Dokumentární film FK Dukla Praha - crowfunding kampaň

Dokumentární film FK Dukla Praha

Zájímá Vás jakou má za sebou historii fotbalová Dukla Praha? Složitým, přesto krásným příběhem Vás provede Ondřej Vetchý.

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

 

25.května 2014

Přinášíme aktuální stav naší dražby:

Dres Juve - Dukla ročník 2002 - 14999,- Kč

Dres Dukla - Anonym - 5000,- Kč

podepsaná karta PN - Anonym + JzA - 3999,- Kč ( v tento moment by záleželo na losu)

Moc děkujeme za podporu

2.května 2014 Vyhlašujeme dražbu na startovači, která začíná dnešní půlnocí a končí koncem sbírky. Dražba začíná od příspěvku startéra Mibez za 1999,- Kč:) Co dražit?? 1. Originalní dres Juve s podpisem PN (největší příspěvek filmu), 2. Originalní dres Dukly s podpisem PN (druhý největši příspěvek), 3. Podepsaná karta PN (třetí největší příspěvek)...

 

Veškeré informace najdete na www.filmfkdukla.com :)

Kdo jsme?

Jsme skupina nadšenců, která se rozhodla popsat složitý, ale zároveň krásný příběh Dukly Praha. Celý dokument se natáčí od začátku letošního roku. Premiéra bude na podzim. 

Jaký bude náš dokument?

68.jpg

Příběh fotbalového klubu Dukla Praha zpracovaný jako 75 minutový archivní střihový dokument,  jenž mapuje šest dekád fotbalové historie a vývoje slavného klubu s jeho vrcholy i pády od roku 1948 až po současnost.  

Dokument bude sestaven z vyprávění dosud žijících legend - hráčů, trenérů a funkcionářů Dukly, archivních obrazových a zvukových materiálů, videomateriálů, fotografií ...atd.

Vizuální forma filmu bude dynamicky propojovat současné a archivní materiály, přibližující osudy hráčů, klubu a dobovou atmosféru v atraktivní formě.

Scénář dodržuje kontinuální vyprávění. Příběh bude rozdělen do šesti kapitol které opisují každou jednotlivou dekádu. Každá kapitola bude uvozena krátkou střihovou montáží zobrazující danou dobu a bude mít svůj název v podobě motta (např. „Zlatá šedesátá – Dukla vítězí!“). Bude obsahovat nejdůležitější momenty klubové historie a to v souladu s dramatickou konstrukcí filmu.

Hlavními postavami našeho příběhu jsou: Josef Masopust, Svatopluk Pluskal, Ladislav Novák, Ivo Viktor, Rudolf Kučera, Zdeněk Nehoda,  Ladislav Vízek, Jan Fiala, Josef Jelínek, Jan Geleta, František Štambacher, Miroslav Jícha, Rudolf Kocek, Luděk Macela, a další.

8.jpg

Pojítkem bude vypravěč, známý herec Ondřej Vetchý, který kromě samotného průvodce dějem, bude na sebe brát i další role. Funkce vypravěče je nejenom narativní, ale i odlehčující a zábavná.

Dokument by měl lidem přiblížit historii, nahlédnout ke kořenům a zvěčnit jeho nejlepší hráče , trenéry a funkcionáře, kteří se zasloužili o úspěchy klubu a potažmo českého fotbalu. 

Financování projektu

Při plánování a poté plnění rozpočtu jsme věřili, že se domluvíme se všemi institucemi na přepuštění archivních záběrů zdarma výměnnou za reklamní plnění. Přesto se to bohužel nepodařilo a celý tým cítí, že bez některých záběrů bude dokument výrazně ochuzen. 

Na co potřebujeme peníze?

Pokud se podaří vybrat požadovaná částka zásadně nám to pomůže s nákupem drahých, ale nádherných dobových archvivních záběrů. Můžeme to složit z archivních záběrů, které máme k dispozici zdarma, ale dokument by neměl ten přesah, který může získat. Při samotné realizaci navíc vznikla myšlenka, že bychom premiéru filmu uskutečnili přímo na stadionu Juliska formou letního kina.:) Také bychom rádi ještě do konce června navštívili nějakou evropskou či světovou legendu a natočili do filmu zajímavý rozhovor.

Finanční milníky:)


1. 50 000,- Kč - nákup chybějících archivních záběrů

2. 70 000,- Kč - 1. bod + cesta do Evropy

3. 100 000,- Kč - 1. + 2. bod + cesta do světa

4. 150 000,- Kč - 1. + 2. + 3. + 4. bod + premiéra fomou letního kina na stadionu Juliska

NAVÍC všichni dárci, kteří přispěli více než 1999 Kč budou pozváni na afterparty po ukončení natáčení s celým natáčecím štábem. Toto platí když se vybere 150 000,- Kč.

 

Vážíme si každé podpory i té, když náš projekt pomůžete šířit dále.:)

Děkujeme

Petr Studénka, 608 551 919

 

 

 

 

 

 

 

Co si o tomto projektu myslíte?