Dron pro Dobrovolný pátrací tým ČR - crowfunding kampaň

Dron pro Dobrovolný pátrací tým ČR

Jsme tým vycvičených dobrovolníků, který je nasazován při pátráních po osobách v přímém ohrožení zdraví, nebo života. Pomozte nám prosím získat drona.

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Dobrovolný pátrací tým ČR, z.s. (DPT ČR) je projekt, který vznikl před dvěma lety s obrovskou touhou pomáhat. Tato touha se stala skutečností a DPT ČR již dva roky působí v oblasti pomoci a podpory při pátrání po osobách v ohrožení života a zdraví tak úspěšně, že se stal součástí ostatních složek Integrovaného záchranného systému Ústeckého kraje, kde na žádost KŘ Policie ČR vyjíždí při akutních pátráních po pohřešovaných dětech a osobách v ohrožení života nebo zdraví. Činnost a užitečnost projektu se již osvědčila při mnoha pátracích akcích, proto je nyní činnost jeho vedení soustředěna také na jeho rozšiřování do ostatních krajů České republiky. Všichni členové DPT ČR se připravují na pomoc a pomáhají na žádost KŘ Policie ČR komukoliv ve svém osobním volnu, řízeni jen srdcem, vedle svých pracovních povinností a bez nároku na jakoukoliv odměnu. Teď potřebují pomoc od Vás.

Cvičení Pátracího týmu - pád stromu

V případě pátrání po dítěti, nebo osobě v ohrožení života jde vždy o minuty. Velké množství času je možné ušetřit díky dronu. Pokud se jedná o otevřený prostor, jako jsou pole, vodní plochy a další specifické terény, je možné je důkladně zmapovat za pomoci dronu a využít tak lidské síly na propátrávání těžko přehledného terénu. Dron by nám usnadnil rozvrhnout pátrací práce tak, aby byly co nejvíce efektivní a účinné. 

Jsme skvělý tým, který pravidelně provádí specifická školení a výcvik pod vedením odborníků. Trénujeme první pomoc, pátrací sestavy, lezeckou činnost, vodní záchranu. Na žádost Policie ČR o výjezd do ostré pátrací akce vyjíždíme vždy a obratem. Naši členové jsou různých profesí a povolání jako např. voják, učitel, policista, obchodní zástupce, záchranář, geodet, dělník ve výrobě, řidič MKD a mnoho dalších. Vyjet do pátrací akce jsme připraveni 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a 365 dní v roce kdokoliv z nás, kdo je v dosahu.

Do tohoto projektu dáváme obrovský kus srdce, velké množství společné práce a úsilí. Snažíme se pomáhat tam, kde je to potřeba. Postupně projekt rozšiřujeme a motivujeme další zájmové skupiny. Ruku na srdce, kdyby se Vám ztratil někdo Vám blízký, určitě byste udělali vše, co je ve Vašich silách, abyste mu pomohli. My to děláme pro kohokoliv. Pokaždé, když vyjedeme na pátrací akci, děláme maximum proto, abychom pohřešovanou osobu našli bez ohledu na povětrnostní podmínky. Dron je to, co nám schází, a co by nám v pomoci při pátrání po pohřešovaných osobách v ohrožení života nebo zdraví pomohlo, tedy ve výsledku by to pomohlo někoho včas zachránit. 

 

Co si o tomto projektu myslíte?