Dokument o sólo přeplavbě jezera Loch Ness - crowfunding kampaň

Dokument o sólo přeplavbě jezera Loch Ness

Přeplavat jezero Loch Ness kdy v létě teplota vody dosahuje jak u nás na podzim nebo na jaře pouhých 12stupňů, bude tvrdým oříškem. Kdy? od 23.7.2022

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Jedná se o jedinečnou přeplavbu jezera, které je známé díky Lochneské příšeře Nessie.

Celé se to mělo uskutečnit již v létě 2021, ale Covid a vše kolem toho mě pozastavilo celou přípravu. A nyní nastal čas to zrealizovat.

Přeplavba je plánována na 23.7.2022 a když bude příznivé počasí tak hned tento den poplavu.

Ale jezero je taky krásné svou jedinečností. Hloubkou přes 200m a napohled temnou hladinou a úchvatnou okolní krajinou.

Plavat v jezeře Loch Ness je náročné díky své teplotě, která doshaju v letních měsících kolem 12ti stupňů celsia. Udávaná průměrná roční teplota jsou 4 stupně. A přeplavat celé jezero o délce téměř 37km bude náročné jak po fyzické tak po psychické stránce. 

Přeplavbu odhaduji na 9hodin a pokud vše půjde dobře a udržím rychlost 4km za hodinu mohl bych pomýšlet i na čas pod 9h. Bránit mi v tom bude studená voda Loch Ness, která bývá studenější než na obávaném kanále La Manche, který jsem již dvakrát úspěšně pokořil.

Před lety jsem na Loch Ness byl a cílem byla snaha přeplavat Kaledonský kanál, který ústí do Atlantského oceánu na západě a do severního moře na východě. Spojují jej tři jezera z nichž Loch Ness je nejdelší, nejstudenější a nejznámější úsek. Ostatní jezera Loch Oich 14km dlouhé a Loch Lochy 19km jsem již úspěšně přeplaval při mé návštěvě v roce 2017. 

Rok 2021 a začátek roku 2022 jsem věnoval zimnímu plavání a podařilo se mi začátkem ůnora 2022 získat 5titulů mistra Světa v zimním plavání a následně v březnu jsem plaval již svou druhou "Ice Mile" což je 1650m ve vodě pod 5stupňů celsia, tentokrát v poloze na znak, čímž jsem se stal prvním na Světě kdo to zvládnul. Držím tak již druhý světový rekord. Ten první z roku 2015 kraulem za 20:29min a znakem letos za 24:25min. Věřím, že tato zkušenost mi pomůže ve vodě v Loch Ness vydržet.

Pokud se Vám můj projekt líbí a chcete se podílet na jeho vzniku. Budu Vám vděčný za přispění, aby projekt byl úspěšný.

Odměny níže v popisu:

Kaledonský kanál Loch Lochy jsem přeplaval v roce 2017 a Loch Oich taktéž. LochNess čeká 2022 a snad to bude opět úspěšné a Kaledonský kanál bude pokořen.

Loch Ness v celé své kráse foto srpen 2017 voda 12 stupňů celsia.

Loch Ness

Loch Lochy pokořeno 2017

Zimní mistrovství Světa 2022 Polsko

 

 

Odměny, které pro Vás připravuji za Váš příspěvek:

Přívěsek na klíče Nessie různé druhy.

 Batůžek na záda pro drobné věci

 Osuška velká 70x140cm z rychleschnoucího materiálu

Plavky pro odvážné přispěvovatele. ve velikosti XS, S, M, L, XL, XXL (pomůcka - já oblékám velikost M a měřím 181cm a vážím 83kg:)

 

Tričko pánské a dámské.

Hodinový plavecký trénink se mnou. Nácvik techniky. 

Co si o tomto projektu myslíte?