Startovač - financování projektů

Dopamin - crowfunding kampaň

Dopamin

Filmový dokument o pozadí vzniku aktuálně největšího trendu - sociální sítě, jejich dopadu na lidský mozek, psychiku a soukromí.

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Chytré telefony, sociální sítě a hry jsou světem, kde se dávkujeme DOPAMINEM – hormonem štěstí… Máme realitu stále pod kontrolou, nebo jsme již oddaní konzumenti a „závisláci“? Kde je hranice? Posouváme se dopředu, nebo jako společnost hloupneme? Byly sociální sítě navrženy jen pro zábavu a naše soukromé potěšení jako sdílení pocitů a fotek s přáteli? Profitují jen díky placeným reklamním kampaním? Vidíte velký kontrast mezi společností dnešní a před 20 lety? Přinášíme Vám filmový dokument o pozadí sociálních sítí, jak a k čemu byli navržené, co dělají s lidským mozkem - psychikou a jak nebezpečné z pohledu kyber bezpečnosti jsou.

Jak a proč přišel nápad s tímto filmem

Začněme jednoduchou otázkou. Vzpomenete si na dobu, kdy jste neměli mobil? Tablet, chytré hodinky? Kdy neexistoval Facebook, Twitter, Instagram. Kdy jste neusínali a neprobouzeli se s myšlenkou - kdo mi psal, kolik mám asi nových lajků? 

Ta doba jakoby byla nesmírně vzdálená. Jako kdyby ani neproběhla v našich životech. A přitom je to tak zoufale nedávno. V Česku uživatelé sociálních sítí stráví průměrně kolem 6,5 hodin denně na těchto platformách, které více či méně ovlivňují chod našeho běžného dne. Našich nálad. Našich názorů. Našeho vnímání světa kolem nás. Naší schopnosti milovat. Kvalitu nyní nehodnotíme podle tradičních měřítek, ale podle počtů sdílení, followerů, nebo lajků. Náš bohatý jazyk jsme vyměnili za zjednodušené výrazy a zkratky. 

Pamatujete ještě na dobu, kdy jste psali spolužačce, spolužákovi o hodině psaníčko a pak nervozně sledovali jeho cestu k příjemci? Ti, kteří z vás to nezažili, přišli o něco, co se nedá skrz sociální sítě vyjádřit. Přišli o skutečnost. O krásu pravých lidských reakcí, kterým můžete věřit, protože je vidíte. Naše skutečné emoce jsou nyní skryté za filtry a hashtagy. Mnozí z nás jich již nejsou v dnešní době schopní. 

Díky tomuto a řadě dalším negativním trendům jsme se rozhodli vytvořit tento dokument. Ne proto, abychom byli cool. Ne proto, abychom chtěli někoho moralizovat. Ale abychom žili. Abychom byli opravdoví. Bez filtrů.

Kam poputuje vybraná částka

Vybraná částka bude využita z velká části na natáčení ilustračních záběrů, techniku, postprodukci, grafiku, právního zástupce, reklamní materiály, hudbu a mnoho dalšího spojeného s dokončení projektu. 

Samozřejmě platí, čím více se vybere, tím dokonalejší a propracovanější film bude. Prozatím jsem vše jako autor platil z vlastních zdrojů. Proč? Protože projektu věřím, a vím, že je to velmi aktuální téma, které se týká většiny a to nejenom z mladé generace.

 

Podrobnosti o filmu

DOPAMIN

- Stopáž do 20 minut

- Scénář, režie, kamera, produkce a střih: Adam Janata 

- Hudba: Karel Antonín

- Hlas: Pavel Rímský

- Hrají: Odborníci z psychologie, neurologie a kyber bezpečnosti. 

Plány s dokumentem

Filmové festivaly, oslovení internetových TV. 

Předpokladaný termín premiéry - listopad/prosinec tohoto roku.

 

Odměny

 

Fotky z natáčení

Co si o tomto projektu myslíte?