Dostaňte k nám Korejce! - crowfunding kampaň

Dostaňte k nám Korejce!

Než uděláme banku, požádáme ještě Vás. Naším cílem je zajistit přepravu a zapojení korejské reprezentace v naší nejvyšší nohejbalové soutěži.

Ostatní
Dostaňte k nám Korejce!

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

ÚVOD

 • V roce 2012 ČR hostila MS v nohejbale. Tehdy nás poprvé navštívila Korejská reprezentace, která nás uchvátila svými akrobatickými pohyby nad sítí.
 • V roce 2016 se v Brně opět konalo MS, kterého se už v roli černého koně zúčastnila i tato korejská výprava. Herním projevem byla zase o kousek lepší. Následující čísla ukazují popularitu nohejbalu v České republice a hovoří za vše:
  • Finálové zápasy v hale sledovalo rekordních 3 500 lidí
  • V ČT Sport se jednalo o čtvrtý nejsledovanější pořad a nohejbal měl skvělých           450 000 diváků.

CÍLE PROJEKTU

 1. Zapojení korejských hráčů do naší nejvyšší mužské soutěže v nohejbale a rozvíření stojaté vody.Což naše nejvyšší soutěž potřebuje jako sůl. 
 2. Představení nohejbalu na základních školách a propagace tohoto sportu na středních školách. V případě zájmu mě neváhejte kontatkovat na emailové adrese spilkamartin@seznam.cz
 3. Prezentace národního korejského sportu JOGKU.
 4. Dostat nohejbal do povědomí větší masy lidí.

POUŽITÍ INVESTICE

 1. Letenky jsme z důvodu velké obsazenosti letů koupili z vlastních zdrojů, nicméně bychom chtěli aspoň částečně vykompenzovat tuto investici.
 2. Zajištění korejského tlumočníka pro bezproblémovou komunikaci a tudíž hladké zapojení korejských hráčů v našem v sportu.
 3. Zajištění ubytování pro korejskou výpravu.
 4. Zajištění občerstvení po celou dobu.
 5. Rozšíření diváckého prostoru.
 6. Vytvoření profesionálního památečního videa  - průřezu pobytu Korejců u nás.

 

Prodané vstupenky

obsazenost_spravne_az.jpg

MÉDIA

Upoutávka: 

Fotogalerie z nedávného MS v Brně: http://www.nohejbal-caslav.cz/index.php/galerie/fotografie/tj-sokol-aslav/ostani/futnet-world-championships-brno-2016

YOUTUBE kanál nohejbalového oddílu: https://www.youtube.com/nohejbalcelakovice

FB profil: https://www.facebook.com/NohejbalCelakovice

 

DETAIL AKCE

 České nohejbalové extralize na jaře dodá lesk výjimečná návštěva - na jejích kolbištích předvede své umění několik reprezentantů Jižní Koreje. Tuzemské publikum už si zvyklo na slovenské legionáře hájící barvy různých, v drtivé většině extraligových klubů. Hráči ze země pod Tatrami jsou dosud jedinými cizinci, kteří se v  nejvyšší domácí soutěži objevili. To se ale na přelomu dubna a května nejspíš změní. Do České republiky zamíří čtyři jihokorejští mušketýři, jejichž sportovním domovem se na měsíc stane Forbes Aréna v Čelákovicích.

 

Lee Taeho, Son Yeonseok, Jung Youngchul a Jeong Won Deok obléknou dres tamního Spartaku a stanou se tak protagonisty zatím největšího mezinárodního transferu v dějinách nohejbalu. "Celý tým se těší na start v české soutěži a vyzkoušení nohejbalu na dva dopady. Doufáme v nové zkušenosti. Momentálně futnet netrénujeme, ale každý se připravuje individuálně. Hned začátkem nového roku budeme zase trénovat na nohejbalové sako s těžkými balony," vzkazují vyznavači bratříčka nohejbalu - jokgu českým fandům.

ARENA.jpg

"Je to výsledek naší dlouhodobé vzájemné komunikace," líčí předseda čelákovického klubu MARTIN SPILKA. "Už na mistrovství světa v Nymburce před čtyřmi lety jsme měli několik setkání, kde jsme Korejcům ukazovali některé naše zápasy v plné aréně. Hrozně je to zajímalo. Po vzájemném přátelském utkání před šampionátem v Brandýse v roce 2014 už někteří z  nich mluvili o tom, že by si extraligu chtěli zahrát a jeden se chtěl do České republiky dokonce přestěhovat. Byli jsme v neustálém kontaktu. Poslední večer v Brně jsme se nakonec finálně dohodli na spolupráci a celé to upekli."

