DOKOLAKOLEM - BAJKAL 2014 | crowdfunding kampaň

DOKOLAKOLEM - BAJKAL 2014

Podpořte nás nějakou tou municí na natočení bijáku.

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Ahoj, jsme tři kamarádi a život před sebou společně tlačíme už 10 let. Ten největší náklad si teda vyžírá René (41 let), který nás, Filipa (38 let) a Tomáše (32 let), občas někam popostrčí na těch našich kárách, na který jsme nadobro usedli před pěknou řádkou let. Jako mladí jsme při klukovinách, jak už to bejvá, přišli k úrazům páteře a ochrnuli na dolní a částečně i horní končetiny. A jako “správní pankáči” jsme to nevzdali a občas vyměníme vozíky za čtyřkolky, abychom mohli nasávat omamné vůně dálek.  A ani u toho samozřejmě nesmí chybět náš věrný tahoun René se svým jednostopým strojem.

dokolakolem.page072.jpg

V roce 2013 jsme to zkusili dokola kolem Černého moře přes hory Velkého Kavkazu a ono to vyšlo! 41 dní jsme střídali sedla vozíků za sedla čtyřkolek a po 7 000 km jsme všemi deseti koly stanuli opět na české půdě. Přivezli jsme si nespočet fantastických fotek a natočili spoustu materiálu. Vzniklo amatérské video, na které jsme měli hodně kladných ohlasů. A tak se u piva zrodila myšlenka natočit profi biják z naší další cesty k Bajkalu, kterou právě teď plánujeme.

Proč chceme natočit film?

Chceme nakopnout i další, ať už chodící či jezdící, k podobným výpravám. A taky chceme světu ukázat, že vozík není překážka, která by bránila vychutnávat život z plna hrdla. Uvidíte prostě, jak to chodí (vlastně nechodí).

A kam že to chceme vyrazit?

Strašně nás lákají východní země, proto jsme se rozhodli pokořit jezero Bajkal v jižní části východní Sibiře v Rusku. No a když už budeme tak daleko, cestou zpět bychom to chtěli vzít přes Mongolsko a Kazachstán. Jelikož je cesta zatraceně dlouhá, rozhodli jsme se přiblížit z Moskvy do Irkutska vlakem po Transsibiřské magistrále. Cesta by měla trvat zhruba dva a půl měsíce a najedeme něco kolem 12 000 km. Cíl je tedy poměrně velkolepý, ale my věříme, že velkolepá bude hlavně cesta sama o sobě.

trasa bajkal.jpg

Proč přispět?

Pokud přispějete, pomůžete nám vytvořit film, o kterém věříme, že bude výzvou pro ostatní, ať už zdravé či handicapované. No a co nesežere natáčení, použijeme na cestu samotnou. Ta bude totiž stát taky pěknej ranec.

Počítáme, že celkový náklady na samotnou cestu se vyšplhají na 250 000 Kč pro tři lidi, a to chceme cestu pojmout jako totálně punkovou. Jasně, je to raketa, ale po cestě kolem Černého moře už máme docela jasnou představu.

Víza, pojištění, očkování, vlak z Moskvy do Irkutska, občas ubytování, vstupní poplatky do zemí, jídlo a pití na dva a půl měsíce atd. To všechno letí, až se člověk nestačí divit. A co nespolknou úřady, to beze studu spolykají naše stroje. Čtyřkolky prostě chlastaj první ligu. 10l/100km, olej v motoru se mění každých 2500 km, takže peníze jenom letí. Co nařveme, čtyřkolky jsou pro nás v podstatě jediným dopravním prostředkem, kdy můžeme jet „s větrem ve vlasech“, někteří teda už „jen ve vousech“.

Na uskutečnění téhle šílený akce potřebujeme dát dohromady minimálně 250 000 kaček. Když to klapne, do poloviny roku 2015 oslníme diváky v sále kinoteátru premiérou našeho filmu. Účast na premiéře přislíbil třeba Petr Čtvrtníček s jeho kapelou Buzerant a doufáme, že zlomíme i další borce, takže to rozhodně nebude žádná suchařina.

