DRAYS - český akčňák - crowfunding kampaň

DRAYS - český akčňák

Pomozte nám odstartovat studentský akční film DRAYS.

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Vítejte na stránce projektu: DRAYS - studenstský akčňák!

 

HLAVNÍ INFORMACE

Název filmu: DRAYS

Žánr filmu: Akční

Předpokládaná délka filmu: 45 – 60 min.

 

PŘÍBĚH FILMU

Speciální jednotka DRAYS (6 pěšáků a 3 odstřelovači) má za úkol osvobodit rukojmí držené teroristy. Vojáci se musí dostat k základně teroristů, kde jsou rukojmí drženi. Postupně se musí probojovat dovnitř a osvobodit 37 rukojmích. Na místě je však víc teroristů, než se očekávalo, a to přináší nečekané komplikace...

 

NA CO BUDOU PENÍZE VYUŽITY

Většinu peněz, které se nám podaří získat, investujeme především do výstroje (blůzy, kalhoty, taktické vesty, helmy, apod.) a výzbroje (cvičné nože, makety granátů, airsoftové zbraně, apod.) pro vojáky. Dále do pyrotechniky (dělobuchy, dýmovnice), umělé krve, make-upu, dopravy, techniky a dalších rekvizit.

Po dokončení natáčení investujeme zbytek peněz do postprodukce, hudby, plakátů a dárkových předmětů.

 3.jpg

 

JAK BUDE PROBÍHAT TVORBA FILMU

První klapka bude 7. 5. 2016. Do té doby musíme mít zařízené všechny potřebné finance, sehnané veškeré rekvizity, vybavení, výstroj a výzbroj, vyzkoušenou a připravenou techniku a zajištěné všechny lokace. Natáčet se bude od 7. 5. 2016 každý víkend v květnu, popřípadě ještě v červnu. Pokud všechno stihneme podle plánu, mělo by se v polovině června začít s postprodukcí (střih, hudba, efekty) - tu odhadujeme do konce srpna. Na premiéru filmu se tedy můžete těšit na konci září nebo na začátku října.

 

2.jpg

 

TECHNIKA

Při natáčení filmu budeme používat dvě kamery: hlavní je RED ONE a vedlejší Blackmagic Pocket Cinema Camera – ta bude sloužit hlavně k fyzicky náročnějším záběrům při běhu a na střechách.

Dál budeme používat akční kamery: GoPro HERO4 Black a Lamax Action X8 Electra – jedna bude součástí výstroje některého z vojáků a druhá se bude využívat při časosběrných videích.

Při natáčení budou použity také steadycamy, ramenní opěrky a ronin-m pro hladký pohyb kamery.

Film bude točen ve full HD kvalitě.

 RED ONE.jpg

Blackmagic-Pocket-Cinema-Camera-mft-lens-mount.jpgfly6000a.jpglarge_1.jpg

HUDBA

První část hudby k filmu bude od skupiny Rattle Bucket – brněnská rocková kapela, založena v roce 2003. Současní členové: Radim Věžník, Martin Gabriel a Martin Vaněk. (http://bandzone.cz/rattlebucket)

12743768_10153169940911887_7508407641895030882_n.jpg

Druhou část hudby bude skládat Hynek Helmich – začínající DJ z Uherského Ostrohu. (https://www.youtube.com/channel/UCOdUIRMv9PRqNSH8n1m4aBw)

 

 

PLÁNY S FILMEM

Film se určitě dočká premiéry v kině Morava ve Veselí nad Moravou.

Film také přihlásíme na co nejvíc festivalů a soutěží. V případě úspěchu se dočká dokonce i DVD (+bonusové materiály).

V případě většího úspěchu se film dočká pokračování, které bude popisovat další misi jednotky DRAYS.

 

KOSTÝMY

Vojáci budou oblečeni do uniforem se vzorem Digital Woodland, takže by v konečném výsledku měli vypadat takto:

1.jpg

4.jpg

Teroristi nebudou mít jednotné uniformy a budou vypadat nějak takto:

6.jpg

Zde jsou všichni dohromady:

Bez názvu-2.jpg

 

ODMĚNY

Za vaši podporu budete odměněni! Mezi hlavní ceny patří trička, mikiny, kšiltovky, hrníčky a placky s motivem filmu, plakáty (A3, A2, A1 a A0) nebo rekvizity. Dál se můžete stát členem štábu, vyzkoušet si techniku, zahrát si komparz a nebo si s námi můžete dokonce i zastřílet – při natáčení výstřelů na střelnici v Uherském Ostrohu budete mít možnost zastřílet si hned z několika zbraní.

Odměny-1-1.jpg

Odměny-3-3.jpg

Odměny-4-4.jpgOdměny-2-2.jpg

JAK JINAK NÁM MŮŽETE POMOCT

Pokud vlastníte (nebo víte o někom, kdo vlastní) nějaké vybavení, které by se nám mohlo hodit (vojenskou výstroj a výzbroj, kostýmy, vojenskou techniku, filmařskou techniku, atd.) a které byste nám byli ochotni půjčit, budeme velice vděční a v závěrečných titulcích filmu vám poděkujeme.

Pokud máte nějaké otázky nebo návrhy na další odměny, neváhejte a napište nám na náš mail: radek.peprnicek@gmail.com

 

Děkujeme všem, kdo nás finančně, nebo jakkoliv jinak podpořili! Opravdu si toho hodně vážíme! Těšíme se na vás na premiéře!

Co si o tomto projektu myslíte?