Dominus - crowfunding kampaň

Dominus

Příběh z žánru temné fantasy. Žádnou záchranu světa nečekejte, děj je víc podobný knihám o Zaklínači od Andrzeje Sapkowského.

Knihy
Dominus

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Takže „Dominus“ je knižní příběh z žánru temné fantasy a vychází z mého rozepsaného díla „Démoní Lord Země“ (dále už jen DLZ). Celý text je ke stažení zde:

Démoní Lord Země

K přepsání jsem se rozhodl, protože když jsem DLZ sepisoval, tak jsem to pojal víc přístupnější. Ať jde o násilí, intimitu nebo atmosféru. Čím víc mi ale svět rostl, tak jsem si uvědomoval, že to chci mnohem dospělejší, protože ten námět a pravidla mého světa k tomu přímo vybízí.Také chci nějaké pasáže předělat, dodat víc postav a hlavně ucelit mé nápady do jednoho stylu.

V prvé řadě nechci psát stereotypní pohádky, ve kterých se objeví nepřemožitelný padouch, nějaký hloupý Honza ho přemůže levou zadní a následně všichni žijí šťastně až do smrti. Tenhle kýč nechci. Svůj tvůrčí záměr bych připodobnil právě dílu od Andrzeje Sapkowského, kdy ve svém Zaklínači pracuje s takovým antihrdinou. Prostě řeší osobní problémy, pomůže vám většinou, jen když z toho sám něco bude mít a hlavně mu nejde o blaho světa, protože s tím moc ani nezmůže.

Svět, který jsem stvořil, se odehrává v současné době a hlavní náplní je válka Nebe a Pekla. Obyčejní lidé slouží coby surovina, zdroj moci (many). V mém světě jsou Bůh a Ďábel mrtví, tudíž se v Pekle démoni rvou mezi sebou o to, kdo z nich usedne na prázdný trůn a v Nebi zas nepanuje až taková soudržnost. Aby to nebylo jen o dvou stranách, tak jsem udělal i třetí, dá se říct „neutrální“, což jsou lidé, kteří by chtěli Nebe i Peklo zničit, aby nezasahovali do dění na Zemi. Hlavním hrdinou je pak poloviční démon, jehož život je spíš jedna velká komplikace.

Jsem sice ateista, ale využívám nějaké věci z bible a křesťanství. Ty si však upravuju k obrazu svému. Snažím se vytvořit spletitou síť intrik, kde jde především o moc. Co byste také jinak u démonů čekali. Také se nebojím zabít nějakou postavu, protože právě nejsilnější momenty jsou, když si čtenář vytvoří k postavě pouto a tu mu pak zabijete. Jako čtenář vždycky na autora nadávám, ale zároveň mu blahopřeju, když se to podaří jak má.

Na co bych chtěl poukázat je můj přístup k akci. Vytvořil jsem systém (podobný z počítačové hry) útoků, který by měl mít hlavu a patu, ale zároveň dodat boji mnohem víc akce. Postavy totiž nemají vždy stejné schopnosti, ale lyší se. Někdo vládne ohňi, jiný vodě, anebo ovládá myšlenky, či jen pouhou destruktivní sílu.

Nemyslím si, že udělám něco úžasně originálního, ale nemohu se zbavit touhy pokusit se o to, a když budu mít štěstí, tak alespoň psát trochu netypicky.

Možná mi někdo vyčte, proč vybírám peníze, když ještě text nemám přepsaný, ale když se podíváte na některé odměny, tak snad pochopíte. Jako čtenář jsem si nejednou říkal, že v některých pasážích knihy to mohlo být napsané lépe, zajímavěji a tímto chci dát někomu možnost podílet se i jinak, než jen penězi, na mém díle. A zvláště v případě toho, že někdo zvolí druhou nejvyšší částku přispění, tak by moc její realizace při již přepsaném textu nešla udělat.

Datum přepsání prvního archu a následné odeslání k vyhotovení knihy by bylo do 1. července 2015. Odeslání hotových výtisků by, jak věřím, se stihlo do konce prázdnin (ale to jen v nejzazším termínu, hned jak bych měl knihy v rukou, tak bych je začal odesílat).

Tady je ke stažení první část textu po přepracování do žánru temného fantasy v mém provedení, takže můžete srovnat s první verzí:

Dominus - Beta verze

Pod odkazem níže je pak jedna krátká povídka, ve které se přesně odráží směr, kterým se při psaní chci ubírat. Jedním slovem bych to vyjádřil „překvapením“, protože chci vytvářet momenty, které čtenáře překvapí, až šokují.

Poprvé

Víc už nevím, co bych řekl, takže se případně ptejte, anebo mě jen zkritizujte…

Co si o tomto projektu myslíte?