Diagnóza: ČLOVĚK - crowfunding kampaň

Diagnóza: ČLOVĚK

Zbrusu nová sbírka básní, v kterých se autor vtipně i jedovatě zamýšlí nad životem lidí v současném období. O překvapení není nouze!

Knihy
Diagnóza: ČLOVĚK

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Po takzvané "bílé trilogii", která si získala řadu věrných čtenářů jsem se coby autor rozhodl pro řadu změn. Převážně dlouhé básně byly nahrazeny krátkými, obdélníkový formát byl nahrazen čtvercovým a profesionální grafik dal dílu čistou podobu. Ilustrace obstarala kamarádka a výtvarnice v jedné osobě - Iveta Lukešová. Její typický jednoduchý styl působí jako koření pro mé básně. Nová sbírka Diagnóza: ČLOVĚK, kterou vydávám vlastním nákladem, je právě připravována do tisku. Bude mít formát 125 x 125 mm a přibližně 80 stran. 

Autor o sobě
Max Boban je pseudonym. V běžném životě vystupuji pod civilním jménem Tomáš Hájek. Psaní veršů je pro mě zábava a zčásti také výplň volného častu při cestě tramvají nebo metrem do práce. Kdysi jsem psal básně na internetu, ale pak jsem pochopil, že jako dárek je vhodnější papírová kniha. Můj okruh čtenářů a čtenářek se stále rozšiřuje a jsem za to rád. 

O čem to bude?
Sbírka Diagnóza: ČLOVĚK je o lidech, jejich problémech, pocitech a neřestech. Je o současné technologické době, z které se někdy vytrácí lidskost a zdravý rozum. Jako člověk, který již něco zažil, se snažím o nadhled a vtipný tón. Díky tomu bývám občas zván i na veřejná čtení veršů společně s některými celebritami, což je pro mě velká čest. Protože jsem narozený ve znamení štíra, vyvažuji humor a jemný tón určitou dávkou jedovatosti a sarkasmu. I to k životu patří. 
Nová básnická sbírka je pojata jako menu: Začíná aperitivem a předkrmem, pokračuje hlavním jídlem i s přílohou, nechybí ani sklenka vína, dezert či káva. Kalorií dostanete opravdu hodně. Věřím, že vám Bobanovo menu bude chutnat!

Miniukázka (báseň Fanynka a maestro)
Milý maestro
Promiňte mi
Dnes to bude 
Bez aplausu
Jelikož jste
Po předehře
Dělal příliš
Dlouhou pauzu

 Ohlasy na předchozí díla

Děkuju! Bylo to milé a básně jsou osvěžující počteníčko a pokoukáníčko.
Šárka

Ahoj Bobane, díky moc za krásnou knížku, odložila jsem akta úřední a začetla se do dílka a začala se smát, je to krásný, vypovídá o tvé křehké duši.
Káča

Děkuji za hezký dárek, zhltla jsem ho ještě v metru, a musím říct, že jsem se u některých pasáží zasmála i nahlas. Povedená věc…
Ivana

Táto, to jsi psal o sobě?
(můj potomek)

Proč mě podpořit?
1. Pomůžete veršovaným životním moudrostem dostat se mezi lidi.
2. Obohatíte své znalosti literatury.
3. Získáte životně důležité informace.
4. Odhalíte duši jiného člověka.
5. Budete mít dobrý pocit v předvánoční době.

Děkuji předem za vaši podporu.
S úctou
Max

----------
P.S. Boží odpověď

Samá práce...
Kdy však člověk může
Věnovat se sobě?
Bůh zakřičí:
“Nestěžuj si, dočkáš se
Až v hrobě”

 

 

 

Co si o tomto projektu myslíte?