Dračí špioni - crowfunding kampaň

Dračí špioni

Pomozte s vydáním knihy a sledujte ze hřbetu draka cestu mladé dívky za pravdou, která je pro mnohé velice nepochopitelná a bezcenná.

Knihy
Dračí špioni

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Pomozte s vydáním knihy pro mladé i starší čtenáře z fantasy prostředí, kde na vás za každým stromem kouká drak s různými schopnostmi, ale i sem tam špion, kterého neuvidíte, dokud on sám nebude chtít.

 Byla bych vám moc vděčná, kdyby jste mi pomohli s vydáním knihy, na které pracuju už dva roky jak ve svém volném čase, tak i ve škole. Jistě, jsem mladá, bez zkušeností, ale dovolím si říct, že jsem vytrvalá a cílevědomá. Přeci jen, 2 roky jsou 2 roky a u 1. dílu určitě nezůstanu :) Rukou už píšu 3. díl a jak se zdá, ani zde nebudu končit :)

Obsah

Mladou dívku Kniv neustále sžírá nutkání vědět, kdo byl její otec. A konečně svou odpověď získává. A co více? Je naživu. Spolu se svými přáteli se vydává po jeho stopách přímo do spárů nebezpečí, kde ale není vedena jen svou touhou a osudem, ale i vůlí někoho dalšího. Musí se rozhodovat jako správný stratég. Komu má věřit? Svému mistrovi, nebo dávnému nepříteli svého otce? Co má dělat? Varovat svůj domov před nadcházející válkou a stát při ostatních, nebo se má sama vydat na dlouhou cestu za svým otcem? 

Ať už jsou její rozhodnutí jakkoliv správná, neustále se musí učit a to velice rychle. Přežít v nebezpečném světě, o kterém její maličký ostrov nemá ani tušení, je jen pro opravdu chytré a silné lidi. A samozřejmě, pro špiony. 

Pravda je mocnou zbraní pro ty, kteří ji umí využít, a silným štítem pro ty, kteří o ní ví.

 

Samotná kniha má v elektronické podobě ve formátu B5 230 stránek. Na co jsou potřebné finance? Především na tisk. Mám zajištěnou nabídku na tisk 50ks knih za přibližně 8 000,-. To je ale samozřejmě jen začátek. Dále je třeba zařídit tvorbu obálky, kterou sama nezvládnu, zaregistrování knihy a všechny věci okolo, které mám samozřejmě už nastudované :)

Ukázka z knihy:

  „Myslíš, že to bude dneska?“ zeptá se Fawn a zamuchlá se do deky.

Nadechnu se k odpovědi, ale přeruší mě záchvat kašle. Můj drak do mě starostlivě dloubne.

„Inverno, moc mi tím nepomůžeš. Jsi ještě ledovější,“ zašeptám.

Drak se zase odtáhne a upře oči k obzoru.

„Viděli draky a jezdce. Museli si je hned spojit s Drachenem. Nebudou vyčkávat. Už je to pár dní a bouřka by je neměla zasáhnout. A přes zimu by asi nečekali.“

  Fawn přikývne a pohladí svého draka.

„A co když jako první zaútočí Darko? Jak se odtud dostaneme?“

Tato otázka mě také tížila.

„Pokud to povede Villai, objeví se až potom. Dívej, oni zaútočí s přesilou. Není možné, abychom nezačali organizovat draky jako minule. Takže… pak je ale odežene Deamonico. Jen si to představ. Tolik jezdců rázem pryč. A oni, doufejme, neví, že na nich ti jezdci nebudou.“

  „Jak víš, že Villai bude tak myslet?“ podiví se pochybovačně.

Pokrčím rameny. Zkrátka tomu věřím. Slíbil mi, že mi bude nahrávat. A toto je dobrá příležitost. Muriah to nepozná. Ale co když tady Darko vůbec nebude? Co když mají dračí armádu? Ne, to ne. Toho bychom si snad všimli na Krigu.

  Sleduju vlny, jež naráží do skal. Nejsou divoké, to svědčí o tom, že na moři žádná bouřka není. Oči mi sjedou k boku, kde mám Villaiovu dýku. Vytáhnu ji a přejedu rukou po jejím ostří. Dnes jsem všechny nože nabrousila, snad také dobré poslouží. Prohlédnu si nazelenalou rukojeť. Vždy se mi tak moc líbila. I ta čepel není na první pohled obyčejná. Je pevná, čistá, namodralá.

  Na ruku mi spadne sněhová vločka a hned se na mé kůži rozpustí. Podívám se na Inverna, ale jak se zdá, toto nebyl on. Opravdu se z nebe snáší sněhové vločky.

„Kniv…,“ zašeptá vyděšeně Fawn a zbledne.

Deamonico1.jpg

 

Těším se na vaší pomoc a spolupráci a doufám, že si již brzy budete moct zamilovat některé z postav, jako je třeba poněkud roztržitá Kniv, odvážná Fawn, mírumilovná Glameia, obětavá Lita, tajemný Villai nebo mladý hravý drak Icebreaker.

Co si o tomto projektu myslíte?