Dětské divadlo na festival ve Stratfordu | crowdfunding kampaň

Dětské divadlo na festival ve Stratfordu

World Festival of Children’s Theatre 2016, Stratford, Canada. Nejlepší dětské divadelní soubory světa. A české divadlo mezi nimi, když nám pomůžete!

Umění

Dětské divadlo na festival ve Stratfordu

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

 Pomozte nám doletět

na 14. SVĚTOVÝ FESTIVAL DĚTSKÉHO DIVADLA ve Stratfordu (Kanada)!

 

 CO UDĚLÁME S PENĚZI NAVÍC? NEBUDOU NAVÍC! 

ještěd_budget_1.jpg

Jsme dětský divadelní soubor z Liberce a podařilo se nám něco mimořádného.

Vybrali nás na 14. Světový festival dětského divadla, který se koná jednou za dva roky pokaždé v jiném koutě světa.

To se vám nestane každý den. Taky k tomu vedla pěkně dlouhá cesta. Dramaťák děláme od malička, připravili jsme pěkných pár inscenací, odehráli řadu představení a několikrát se zadařilo i na celostátních přehlídkách.

A teď ta naše cesta pokračuje do Kanady! Na světový festival.

Co je to vlastně za akci?

chelm_PLAY.jpg

The World Festival of Children’s Theatre (WFCT) se koná pod záštitou Mezinárodní asociace amatérského divadla (AITA/IATA) od roku 1990. Mezinárodní komise expertů vybrala ze všech nominací pouze 22 souborů, které se setkají v první polovině června ve Stratfordu (Ontario, CA). Cílem je sdílení kulturních hodnot, inspirace v přístupu k divadlu a samozřejmě reprezentace naší země. Pro vaši představu, tady je seznam zemí ze kterých vybrané divadelní soubory přijedou:

 Afrika – Uganda a Zimbabwe; Asie - Bangladéš, Čína, Indonesie a Palestina;   Evropa - Česká republika, Německo, Řecko, Estonsko, Rusko a Slovensko; Severní a střední Amerika - Kanada, El Salvador a Spojené státy; Jižní  Amerika - Kolombie, Paraguay a Kuba; Austrálie.

wfct_logo_.jpg

Proč vybrali zrovna nás?

V České republice je spousta skvělých souborů. Potkáváme se s nimi na přehlídkách a každý rok zažijeme představení, které nás osloví, dojme, inspiruje, nakopne k další tvorbě.

Doufáme, že když se někde na přehlídce objeví v programu „Divadlo Vydýcháno“, taky to někoho potěší a přiláká. Možná si pamatujete našeho Smolíčka (2012, Dětská scéna Svitavy, Jiráskův Hronov), Něco z Adriana (2013, Mladá scéna Ústí n. Orlicí, Jiráskův Hronov), Věra 2.014, (2014, Šrámkův Písek), Vyskočit z Kůže (2015, Mladá scéna Ústí n. O.). A pro starší pamětníky by toho bylo ještě víc.

Vydýcháno přehled.jpgInscenace „Jednou v Chelmu“ vznikla v sezoně 2013/14.Na přehlídkách Dětská scéna a Jiráskův Hronov byla oceněna v roce 2014. Ale hráli jsme ji dál a udrželi jsme ji dodnes. (Jen jsme trochu vyrostli z některých kostýmů :-)) Na začátku jsme si ji vypiplali a ona nám teď dál zraje a drží. A to je u dětského divadla docela vzácné.

O čem tedy hrajeme?

Asi všichni víte, co to znamená, když se řekne Kocourkov. V židovské vypravěčské tradici je takovým městem hlupáků Chelm. Aspoň tam umístil děj své pohádky „Lemel a Tzipa“ slavný spisovatel I. B. Singer. Chlapec Lemel moudrosti moc nepobral a dívka Tzipa... je krásná.         Chelm_strip3.jpg V obchodním světě nemá naivní Lemel příliš velkou šanci ale láska nakonec všechno překoná. I ke svatbě nakonec dojde! A tak se v představení i zpívá a tančí, pozorný divák zahlédne několik divadelních triků a každý divák si může odnést přiměřenou dávku životní moudrosti.

Jak to tedy v Kanadě bude, co tam budeme dělat, kolik to stojí...

