Dokument o horském maratonu B7 - crowfunding kampaň

Dokument o horském maratonu B7

95 km dlouhý ultramaraton "B7" se koná už od roku 2010. Podpořte tři nezávislé tvůrce při tvorbě dokumentu o tomto beskydském fenoménu.

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Žádáme o podporu dokumentárního filmu o Beskydské sedmičce

Beskydská sedmička je závod, kde si člověk projde očistcem. My sami ho milujeme, a tak jsme se rozhodli, že vám zážitek přineseme na filmové plátno.

Beskydská sedmička je 95 kilometrů dlouhý závod po nejkrásnějších beskydských vrcholech. V roce 2010 začal jako malá akce pro přátele ultramaratonu, ale téměř okamžitě vyrostl do akce pro 3000 běžců, která je vyprodaná tři čtvrtě roku před startem. Jako filmaři jsme se začali sami sebe ptát:

"Proč se někdo účastní závodu, kde je bolest a utrpení běžnou součástí?"

"Jak je možné, že elitní závodníci zdolají trať za méně, než 12 hodin?"

"A koho to vůbec napadlo?"

O B7 byly natočeny desítky reportáží. Ale zatím žádný film. Náš film bude úplně první, který vám ukáže krev, pot a slzy Beskydské sedmičky. Sami jsme vždycky takový film chtěli vidět: zachytit příběh a smysl závodu, ty nejkrásnější záběry z Beskyd, skutečné emoce a autentické výpovědi samotných závodníků.

Sledujte nás na Facebooku: 

FACEBOOK DOKUMENTU O B7

Organizátorům B7 se podařilo vytvořit závod, který svým rozsahem a náročností nemá v ČR obdoby a který se svou velikostí může rovnat nejprestižnějším závodům tohoto druhu ve světě. Je to závod, na který může být naše země hrdá.

 

Tým tvůrců

Aleš Nenička
Filmař na volné noze, producent a hlavní kameraman. Člověk, který přišel s myšlenkou celého filmu. Původní profesí stavař, který se rozhodl, že chce dělat věci, které ho skutečně baví a naplňují podobně jako jeho horolozecko-filmařské vzory Jimmy Chin a Renan Ozturk.  B7 v roce 2012 dokončil v čase 20:32 min s Martinem Scholzem. V roce 2013 nedokončil. Zbytečně to vyhrotil.

Radim Grzybek
Režisér internetových reklam, nezávislých dokumentů a student Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku. Velký fanoušek dokumentaristy Víta Klusáka. Usiluje o zdokumentování fenoménu B7, který ho zaujal, ve svém celovečerním debutu. B7 běžel jenom jednou s kamerou a stále nedokončil. Než se postaví na start jako závodník, by jej rád nejdřív dokončil jako režisér.

Lukáš Havránek
Koproducent a dramaturg se silným vztahem k B7, běhání a horám. Závod dokončil 4x, nejlépe v čase 13:54 s Honzou Neuwirthem. Krom toho se o utrpení, které dlouhé tratě provází, sám přesvědčil, když závod 2x nedokončil a 1x na trať kvůli běžeckým zraněním vůbec nenastoupil. Při posledním neúspěšném pokusu si vybojoval 7 beskydských stehů na hlavě, namísto 7 beskydských vrcholů.

Jak naložíme s vašimi příspěvky?

Začali jsme točit před dvěma lety. Abychom ho ale mohli dokončit ve špičkové kvalitě, kterou jsme si vysnili, tak potřebujeme podpořit... 

Na co mj. potřebujeme finance:

Pokračování ve střihu dokumentu, abyste jej vůbec mohli shlédnout. Máme za sebou stovky hodin ve střižně a další stovky nás čekají.

•Zakoupení leteckých záběrů, časosběrů a záběrů na krajinu od kameramanů specializujících se na snímání přírody. Dojde tím k významnému obohacení záběrů a umocnění dojmu ze závodu a velkoleposti krajiny.

•Dobrý film by se neobešel bez kvalitního zvuku a proto je třeba hodiny nasnímaného zvuku jak se patří upravit a udělat celkový mix zvuku.

•Natočit voiceover s Jaroslavem Medunou, jehož hlas Vás filmem provede.

Slavný Italský režisér Sergio Leone říkával, že 50 % emocí ve filmu tvoří hudba. A měl pravdu. Potřebujeme peníze na hudbu, kterou jsme si do filmu vybrali. Bude stát za to.

•Produkce. Neuvěřitelné množství drobných provozních nákladů, proježděné nafty a spotřebního materiálu.

•A velké květiny pro naše manželky a přítelkyně, které oplývají neuvěřitelnou dávkou tolerance a trpělivosti. :-) 

 

VĚŘÍME, ŽE TO SPOLU ZVLÁDNEME A ŽE SE DÍKY VÁM SPOLEČNĚ BUDEME MOCI POTKAT NA PREMIÉŘE NA PODZIM 2019

Za každou vaši podporu vám moc děkujeme. Můžete si vybrat některou z odměn, které jsme pro vás pečlivě připravili.

Co si o tomto projektu myslíte?