ROBERT KŘESŤAN & DRUHÁ TRÁVA NATÁČÍ DVOJALBUM - crowfunding kampaň

ROBERT KŘESŤAN & DRUHÁ TRÁVA NATÁČÍ DVOJALBUM

Připravujeme hned dvě nová alba. Přizvali jsme anglického producenta, vybrali skvělé studio, a chystáme i vinyl a videoklip!

Hudba

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

O co jde?

Po delší odmlce jste nás zastihli při přípravách nového dvojalba. Původní myšlenkou bylo složit jedno album výhradně z původních Robertových písní a druhé z převzatých skladeb od Robertových „hrdinů“, opatřených jeho pověstnými překlady. 

Foto: Dušan Tománek

Vybrali jsme jedinečné studio Sono Records v Nouzově u Prahy, natáčení začalo již minulý rok, ale než jsme stihli natočit celý materiál, zhatila bohužel tento plán jarní epidemie. Náš britský producent už se k nám přes hranice nedostal...

Naštěstí jsme tou dobou měli více než polovinu písní hotovou, a tak jsme se rozhodli vydat nejprve jedno album nazvané příznačně Díl první, to vychází 9. 10. 2020, a hned jak to bude možné, přidáme k němu i Díl druhý - nejspíš na jaře roku 2021. Obě desky pak spojí troj-vinyl a pracujeme také na videoklipu! 

Cože, britský producent?

Je to tak! Pozvání do role producenta desky přijal Eddie Stevens, svérázný Londýňan, osobitý hudebník a producent, který svým jedinečným způsobem producentsky přispěl kapelám jako jsou např. Freakpower, Moloko, Róisín Murphy, Zero, Sia Furler, nebo také slovenským Korben Dallas, či své životní partnerce Janě Kirschner.

Foto: Pepa Malina

Práce s Eddiem byla a je po všech stránkách velkým zážitkem. Pokaždé něčím překvapí, nutí nás k experimentům, učí naše nástroje objevovat nové světy, obohacuje náš projev o další spektra zvuků a barev, a nechává promlouvat Robertovy nádherné texty zcela novým způsobem. 

Výsledek je hravý, barevný a neotřelý. Nečekejte žádnou nudu!

Ukázku si můžete poslechnout zde:

RK & DT

Robert Křesťan — mandolína, zpěv

Luboš Malina — pětistrunné banjo, irské píšťaly, saxofon, klarinet, zpěv

Luboš Novotný — dobro, lap steel 

Radek Hlávka — akustická kytara, zpěv

Tomáš Liška — kontrabas, baskytara

Martin Novák — bicí nástroje, perkuse, zpěv

Na desce uslyšíte také několik hostů. Jsou jimi např. houslista Pepa Malina, Eddie Stevens na klávesové nástroje všeho druhu, toho času náš zvukař Chris Schut na mandolínu, nebo dokonce Spirituál Kvintet! 

www.druhatrava.cz
www.facebook.com/druhatrava

Foto: Pepa Malina

Foto: Dušan Tománek

Foto: Pepa Malina

Foto: Pepa Malina

Foto: Pepa Malina

„Připojte se k nám a my Vás odměníme, jak nejlépe dovedeme!“

 

Co si o tomto projektu myslíte?