Dopisy od Karla Čapka - crowfunding kampaň

Novinky - Dopisy od Karla Čapka

Napínavá dokumentární road-movie, ve které herec a režisér Ondřej Kepka pátrá po stopách legendární cesty Karla Čapka po Velké Británii.

Film & Video
Na ostrově Skye, před odjezdem zpět do Anglie jsme natočili klapku číslo 1000 ! Klapka číslo 1000 Obrázek

Těsně před návratem na pevninu jsme natočili klapku číslo 1000. Ještě nás čeká tzv. Jezerní krajina, o které velmi básní Karel Čapek. Cesta se pomalu blíží ke konci, materiálu máme hodně, ale jak to všechno dáme dohormady opravdu zatím nevím. Bude to pěkná fuška !

 

Více fotografií také na facebooku s názvem Ondřej Kepka 

Byli jsme při tom. Zastihli jsme filmový štáb při natáčení nových dílů James Bonda. Nové díly James Bonda Obrázek

Pro natáčení dokumentu Dopisy od Karla Čapka bylo potřeba natočit několik záběrů zasahujícího agenta 007 James Bonda. Této role se s chutí ujal nový představitel slavné postavy Ondřej Kepka, který využil origináního prostředí ostrova Skye, kde se natáčel poslední díl s názvem Skyfall. Celou věc konzultoval s kolegou Danielem Craigem.

Výsledek uvidíte ve filmu.  

Ostrov Skye nás přivítal krásnou, ale drsnou přírodou a nevlídným počasím. Drsný ostrov Skye Obrázek

Pokud nemáte rádi vítr, nejezděte tam. Ostrov Skye, kdysi dostupný jen po moři, je krajina překrásná, smutná až ponurá, ale rozhodně zcela jedinečná. Karel Čapek připlul na ostrov lodí, dnes je jedna část ostrova dostupná novým mostem. My jsem zvolili obě formy cesty - tam trajektem a zpět po mostě. Našli jsme i přístav odkud Čapek vyplul. Podle jeho Anglických listů chtěl přesvědčit lodníka, aby jel až na Island, ale asi se mu to nepodařilo. Alespoň o tom sám autor už více nenapsal.