MILAN ÁDA | DOPISY - crowfunding kampaň

MILAN ÁDA | DOPISY

Pomozte nám vydat CD a dostat tak Dopisy adresátům, písničky k vaším uším a srdci.

Hudba

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

        Když v roce 1971 vtrhli do mého života Greenhorni, rozrazili mi dokořán dveře do světa muziky a mně nebylo pomoci. Láska na první poslech následovaná touhou jejich písničky nejen poslouchat, ale i hrát. Na první kytaru jsem si vydělal v šestnácti na chmelu, potřebný zbytek přidala babička.  Tu první mi vybral a naladil Petr, báječný kytarista a zálesák z béčka, druhou, španělku z Lubů, mi vybral Milan. Mám je dodnes. Totiž tu španělku, Milana a Greenhorny.

          První „píseň“ jsem napsal bezprostředně po ovládnutí akordů Emi a G. Další písničky s léty utěšeně přibývaly a neutěšeně naplňovaly trudný osud „písní psaných do šuplíku“.

          Až v roce 2015 jsem našel odvahu a vložil osud písní do rukou dvou Petrů – Petra Novotného a Petra Michala. Byla to šťastná volba. Po třiceti letech od vzniku prvé písně začalo skutečné nahrávání za pomoci vzácných hostů  Miloše Dvořáčka, Petra Novotného, Luboše Maliny, Zuzky Mimrové, Ivana Němce, Petra Michala, Radima Sládka, Lenky Ambrožové, Jany Matějkové a dalších. 

souhrn1_small.png

         Pro album DOPISY  jsme připravili výběr  písní napsaných v letech 1985 – 1996.  Na CD se nedostala polovina písniček, stejně jako se naň nevešly Milošova živelnost, s níž ovládl studio, jeho prožívání hudby a souznění s textem, Lenčina půvabná houslová hravost chrlící nápad za nápadem, Petrův anglický humor suchý jako nejjemnější martini, Zuzčina přejícnost a radost, že se může podílet na realizaci mého snu, Petrova spontaneita, domácí polívečka a vůbec prostředí domácké pohody.

        Nahrání alba prvotřídními muzikanty vyčerpalo určený rozpočet, na jeho dokončení  a výrobu se již nedostává finančních prostředků. Věřím, že se CD podaří dokončit s Vaší pomocí...

Za Vaši přízeň a pomoc Vám srdečně děkuje

Milan Áda

poster1.jpg

Co si o tomto projektu myslíte?