Dokument Policejní kůň - crowfunding kampaň

Dokument Policejní kůň

Pomozte mi dokončit dokument o každodenním životě koní ve službách policie.

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Dokument Policejní kůň mapuje každodenní život koní a lidí kolem nich ve službách policie. Strávili jsme rok s Jízdním oddílem Městské policie Ostrava. Společně Vám umožníme nahlédnout do zákulisí chlouby měst, která používají k udržování pořádku na svém území koně. 

 

Každodenní život?

Ano! V dokumentu uvidíte, jak probíhá běžný den v zázemí jízdních oddílu. Představíme Vám postupně ranní krmení, čištění boxů, skokový výcvik, přiježďování, nácvik taktiky a zákroků proti davu, ale také hlídkovou činnost, nebo ostré nasazení na demonstracích a fotbalových zápasech.

 

Jízdní oddíly se prezentují na různých akcích pro veřejnost. My Vás ale v našem dokumentu zavedeme tam, kde se noha smrtelníka jen těžko dostane. 

 

Mnoho dívek sní o práci u jízdní policie už od dětství. Pravda je taková, že u těchto elitních složek v drtivé většině slouží muži. Ale i tady se najdou ženy, které si splnily svůj sen, a jejich koníček se jím stal zaměstnáním. Příběhy těchto žen nabídneme také. 

 

Co s penězi?

Peníze získané od Vás Starterů použijeme na dokončení našeho dokumentu. Největší část prostředků půjde na hudbu, která tvoří podstatnou část výsledného díla. Za zbylé prostředky se vydáme do zahraničí, a malou část našeho dokumentu tak věnujeme jízdní policii v jiné zemi. Můžete si pak sami srovnat, na jaké úrovní máme tu naší.

 

Slovo autora:

Tento dokument je moje největší "dítě". Celý rok se natáčel a od dokončení mě dělí pouze kousek. Budu moc rád, když mi pomůžete dokončit tento dokument a pevně věřím, že Vám dá zcela nový obrázek na to, jací policisté doopravdy jsou. Hipology jsem znal jen z vyhrocených fotbalových utkání a demonstrací. Ale brzy jsem je a jejich nekonečnou a těžkou práci poznal blíže. Ukážu ji i Vám v tomto unikátním dokumentu.

Tomáš Kubart

Co si o tomto projektu myslíte?