A teď bacha! Když vybereme víc, uvidíte víc i vy. Zlaťáky nad rozpočet rozhodně nehodláme rozházet! Naše ambice jsou mnohem výš. A proto se i s kamerou chceme dostat do oblak. V plánu je létající automat na natáčení ze vzduchu, mikroporty pro snímání kvalitního zvuku, akční videokamery na naše stroje, prostě všechny ty hračky, které přenesou diváka až k nám do cestovatelský kuchyně. Tak jestli si chcete ukousnout toho, co vám můžeme navařit, neváhejte a přisypte nám trochu toho koření. Díky!!!!

Co za to?

No a čím se vám můžou kluci jako my odměnit? Tím, že se vrátíme! A nevrátíme se sami. S námi přijde taková podívaná, že vám polezou oči z důlků! Na to vemte jed!

Každej, kdo přispěje, bude nadobro vypálenej do titulků našeho filmu. Film přihlásíme do mezinárodních festivalů, takže vaše sláva poletí planetou stejně jako my. A to by v tom byl čert, aby se nám to nepodařilo nacpat i do bedny! Tak ať naše sláva letí jako vlajka vzhůru. Protože Punk's Not Dead! A my taky ne!

Více informací na: https://www.facebook.com/Dokolakolem

Co si o tomto projektu myslíte?

  • Splněno 290 309 Kč (116 %)
  • 116 %
  • 250 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 317 Startérů

Autor projektu

Dokolakolem - obrázek
  • projekt od Dokolakolem
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

111 Kč

Bajkalskej bijákovej download

Link na download filmu v HD.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
222 Kč

Bajkalskej náramek

Silikonovej náramek dokolakolem. Samolepka. Link na download filmu v HD.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
333 Kč

Bajkalskej biják na DVD

DVD s filmem.
Samolepka.
Link na download filmu v HD.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
444 Kč

Bajkalská promítačka fotek

Pozvánka na promítačku(vaše jméno bude uvedeno na guest listu), při které dostanete DVD s filmem a samolepkou. Po promítání after party, kde zahraje spřízněná kapela. Link na download filmu v HD.

Počet dostupných odměn: 104/111

Nelze podpořit
555 Kč

Bajkalskej biják

Pozvánka na premiéru filmu (vaše jméno bude uvedeno na guest listu), při které dostanete DVD s filmem a samolepkou. Po promítání after party, kde zahraje spřízněná kapela. Link na download filmu v HD.

Počet dostupných odměn: 83/111

Nelze podpořit
666 Kč

Bajkalské triko

Tričko s potiskem.
DVD s filmem.
Samolepka.
Link na download filmu v HD.

Počet dostupných odměn: 97/111

Nelze podpořit
666 Kč

Bajkalské kalhotky

Kalhotky s potiskem.
DVD s filmem.
Samolepka.
Link na download filmu v HD.

Počet dostupných odměn: 109/111

Nelze podpořit
777 Kč

Bajkalská promítačka fotek + triko

Pozvánka na promítačku(vaše jméno bude uvedeno na guest listu), při které dostanete triko, DVD s filmem a samolepkou. Po promítání after party, kde zahraje spřízněná kapela. Link na download filmu v HD.

Počet dostupných odměn: 71/77

Nelze podpořit
888 Kč

Bajkalskej biják + triko

Pozvánka na premiéru filmu (vaše jméno bude uvedeno na guest listu), při které dostanete triko s potiskem.
DVD s filmem a samolepkou. Po promítání after party, kde zahraje spřízněná kapela. Link na download filmu v HD.

Počet dostupných odměn: 59/88

Nelze podpořit
999 Kč

Bajkalskej dacan

Vaše jméno bude uvedeno v bookletu DVD v sekci "Bajkalští dacani". Pozvánka na premiéru filmu (vaše jméno bude uvedeno na guest listu), při které dostanete DVD s filmem a samolepkou. Po promítání after party, kde zahraje spřízněná kapela. Link na download filmu v HD.

