mini-obrazek3.jpg

Dračí kalendář Umění

Vypusťme do světa draky! Přiložte tlapu k dílu a pomozte nám vydat krásný dračí kalendář plný ilustrací od českých a slovenských výtvarníků.

uvodni-obrazek3.png

Vybráno44 346 Kč(202 %)

202 %
22 000 Kčpožadováno
93startérů
Podpořit projektZobrazit odměny

Kalendáře jsou již v prodeji!

Díky vám se nám podařilo vydat Dračí kalendář - sborník krásných ilustrací od českých a slovenských autorů!

Objednejte si svůj kalendář v e-shopu

~

SPLNĚNO: Pokud se nám podaří překročit 30 000 Kč, přidáme na konec kalendáře ještě 14. stranu s kreativním překvapením!

SPLNĚNO: Pokud vybereme požadovanou částku 22 000 Kč, již nebude cesty zpět a kalendář vydáme.

~

Známe vítězné ilustrace!

Pokud si nechcete kupovat draky v pytli, po rozkliknutí odkazu si můžete prohlédnout všechny dlouho očekávané vítězné ilustrace. V opačném případě si můžete nechat překvapení třeba až pod stromeček :)

Přidáváme novou odměnu

Pod odměnou „Kalendář s kosmickou výzdobou“ najdete plakát od Ondřeje Hrdiny o velikosti A2 Plakát od Ondřeje Hrdiny ke kalendáři

nadpis-h1.png

Dračí kalendář v podobné podobě, jakou chci vydat letos, existuje již od roku 2009. Každoročně jsem připravovala nový kalendář pouze s autory z komunitního webu Draci.info. Letos poprvé jsem se do projektu pustila na vlastní pěst a jen s vlastním kapitálem, což pro mne sice znamená větší riziko, ale zároveň i mnohem větší možnosti. Ke společnému tvoření jsem tak mohla přizvat řadu úžasných výtvarníků z České republiky a Slovenska a nabídnout za jejich práci alespoň malou finanční odměnu. V našich končinách se najde spousta autorů, kterým nechybí nadšení pro fantasy tvorbu, takže máme opravdu z čeho vybírat. A proč zrovna toto téma? Protože na kterém jiném by mohli lépe popustit uzdu fantazii než právě na dracích? :) 

ukazka2.jpg

Náhledy možných kalendářových stran, zleva Dragarta, Kyuubs, Yirikus, Azraelangelo

 

Jak bude kalendář vypadat?

Vydáme nástěnný kalendář formátu A3 na výšku o 13 stranách s kalendáriem pro rok 2019. Kalendář bude profesionálně tištěný formou digitálního tisku na matných papírech a svázaný černou kroužkovou vazbou s háčkem k zavěšení. První stranu bude chránit průhledná krycí fólie, dozadu přidáme pevný karton proti přehýbání.

Úvodní strana a vnitřní strany jednotlivých měsíců budou tvořeny velkou plnobarevnou ilustrací s dračím motivem. Naši autoři právě aktivně tvoří a přihlašují své dokončené ilustrace. O tom, která z děl se skutečně vyberou do kalendáře, budu rozhodovat společně s autory formou hlasování a diskuze, abychom dosáhli co možná největší výtvarné kvality. Navíc budou jednotlivé listy kalendáře připraveny tak, abyste si na konci roku mohli ty nejoblíbenější obrázky jednoduše ustřihnout a zarámovat. 


ukazka3.jpg

Náhledy možných kalendářových stran, zleva Ajinak, RaliFirn, Allagar, Yirikus

 

Kdy vyletí do světa?

S Vaší pomocí kalendář DRACI 2019 vydáme k 1.9.2018 a během září jej začneme rozesílat poštou, předávat osobně a dále nabízet na e-shopu již za plnou cenu. Pokud jste si vybrali odměnu s podpisy autorů nebo kresbou na přání, dorazí Vám nejpozději do konce října 2018. Tak či onak budete mít svou odměnu doma s dostatečným předstihem před Vánoci i novým rokem :)

 

Co dostanu za svůj příspěvek?

