Domeček na pasece - crowfunding kampaň

Domeček na pasece

Čimčarára čimčimčim, čím ten domek opravím? Pomozte nám vrátit život do domečku na pasece, aby sloužil dětem z trojanovické lesní školky!

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Stanou se z vlaštovek vrabci? Pomozte nám vrátit život do domečku na pasece, aby sloužil dětem z trojanovické lesní školky!

Co máme a co potřebujeme?

Za vybrané peníze opravíme zázemí dětského lesního klubu, které se nachází na pasece nedaleko Bystrého potoka v Trojanovicích u č. ev. 19. Na tomto kouzelném místě máme k dispozici vše, co má lesní školka mít, ale zázemí domku, v němž mají děti uložené náhradní oblečení, spacáky a kde se uchýlí, když venku běsní živly, je pro zimní měsíce nedostatečné. 

  • Nejnutnější opravy, které nás čekají: oprava stropů, omítek a oken, nové rozvody elektřiny, přípojka vody.
  • Pokud se nám podaří vybrat 40 000 Kč navíc, postavíme dětem i zastřešenou terasu, kde si budou moci hrát i za deštivého počasí.
  • Pokud nám jakékoli finance zbydou, vyrobíme za ně dětem nábytek - štokrličky, stolíky, štelářek na baťůžky...

Pokud nám peníze zbydou, případně vybereme více prostředků, dojde i na terasu a nejnutnější nábytek.

Co nejvíce prací se budeme snažit zvládnout svépomocí - podílet se budou zejména rodiče dětí a průvodci. Největší náklady tak představuje nákup materiálu.

Chcete-li se dozvědět více o naší lesní školce, navštivte naše stránky!

kampaň.jpg

Proč sháníme peníze?

Paseka představuje pro děti ideální místo, v zimních měsících se ale školka musí stěhovat, protože domeček není v dobrém stavu. Potřebuje svázat rozpadající se zdi, opravit stropy, zavést vodu a elektřinu.

V minulých letech přebývaly děti v šatnách fotbalového hřiště, letos přebývají v kůlně na zahradě jednoho z podporovatelů školky. Stěhují se jako vlaštovky z místa na místo, zatímco domeček na pasece chátrá. Proto bychom zázemí rádi opravili, ale naše zdroje jsou omezené. Nemáme finance od státu a z příspěvků rodičů pokryjeme náklady na platy průvodců a běžný chod školky.

kampan4.jpg

Kdo jsme?

Dětský lesní klub Na trojanovské pasece, to je lesní školka v Trojanovicích poblíž Frenštátu pod Radhoštěm, která nabízí rodičům alternativu v systému předškolního vzdělávání.

kampaň2.jpg

 

Byl jednou jeden domeček, a byl příliš malý
A v tom domečku stoleček, z něj barvy oprýskaly
A na stolečku mistička už zarostlá v mechu
A v té mističce vodička, co skápla skrze střechu
A v té vodičce?...

V té vodičce byste čekali rybičku, avšak v našem domečku nenajdete než vodičku. Ba co hůř, vodičku v podobě ledu. Nastala zima, zdi zvlhly, dveře ztěžkly, střecha se prohnula pod náporem sněhu a život v podobě švitořivých dětí opustil domeček, jakož i celou paseku.

V rohu místnosti zůstala natažená myší past, návnada v ní seschla. Na opuštěné kytaře praskly dvě struny, kůže v bubnu ztyřela. Okenní rám se zkroutil a pukla okenní tabulka. Rez pomalu odkrajuje z odložené dětské lopatky. Jediným životem v domečku je pomalu oddychující omítka, která v rytmu nočních mrazů opadává kousek po kousku.

Děti i dospělí museli na zimu opustit domeček a celá paseka osiřela. A podobně jako to dělají vlaštovky, zamířili do míst, kde jim bude tepleji. Příští rok už ale nechtějí být stěhovavými ptáky! Nic proti vlaštovkám, jen chtějí zůstat na jednom místě.

"Čim čarára čim čim čim, čím ten domek opravím?" štěbetají si na schůzkách s rodiči.

kampaň3.jpg

 

Co si o tomto projektu myslíte?