Dřevěné stavebnice MAKURA - crowfunding kampaň

Dřevěné stavebnice MAKURA

U nás dřevo pořád ještě znamená dřevo, protože nám není jedno s čím čím si děti hrají. Podpořte originální, české a ručně vyráběné dřevěné stavebnice.

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Pomozte nám s rozvojem originálních a poctivých českých stavebnic, abychom nezůstali stát na místě a mohli rozdat více radosti.

Jsme dva obyčejní lidé a vyrábíme originální dřevěné stavebnice pro děti. V Česku, ručně, kvalitně a s láskou. U nás dřevo pořád ještě znamená dřevo, protože nám není jedno, s čím si děti hrají.

Výroba je bohužel pomalá. Na začátku jsme dílnu vybavili v rámci našich finančních možností a stroje, které jsme nakoupili, nás teď spíš brzdí a brání nám v dalším rozvoji. Kvůli tomu máme vysoké výrobní náklady a nízké zisky. Díky vaší pomoci budeme moci nakoupit kvalitnější, spolehlivější a výkonější vybavení a budeme moci snížit ceny pro zákazníky ceny o 15-25%.

DÍKY VÁM SE KONEČNĚ POHNEME Z MÍSTA . . .

obr2.png

A VŠECHNO PŮJDE LÍP :-)

...výrazně se zrychlí výroba, sníží se výrobní náklady, tím pádem budeme moci dát maloobchodům, které mají o naše zboží zájem, výhodnější ceny. Naše stavebnice se tak dostanou k více koncovým zákazníkům.

...budeme schopni dodávat stavebnice do škol a školek za výhodnější ceny.

...budeme moci rozšířit náš sortiment o další sady stavebnic, které máme v plánu a k jejichž výrobě nám chybí výrobní stroje. Přibude například farma se zvířátky, zoo, park s hřištěm, ...

...přijmeme více zaměstnanců a zvýší se tak produkce firmy.

...snížení výrobních nákladů nám umožní dodávat naše stavebnice i do zahraničí.

...a co je nejdůležitější, budeme konkurenceschopní, což v této chvíli není jednoduché. Český trh je z velké části zaplaven asijskými dodavateli, kde jsou výrobní náklady oproti těm našim minimální. Toto vše jde ale pochopitelně ruku v ruce s kvalitou tohoto zboží.

6.jpg

BUDEME SE ROZVÍJET . . .

V budoucnu nechceme zůstat jenom u výroby stavebnic. Poctivou práci se dřevem máme rádi a dělá nám radost, když vidíme, že to co vytvoříme rukama má smysl. Pořád vymýšlíme další a další sortiment originálních výrobků ze dřeva. Jakmile nám to naše vybavení dovolí, budeme moci zrealizovat spoustu našich dalších myšlenek. A že jich není málo :-)

IMG_4974_light.jpg

NAŠE ZAČÁTKY . . .

Začínali jsme v provizorních podmínkách a postupně systémem pokus omyl jsme vyvíjeli výrobní proces stavebnice, tak aby byla výroba co nejjednodužší. Vše i veškerý volný čas jsme investovali do strojů a do vývoje stavebnice. Do toho spousta papírování a běhání po úřadech, abychom vůbec mohli spustit prodej. Ale hlavně, do stavebnice jsme dali i kus našich srdcí. Po půl roce se podařilo,  přestěhovali jsme se do nových výrobních prostorů a 1. prosince 2015 jsme spustili prodej přez e-shop. Okamžitě jsme se setkávali s pozitivními a nadšenými reakcemi.

A TAK VZNIKL NÁZEV . . .