Nejobvyklejší odměnou je samozřejmě dračí kalendář. Pokud Vás draci tolik nezajímají, ale přesto byste nás rádi podpořili, vyberte si odměnu kalendář s dětským úsměvem. Zaplacený výtisk nepošleme Vám, ale společně vybereme dětský domov nebo Klokánek, kde udělá kalendář radost dětem. Naopak pro velké dračí fanoušky nabízíme ještě plakáty k zarámování s motivem z kalendáře nebo originální dračí kresby, kde si motiv sami nadiktujete.

U odměn zasílaných poštou je zahrnuto poštovné pouze po ČR. V případě zaslání na Slovensko prosím využijte odměnu "Kalendář až na Slovensko" a kalendář Vám bude doručen na vybranou pobočku Zásilkovny.

Plakát od Dragarty a kalendář s kresbouPlakát od Dragarty má velikost A2, kalendář A3 a kresba 23 × 15 cm

 

Můžu pomoci i jinak než příspěvkem?

Naprosto chápeme, pokud si svůj pečlivě nastřádaný poklad chcete nechat pro sebe. Určitě nám můžete pomoci i jinak - sdílejte náš projekt na sociálních sítích nebo se o něm zmiňte svým známým. Budeme vděční za jakoukoli formu propagace!

 

komiks.png

Komiks z vlastní kalendářové ilustrace vytvořil Yirikus

 

A kdo za tím stojí?

Jsem Lucie „Dragarta“ Kostková, grafik, ilustrátor a zapálený organizátor výtvarných projektů. Projekt dračího kalendáře organizuji, ale tvoříme ho my, skupinka kreativních nadšenců, kteří mají rádi fantasy. Dobře, někteří možná i trošku víc ulítáváme na dracích, ale hlavně všichni rádi tvoříme hezké věci druhým pro radost!

Navštivte také:

Dračí kalendář na Facebooku
Web dračího kalendáře 
Web organizátorky projektu

dekujeme.png

Vybráno44 346 Kč(202 %)

202 %
22 000 Kčpožadováno
93startérů
Podpořit projekt

Odměny

220 KčKalendář do tlapy

1 výtisk kalendáře DRACI 2019, který Vám osobně předám v Praze v Řepích nebo na Florenci.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

300 KčKalendář až do vlastní sluje

1 výtisk kalendáře DRACI 2019, který Vám doletí poštou až domů nebo si jej pohodlně vyzvednete v nejbližší Zásilkovně. Za každý kalendář navíc navyšte prosím zasílanou částku o 220 Kč

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

300 KčKalendář s dětským úsměvem

1 výtisk kalendáře DRACI 2019, který udělá radost dětem. Společně vybereme dětský domov nebo Klokánek, kam kalendář zašlu Vaším jménem.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

330 KčKalendář až na Slovensko

1 výtisk kalendáře DRACI 2019, který Vám bude doručen na vybranou pobočku Zásilkovny na Slovensku. Za každý kalendář navíc navyšte prosím zasílanou částku o 220 Kč

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

500 KčKalendář s podškrábnutím

1 výtisk kalendáře DRACI 2019 s osobním věnováním a s podpisy autorů minimálně u třetiny ilustrací. Doručení je v ceně.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

900 KčKalendář s výzdobou sluje

1 výtisk kalendáře DRACI 2019 s osobním věnováním a s podpisy autorů minimálně u třetiny ilustrací. K tomu podepsaný plakát velikosti A2 s mým motivem dračí polární záře. Doručení je v ceně.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

900 KčKalendář s kosmickou výzdobou

1 výtisk kalendáře DRACI 2019 s osobním věnováním a s podpisy autorů minimálně u třetiny ilustrací. K tomu podepsaný plakát velikosti A2 s motivem od Ondřeje Hrdiny. Doručení je v ceně.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 200 KčKalendář s originálním škrábancem

1 výtisk kalendáře DRACI 2019 s osobním věnováním a s podpisy autorů minimálně u třetiny ilustrací. K tomu černobílá kresba s drakem podle Vašeho přání na formátu 23 × 15 cm. Doručení je v ceně.

Počet dostupných odměn: 0/6

Odměna nedostupná