Už na zmíněných podnicích v Nymburce a Brandýse se čelákovičtí činovníci přesvědčili, že borci z asijské země jsou velkým lákadlem pro diváky. V Brně se pak potvrdilo nejen to, že je nohejbaloví příznivci milují, ale ukázali i jistý herní posun. Je tedy angažování Korejců jen neotřelým marketingovým tahem, nebo se Čelákovičtí rozhodli zalovit v exotických vodách i z ryze sportovních důvodů? "Obojí. Uvidíme, jak jim budou sedět pravidla nohejbalu a jak zvládneme společnou přípravu. Věříme ale, že budou podávat kvalitní výkony. Určitě to bude zajímavé ve všech směrech," tuší Spilka. Je zřejmé, že celé kvarteto nových tváří Středočeši do základní sestavy nenamontují, proto se na atraktivní konfrontaci s vyznavači zcela odlišného stylu mohou těšit i soupeři čelákovické rezervy ve druhé lize. "Původně jsme měli zájem o dva hráče. Přáním korejské výpravy ale bylo, aby mohli přijet hráči čtyři a s nimi jeden trenér. Extraliga láká řadu z nich a také by nám chtěli blíže ukázat jejich jokgu, které se hraje čtyři na čtyři," prozrazuje Spilka. "Kdo bude hrát za áčko, a kdo za béčko, rozhodne trenér Doucek. Rozhodující bude výkonnost, samozřejmě se nabízí i možnost fluktuace," doplňuje.

Vzhledem ke vzdálenosti přes osm tisíc kilometrů a rozdílnosti obou jazyků i kultur obou zemí nebyl vzájemný dialog zpočátku optimální. "Dlouho jsme hledali ideálního člověka pro překlad do korejštiny, protože angličtina na některá složitější domlouvání nestačila. To byl celkem problém, protože Korejci nemají rádi, když se někdo snaží jejich řečí mluvit a neumí to. Nakonec se mi povedlo najít studenta, který je Korejec, ale vyrůstal a studuje v Praze a ovládá oba jazyky na 110 procent. Komunikace je teď perfektní. Máme společnou skupinovou konverzaci nebo děláme videohovory," pochvaluje si předseda středočeského oddílu.

Vyřešena by měla být i legislativní stránka věci. Podle Spilky chtěli Čelákovičtí předejít potížím a mít vše potvrzené, aby se vyhnuli případným komplikacím. "Po našich předchozích problémech jsme se této otázce věnovali důsledně. V širším kruhu jsme celou akci diskutovali s osobami nejpovolanějšími jak z UNIF, tak i z Českého nohejbalového svazu. Vše bude striktně dodrženo podle řádů obou těchto organizaci a neměl by to být žádný problém."

Logicky se nabízí otázka, jak budou Asiaté trávit při tuzemském angažmá svůj volný čas. "Program máme připravený a určitě o ně bude postaráno. Na radnici je po příjezdu oficiálně přivítá starosta. Můžou kdykoliv navštěvovat bazén nebo saunu, v Praze mají zajištěné kryocentrum. Chystáme jim výlety do hlavního města různé další aktivity, které se dají v Polabí vyzkoušet. Domlouváme s nimi, co vše by chtěli vidět," nenechává se zaskočit Spilka a vytahuje další eso z rukávu. "Náš sponzor jim navíc zajistil špičkové ubytování. Budou mít k dispozici multifunkční dům čtyři plus jedna s kuchyní a koupelnou na každém patře."

 V Čelákovicích jsou pověstní svojí prací s fanoušky i působením na sociálních sítích a mediálním prostoru. Start korejských reprezentantů v jejich barvách k těmto aktivitám navíc přímo vybízí.  "Rádi bychom dostali naši nejvyšší soutěž a nohejbal vůbec do širšího povědomí lidí. Toto skvěle nastartovalo mistrovství světa v Brně a my bychom rádi navázali," vyhlašuje první muž středočeského oddílu. "V televizi a dalších různých médiích se určitě objevíme, nějaký přímý přenos je také plánován. Řada věcí je ale zatím rozjednaných a nerad bych něco zakřikl. Jestli se vše podaří, tak Korejci a nohejbal celkově vidět určitě budou, a to ne jednou," slibuje Martin Spilka.

MEDIA_AREAL.jpg

Co si o tomto projektu myslíte?