Možná vás zajímá, jak vznikl název MAKURA a co vlastně znamená. Název vznikl vlastně už o půl roku dříve, než samotná stavebnice. Tehdy jsme vlastně ještě ani netušili, že budeme nějakou stavebnici vyrábět. Začali jsme hrát celosvětovou hru Geocaching pod přezdívkou MAKURA, která se skládá ze začátečních písmen našich jmen. Potom, když už byla stavebnice na světě a vše bylo téměř připraveno k zahájení prodeje nám chybělo jediné, název stavebnice. Na nic jsme nemohli přijít, nic se nám nelíbilo. Tak jsme si řekli, proč by se nemohla jmenovat po nás? Ne ze samolibosti, ale proto, že jsme do stavebnic dali kus z nás, kus našich srdcí a spoustu našeho odhodlání.

 

IMG_2941.jpg

NA ČEM NÁM ZÁLEŽÍ . . .

Od samého začátku a s prvotním nápadem na výrobu stavebnic MAKURA, jsme měli jasno v tom, že pokud se nám naše myšlenka podaří zrealizovat, bude na prvním místě kvalita, originalita, česká a ruční výroba.

Kvalita: Všechny stavebnice a příslušenství MAKURA vyrábíme z bukového dřeva. Buk je ideálním materiálem pro výrobu hraček, je zárukou vysoké kvality. Vyplatí se do něj investovat, vydrží totiž spoustu let i generací. Při zachování péče o přírodní zdroje, výrobou bukových stavebnic neublížíme ani našemu životnímu prostředí. Nejenom že má bukové dřevo krásnou barvu i kresbu, ale je navíc vhodné pro alergiky a malé děti. Další velkou výhodou je také jeho tvrdost, díky které se stavebnice stávají odolnými a mohou přežít i nás samotné. Použité materiály, lepidla a barvy jsou zdravotně nezávadné a splňují všechny potřebné normy.

Originalita: Nevyrábíme a ani nebudeme vyrábět stavebnice, které vymyslel někdo jiný. Vše značky MAKURA je a bude naším nápadem. Tvar kostek stavebnice BUKO je chráněn průmyslovým vzorem. Design je naším nápadem, který vznikl vlastně náhodou díky zálibě v architektuře, budování a stavění všeho druhu. Dlouho jsme stavebnici testovali a vychytávali veškeré mouchy, aby byla funkční. Při výrobě jsme se toho spoustu naučili. Nejenom o poctivé práci se dřevem, ale i o nás samotných a o tom, že když věříte, že má vaše myšlenka smysl a táhnete za jeden provaz, tak dokážete víc.

Česká a ruční výroba: Nemáme a ani nechceme stroje, které všechnu práci udělají za nás a my budeme jen stát a koukat :-) Do našich stavebnic dáváme při výrobě i kus našich srdcí. I nadále se bude výroba především ruční, kvalitní a s láskou, jen se spolehlivějšími a výkonnějšími stroji, které potřebujeme k našemu rozvoji, k tomu abychom se pohnuli z místa a dostali se do světa. Než vyrobíme jednu kostku, vezmeme ji do rukou nejméně dvanáct krát.

Děkujeme za vaši podporu.

 

 

ODMĚNY ZA VAŠI POMOC

Semínko buku

Obrázek3.jpg

Klíčenka - každý kus je originál

klíčenka.png

 Záložka do knihy z bukového dřeva

Obrázek3.png

Mini sada 28 kostek

kostky.png

Stojánek na telefon, nebo tablet s naším logem MAKURA

držák.png

Svícen z nádherného švestkového dřeva na čajové svíčky

svícen.png

Dřevěná bonboniéra s čokoládovými pralinkami

bomboniera.png

Kostky BUKO, které nikdo nemá :-)

Obrázek4.png

Obal na mobil - přesně na velikost vašeho telefonu a opět, každý kousek originál od naší šikovné švadleny

kapsa.png

 

Sada čtyř dřevěných podložek pod hrnek v podobě mini paletek ( rozměr 10 x 10 cm )

 

Obrázek2.png

Flash disk 16GB - jak jinak než dřevěný a s naším logem :-)flashka3.png

 Dřevěná stavebnice BUKO - Sada 3v13v1.png

 

Dřevěná stavebnice BUKO - sada Hrad malý

 

hrad.png

Co si o tomto projektu myslíte?