Jurta pro Dítě v lese - crowfunding kampaň

Jurta pro Dítě v lese

Kdybychom se mohli vrátit do školních let, chtěli bychom se učit v lese, u rybníka, v sedle koně... v JURTĚ. A vy? Pomozte nám k JURTĚ u Dobříše.

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

 V září 2017 otevíráme ZÁKLADNÍ LESNÍ KOMUNITNÍ ŠKOLU pro děti od první do páté třídy v Mokrovratech u Dobříše.

Pro zázemí školy potřebujeme mongolskou jurtu.

Jurta o průměru 6m  vyjde na  cca 150 000,- Kč. Pokud se nám podaří vybrat více peněz, pořídíme také dřevěnou podlahu, kamna, základní nábytek a možná zbyde i na pár knih. V případě, že budete vy - dárci hodně štědří, koupíme jurtu s průměrem 8m, která stojí 200 000,-.

 Untitled-1.gif

Fotografie odměn najdete dole pod textem.

 

 Náš projekt podporují:

Tomáš Klus, zpěvák, textař, herec

Helena Třeštíková, režisérka

Miluše Jekoschová, zakladatelka lesní školky Dítě v lese

Igor Chaun, režisér

Ondřej Šteffl, ředitel společnosti Scio

Bohumil Fišer, CHKO Brdy

Simona Babčáková, herečka

Bára, Tereza a Martina s dětmi, maminky a herečky

a mnoho dalších lidí z řad rodičů a podporovatelů školy a školky

 

Děti přišly na tento svět s NOVÝM vědomím, s NOVÝM pohledem na vše, co se zde odehrává. Díky nim a díky všem změnám, ke kterým dochází právě teď na naší planetě, se kromě všech jiných zajímavých věcí vtvářejí také nové formy vzdělávání. Mezi ně patří nejen lesní školky, ale také mnoho dalších organizací, které se snaží dětem otevřít prostor pro poznávání skutečnosti, které říkáme svět, ve zcela nových školních podmínkách.

foceni.jpg

Nečekáme  na impuls shora, tedy ze strany státu, nebo jiné autority. Rozhodli jsme se vzít ZODPOVĚDNOST ZA VZDĚLÁNÍ DĚTÍ do vlastních rukou. Jde o projekt, který vzniká odspoda, tedy od nás, obyčejných lidí, kteří věří, že když se společně do něčeho pustí, mají moc dokonce ZMĚNIT SVĚT!

A aby mohly děti prožívat svět jako plný neomezených možností i v dospělosti, je potřeba se spojit a společně jim vytvořit takové vzdělávací podmínky, které jim umožní NEZAPOMENOUT na to, jak BÝT ŠŤASTNÝ.

Protože ŠTĚSTÍ není závislé na okolnostech a podmínkách našeho života, ale na našem vnitřním stavu. Na stavu jednoty s naším vyšším já. Na uvědomění si toho, co je naší skutečnou podstatou. A to je přesně to, co UMÍ velice dobře VŠECHNY DĚTI!

detimale.png

Stačí je chvilku pozorovat! Jakmile ale děti začnou věřit všemu, co do nich my dospělí za pomoci všech možných nástrojů projektujeme, postupně na tuto svou přirozenou schopnost zapomenou.

Cílem naší lesní školy je udělat vše pro to, aby děti nezapomněly, ale naopak prohlubovaly přirozený lidský potenciál. Pomohou tak i nám dospělým rozpomenout se a znovuobjevit VNITŘNÍ SVOBODU a šířit ji dál do svého bezprostředního bytí/světa.

závěr.jpg

Vytčený cíl budeme mimo jiné naplňovat s podporou fenoménu, který nazýváme PŘÍRODA. Myslíte, že způsob, kterým se my lidstvo vztahujeme k planetě Zemi (my s dětmi o mluvíme výhradně jako o MAMINCE ZEMI) je udržitelný? Maminka ZEMĚ o nás pečuje jako jedinečná láskyplná bytost a mnohým z nás už ani nepřijde na mysl, že jí to vracíme tím nejnemožnějším způsobem. Je čas vrátit se do své přirozenosti, zastavit kolotoč konzumu a bezohlednosti a obrátit se ke svým kořenům a k tomu, z čeho jsme sami vzešli.

Děti v naší lesní škole budou v každodenním plném kontaktu se vším, co příroda nabízí. Budou citlivě vnímat její proměny a spolu s ní budou sami růst a kvést.

Untitled-1 (2).gif

Číst, psát a počítat se naučí každé dítě v každé škole. Ale způsob, jakým k těmto dovednostem přijdou, může být velmi rozmanitý.

Odměny, které jsme pro vás připravili, berte prosím formou DAR za DAR. Vy nám pomůžete k jurtě a my vám na oplátku nabídneme dar, který věříme, že vás potěší, nebo třeba i posune vaše vědomí zpět k přirozenosti, kterou dnes hodně opouštíme. Nehledejte tedy v našich odměnách reálnou hodnotu darované věci.

Děkujeme.

 

listy.jpg

 

 Ukázky některých odměn:

detsky_smich1.jpg

tichobanner.jpg

recepty.jpg

lesni_skritek2.jpg

kvasek.jpg

chlebabanner.jpg

mydlinky.jpg

kunbanner.jpg

sperky.jpg

backorybanner.jpg

garaz.jpg

vikend.jpg

team.jpg

 

 

Co si o tomto projektu myslíte?