DOOUŠEK – studiové CD „Než zhasnem“ - crowfunding kampaň

DOOUŠEK – studiové CD „Než zhasnem“

Debutové autorské album brněnské jazz/latin/folk/rockové poetické kapely s originálními linoryty jako jeden z bonusů za vaši pomoc.

Hudba

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Devět písní, devět příběhů. Poezie v autorské hudbě na vlně jazz/latin/folk/rocku ve spojení s originálními linoryty zpěvačky Marie Vrbové. Zvládneme to s Vámi!

Album NEŽ ZHASNEM

Jak se v těchto a podobných situacích skoro vždy praví – dozrál čas na vydání debutového alba kapely. Máme za sebou řetězec koncertů s hotovým repertoárem, který dle našeho názoru stojí za to zvěčnit; mimo jiné i proto, aby kapela mohla hezky uzavřít jednu svou zajímavou tvůrčí kapitolu a odrazit se k novým projektům, ale co hlavně: proto, abychom měli čím potěšit své fanoušky! S příchodem čínského viru se vše bohužel dost zkomplikovalo, celá kapela šla DOROUŠEK a do izolace, nicméně rozhodli jsme se věřit v úspěch našeho projektu a jít do toho i z důvodu, že věříme ve Vás a ve Vaši podporu a pomoc s ufinancováním alba i v těchto, pro všechny nelehkých, časech.

Název alba je odvozený od zhudebněné básně Brněnského streetartového barda TIMA, kterou jsme si vzali z plotu Duck baru v kouzelné Kamenné čtvrti v Brně, kde je nasprejovaná na brankovém pilíři. Má uvodit celou atmosféru alba, které bude, z podstaty oněch zhudebněných básní, spíše hloubavé, bude se mimoděk ometat kolem docela osobních témat – třeba těch, kterými se čas od času probíráme mezi dnem a nocí, než zhasnem lampičku na nočním stolku.
Hudebně bude rozmanité a „multižánrové“, zazní zde prvky rocku, folku, jazzu a latiny v příjemně houpavém rytmu (s pár výstřelky tedy...).

 

Poděkování

Album chceme udělat po všech stránkách pořádně. Proto jsme si zajistili skvělé nahrávací studio (brněnské Fascinum) a i vzhledově má album být krásně vypravené. Výtvarnou stránku alba totiž postavíme na originálních linorytech naší zpěvačky – mimo jiné i skvělé výtvarnice! Jak je zřejmé, to vše je finančně dosti náročné. Proto se neobejdeme bez Vaší peněžní podpory a pomoci. Potřebujeme dát touto formou přes Startovač dohromady minimálně 40.000,- Kč (uvítáme, pokud se vybere i přes tuto částku, pomůže to pokrýt i další přidružené náklady). Prosíme tedy o vaše finanční přispění na projekt, i menší darovaná částka nás posune blíž k cíli. Jako projev ocenění Vaši pomoci máme pro Vás připravené různé pozornosti.

Nahrávání alba bylo dlouhodobě plánované a připravované, termínově rezervované. Bohužel se do příprav vlomila náhlá pandemie čínského viru a způsobila značné komplikace. Přišlo to v ten nejmíň vhodný okamžik – tato situace nabourala jak režim zkoušek, tak i plány s financováním. Nicméně nás to přivedlo k intenzivnějšímu domácímu cvičení. Chápeme, že v době obav o zdraví i z dopadů na ekonomiku, na společnost i jdenotlivce se jistě přerovnaly i priority vás, potencionálních donátorů. Bez Vaší pomoci se ale může projekt stát nesplnitelný. Nicméně se toho nebojíme, poněvadž věříme, že akce neselže zrovna na tomto bodě.

Poděkování Vám patří od celé kapely Dooušek:

Marie Vrbová – zpěv
Radek Přibyl – tenor saxofon, příčná flétna
Pavel Jaroš – bicí
Jirka Vrba – el. kytara
Pavel Horák – el. kontrabas

 

Marie o sobě

Věnuji se výtvarné tvorbě, v posledních letech zejména barevnému linorytu. Mám za sebou několik autorských i společných výstav. Inspiruji se biblickými příběhy, básněmi a texty písní, které zpívám.

Grafiky, které budou odměnami, jsou ručně tištěné v sériích od čtyř kusů do deseti u každého motivu. Každý tisk je ručně dělaný originál odlišný od ostatních. Bude možné si vybrat motiv a jeho variantu.

 

Ticho

 

Odpočinek

 

Než zhasnem

 

Večeře

 

Snídaně

Co si o tomto projektu myslíte?