Odměna vyprodána: 0/22

Nelze podpořit
1 111 Kč

Bajkalská mikina

Mikina s potiskem.
DVD s filmem a samolepkou.
Link na download filmu v HD.

Počet dostupných odměn: 78/111

Nelze podpořit
2 222 Kč

Bajkalskej pohled

Originální pohled z cesty.
Pozvánka na premiéru filmu (vaše jméno bude uvedeno na guest listu), při které dostanete DVD s filmem a samolepkou.
Link na download filmu v HD.

Počet dostupných odměn: 10/20

Nelze podpořit
3 333 Kč

Bajkalskej cestovatel

Vaše jméno poputuje s námi na našich strojích. Pozvánka na premiéru filmu (vaše jméno bude uvedeno na guest listu), při které dostanete triko s potiskem, DVD s filmem a samolepkou. Link na download filmu v HD.

Počet dostupných odměn: 20/33

Nelze podpořit
6 666 Kč

Bajkalskej omul

Vaše jméno bude uvedeno v závěrečných titulcích a v bookletu DVD v sekci "Bajkalští omulové" . Pozvánka na premiéru filmu (vaše jméno bude uvedeno na guest listu), při které dostanete DVD s filmem a samolepkou. Po promítání after party, kde zahraje spřízněná kapela. Link na download filmu v HD.

Počet dostupných odměn: 22/22

Nelze podpořit
9 999 Kč

Bajkalskej padarok

Osobní pozvání na premiéru filmu, kde vám před promítáním filmu bude originální padarok předán. Triko s potiskem, DVD s filmem a samolepkou je samozřejmostí. Link na download filmu v HD.

Počet dostupných odměn: 9/10

Nelze podpořit
22 222 Kč

Bajkalská reklamka

Vaše logo s poděkováním bude zobrazeno po závěrečných filmových titulcích a na bookletu DVD. Osobní pozvání na premiéru filmu, kde vám před promítáním bude osobně poděkováno za finanční podporu. Tričko s potiskem, kalhotky s potiskem, mikina s potiskem, DVD s filmem a samolepkou je samozřejmostí. Link na download filmu v HD.

Počet dostupných odměn: 4/4

Nelze podpořit
33 333 Kč

Bajkalskej rybář

Vaše jméno bude uvedeno na začátku filmu jako hlavní rybářský guru naší cesty. Vaše jméno zazní ve filmu při chytání a konzumaci ryb. Osobní pozvání na premiéru filmu, kde vám před promítáním bude osobně poděkováno. Tričko s potiskem, kalhotky s potiskem, mikina s potiskem, DVD s filmem a samolepkou je samozřejmostí.

Počet dostupných odměn: 2/3

Nelze podpořit
55 555 Kč

Bajkalskej vrtulník

Vaše jméno bude uvedeno na začátku filmu jako hlavní kamerový partner. Osobní pozvání na premiéru filmu, kde vám před promítáním bude osobně poděkováno za techniku, kterou díky vašemu příspěvku zakoupíme, a díky které se dostaneme až do oblak. Tričko s potiskem, kalhotky s potiskem, mikina s potiskem, DVD s filmem a samolepkou je samozřejmostí. Link na download filmu v HD.

Počet dostupných odměn: 1/1

Nelze podpořit
99 999 Kč

Bajkalskej mecenáš

Vaše jméno bude uvedeno na začátku filmu jako hlavní finanční partner a během filmu na Vás budeme mocně vzpomínat. Osobní pozvání na premiéru filmu, kde vám před promítáním bude osobně poděkováno za finanční podporu. Tričko s potiskem, kalhotky s potiskem, mikina s potiskem, DVD s filmem a samolepkou je samozřejmostí.

Počet dostupných odměn: 1/1

Nelze podpořit