Doteky přírody - crowfunding kampaň

Doteky přírody

Podpořte první autorskou výstavu fotografa Petra Ježka, jež se koná 20.11.2017 od 19:00 v industriálních prostorech plzeňské Papírny.

Umění
Doteky přírody

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Kde a kdy se výstava bude konat?

V industriálních prostorech Plzeňské Papírny. Výstava startuje 20.11.2017 v 19:00. Vstupné na výstavu bude dobrovolné. Zajištěno bude i drobné občerstvení. 

Co získám?

Odměny jsou různorodé. Můžeš získat od drobností až po samotné obrazy nejvyšší tiskové kvality. Samozřejmostí bude vždy můj obrovský dík. Na odměny se můžeš podívat ve sloupci po straně.

Proč to dělám?

Jednou věcí je splnění dlouholetého snu. To je ta méně podstatná věc. Tím důležitějším důvodem je, že Ti chci předat zlomek pocitů, jež nelze popsat. Chci věřit, že z mých snímků snad ucítíš alespoň malou část toho, co ve mně evokuje pohled na přírodu.

Proč mám zájem o Tvou podporu?

Mým úmyslem je dát snímkům podklad, na kterém vyniknou. Než jsem se vůbec odhodlal a sám si naspořil malou část peněz, tak jsem se poptal na možnosti tisku fotografií. Volba byla jasná - GalleryPrint.
    Získal jsem i podporu předního výrobce fotoproduktů v Evropě - Saal Digital. Problémem je, že mé naspořené peníze pokryjí nejspíše jen režijní náklady na přípravu výstavy, zahájení výstavy, tvorbu a rozesílání některých odměn.
   Vážím si každé Koruny, která bude do projektu vložena. Mým cílem není výdělek. Jde mi jen o pokrytí nákladů. Věřím však, že to už jsi z řádků výše sepsaných pochopil.

Jak se pohybují ceny obrazů typu GalleryPrint?
20 x 30cm = 1 394,00 Kč
30 x 30cm = 1 504,00 Kč
30 x 45cm = 1 894,00 Kč
40 x 40cm = 2 034,00 Kč
40 x 60cm = 2 654,00 Kč

Kolik obrazů budu tisknout?
V případě dosažení cílové částky min. 25 obrazů různých velikostí.

Oč jde?

Vždy mě to tak nějak táhlo mimo dosah lidí. Ostatní to asi moc nevnímají - já ano. A vždy mě to táhlo k fotografování. Záviděl jsem těm, kteří měli vlastní fotoaparát. Tento projekt je odrazem mé duše. Cílem je vytvoření výstavy mých fotografií s názvem Doteky přírody. Na snímcích najdete prosluněné západy slunce či mlhavá rána, hory, nebo vodní toky... 


Je 03:40 a já se probírám po dvou hodinách spánku na složených sedadlech mého kombi. Večer jsem fotil bouřku nad Šumavou a nemohl jsem pak dlouho usnout. Přeci jen to bylo poprvé, co jsem spal v autě. Vstávám s chutí - nevadí mi to. Rozespalé oči se snaží zvyknout na tmu a mlhu, přes kterou je vidět jen na pár metrů. Vyjíždím z místa, kde jsem nocoval. Mým cílem je nejvyšší hora Šumavy: Grosser Arber - Velký Javor.
     Ještě stále rozespalý dorážím na úplně prázdné parkoviště. Kdo by tu taky tak brzo strašil? Je kolem čtvrté ráno. Navlíkám pláštěnku na sebe a taky na batoh - mírně prší. A mně to vážně nevadí. Vyrážím do strmého kopce obklopen naprostou tmou, kterou protíná kruh světla z čelovky. Postupně zjišťuju, že se mi jde lépe spíše za tmy, a tak vypínám světlo. Pokračuju za naprostého ticha a možná mám i trochu strach. 
    Po hodině a půl cesty do prudkého kopce, kdy jsem nejednou málem vyprázdnil obsah žaludku díky vyčerpání po krátké noci, dosahuji vrcholu hory. Je tu zima a mlha. "To přejde" uklidňuji se a čekám na východ slunce.
    Slunce vyšlo. Někde. Jen já ho nevidím. Vlastně nevidím vůbec nic - jen mlhu. Všude samá mlha. Má to atmosféru, to se musí nechat. Dost si to užívám a ten hřejivý pocit umocňuje teplý čaj z termosky. Mám puchýře od bot, docela to bolí. Je mi zima, vidím kulový a přeci si říkám - mně to vůbec nevadí.

Miluju totiž pocit osvobození od všedního života, miluju přírodu.
Nejvíc však miluju to, když se ode mě nechá vyfotit. Je totiž nádherná.

Vítej v mém světě pocitů zachycených na fotkách.

Kdo za výstavou stojí?

Jen a jen já - Petr Ježek. Můžeš navštívit můj Facebook a Instagram

P8120689ig.jpg

text.jpg

P8190114ig.jpg

P8300116ig.jpg

Jaký z cílů jsem si již splnil?

Vytvořit časosběrné video města kde žiji již několik let a které mě uchvátilo - Plzeň. 

Co si o tomto projektu myslíte?