Drinks4You - crowfunding kampaň

Drinks4You

Buďte spolu s námi součástí cesty stát se největší knihovnou drinků v Čechách a na Slovensku.

Hry & Apps

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Abychom mohli naplnit naše požadavky na to stát se největší knihovnou drinků v Čechách a na Slovensku, čeká nás soupis desítek receptů, jejíchž počet se časem bude pouze zvyšovat. Dle výpočtů zabere zpracování dejme tomu 90 drinků, něco okolo 150hodin. 
Poměrně vysoké číslo na "pouhé" napsání popisu a receptu drinku, nicméně v časovém výpočtu je zahrnuto i vytvoření stránky s příslušným drinkem, rozložení textu, vyhledání a přidání designově příslušných obrázků a samozřejmě také implementace toho všeho do existujících webových stránek.

Než se nám povede rozšířit naši knihovnu, v přiloženém odkazu si můžete prohlédnout současnou podobu, která obsahuje 10 celosvětově nejoblíběnějších drinků a 40 zajímavostí o alkoholu.


www.drinks4you.xyz

Nachází se zde také spousta tzv. Easter Eggů - bonusového obsahu týkající se např. původního vzhledu, vývoje, ale také odhalení autorů..
Do budoucna máme také v plánu přidat drinky podle oblíbenosti v jednotlivých zemích po celém světě!
Níže je uvedený návrh designu mapy světa, přičemž by se při kliknutí na jednotlivé kontinenty zobrazil interaktivní posuvník s vlajkami daného kontinentu:

continents.png

states.png

 

Aby stránky mohly být do detailu vytvořeny podle představ hlavního designéra projektu, bylo potřeba začít od úplných základů a to bez použití šablon či jiných "ulehčujících" nástrojů. Práce probíhala pouze psaním kódu v textovém editoru, což zabralo něco přes 250hodin (rozložených do 6ti měsíců), práce a googlování řešení těch nejmenších problémů.

Určitě znáte ten pocit. Otevřete webovou stránku s obsahem, který by jste rádi konzumovali, ale text je nezarovnaný, příliš titěrný, obrázky jsou roztahané a je po chuti.. to se Vám u nás nestane!

Drinks4You bylo od počátku přispůsobované pro více než 10 velikostí displejů. V dnešní době má mobilní telefon téměř každý a denně na něm travíme hodně času, někdy více než bychom chtěli, a tak jsou stránky rozvinuté převážně pro tato zařízení, nicméně jsme počítali i s uživateli větších obrazovek a připravili pro ně pár designových a funkčních vychytávek.

Počítáme s tím, že se cena bude někomu zdát přestřelená, za "pár stránek" ve webovém prohlížeči, avšak takový projekt stojí spoustu času a práce a pouze cena domény a webového hostingu se může dostat do pár tísíců korun.

Jedná se o studentský projekt bez jakékoli dosavadní finanční podpory, budeme tedy vděčni komukoliv kdo připěje byť jen minimální zvolenou částkou, na projekt, který má namířeno stát se populárním nejen mezi mladými, ale i širokou veřejností.

Na závěr bychom rádi zmínili, že v naší finanční situaci nemáme možnost vytvářet hodnotné odměny za přispění, ale doufáme že si i tak mezi našimi symbolickými odměnami vybereš. Pokud v našem projektu vidíte potenciál jako my, můžete příspěvek brát spíše jako financování jeho rozvoje :) 

Všem moc děkujeme!

Co si o tomto projektu myslíte?