4. června odlétáme z Prahy do Toronta a pak nás dovezou cca 130 km na západ do Stratfordu. (Ano, místní názvy dost kopírují Evropu. Hned za rohem je London nebo Waterloo!) Ubytovaní budeme v kanadských rodinách, s místními dětmi se seznámíme také během programu v tvořivých dílnách. Kromě zahajovacího a závěrečného ceremoniálu nás samozřejmě čeká dvojí hraní naší inscenace a návštěva všech ostatních představení. Hraje se „v původním znění“, což je požadavek organizátorů. Doufáme, že to potěší místní krajanskou komunitu, kterou samozřejmě kontaktujeme a zveme, aby nám přišli udělat do hlediště atmosféru. Vedoucí souboru čekají diskusní setkání režisérů jednotlivých souborů a součástí programu je i symposium Play! na půdě university. Zpátky do Liberce se vracíme 15.června, právě včas dopsat si ve škole pár písemek. :-)

STRIP_WFCT_frame.jpg

Největší část rozpočtu (přes 300 tisíc) spolkne doprava čili letenky. Žádné složité kulisy nevezeme, protože hrajeme pouze se třemi jednoduchými rámy, jak vidíte na fotce. Jenže kdo ví, v jakém stavu by přežily cestu. Takže vyjde finančně nastejno, nechat si rámy v Kanadě vyrobit. A pak už se nasčítávají drobné částky jako pojištění, propagace, ETA atd. Možná víte, že naše ministerstva na takovouhle prestižní akci nemají grant, který by pokryl celé náklady, nebo aspoň rozhodující část. Nás to také nepotěšilo. Tak píšeme žádosti o granty do všech stran a věříme, že to poskládáme dohromady. I díky Vám.

Děkujeme! 

Chelm_04_cut.jpg

http://worldfestivalofchildrenstheatre.com

wfct.ca

Strip_odměny.jpg

Co si o tomto projektu myslíte?

  • Splněno 76 593 Kč (150 %)
  • 150 %
  • 51 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 127 Startérů

Autor projektu

Divadlo Vydýcháno ZUŠ Liberec - obrázek
  • projekt od Divadlo Vydýcháno ZUŠ Liberec
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

150 Kč

PLACKA Divadla Vydýcháno

Dobrý pocit, že nás ve světě reprezentuje někdo, kdo něco opravdu umí a za koho se nemusíme stydět, Vás znovu a znovu zaplaví, když s naší plackou vyjdete mezi lidi.

Počet dostupných odměn: 32/50

Nelze podpořit
200 Kč

POHLEDNICE z festivalu WFCT 2016 Stratford (CA)

Pravá nefalšovaná pohlednice, která za vámi přepluje oceán nebo přeletí půl zeměkoule. Samozřejmě s několika podpisy a s jedinečnou aktuální poznámkou přímo z místa konání.

Odměna vyprodána: 0/15

Nelze podpořit
300 Kč

POHLEDNICE z festivalu WFCT 2016 Stratford (CA)

Pravá nefalšovaná pohlednice, která za vámi přepluje oceán nebo přeletí půl zeměkoule. Samozřejmě s několika podpisy a s jedinečnou aktuální poznámkou přímo z místa konání.

Počet dostupných odměn: 15/20

Nelze podpořit
300 Kč

RECEPT na koláček, který dokonale zasytí

Recept na koláček, který Vás dokonale zasytí. Ruční práce od začátku do konce. S osobním věnováním. Tento tradiční recept používáme v naší inscenaci.

Počet dostupných odměn: 44/50

Nelze podpořit
450 Kč

PLACKA Divadla Vydýcháno + RECEPT na koláček

Každý na první pohled uvidí, že znáte dobré divadlo. Ale pouze vy budete navíc znát jedinečný recept, přivezený Lemelem až z Lublinu!

Počet dostupných odměn: 28/30

Nelze podpořit
500 Kč

TRIČKO Divadla Vydýcháno

Originál.

Počet dostupných odměn: 1/20

Nelze podpořit
500 Kč

TRIČKO Divadlo Vydýcháno

ORIGINÁLNÍ TRIČKO V NÁRODNÍCH BARVÁCH - S DIVADELNÍM MOTIVEM "HEREC" (Koukněte do novinek :-))

Počet dostupných odměn: 20/20

Nelze podpořit
650 Kč

TRIČKO + PLACKA Divadla Vydýcháno

Základní sada. Jak jinak!

Počet dostupných odměn: 18/20

Nelze podpořit
1 000 Kč

DVD Jednou v Chelmu + dokument WFCT 2016

DVD se záznamem představení Jednou v Chelmu. A k tomu reportáž z naší cesty, tedy hlavně z festivalu ve Stratfordu. "Jako byste tam byli s námi!"

Počet dostupných odměn: 5/20

Nelze podpořit
4 000 Kč

PŘEDSTAVENÍ Jednou v Chelmu pro Vás

Jen pro Vás a vámi oslovené diváky zahrajeme naši inscenaci s maximálním nasazením. Teď už záleží jen na domluvě termínu a místa. Potřebujeme jen čistou hrací plochu velikosti 4 x 6 m a základní ozvučení (CD/USB). Počet diváků záleží na akustice a viditelnosti, obvykle od 30 do 300.

Počet dostupných odměn: 1/2

Nelze podpořit
10 000 Kč

MECENÁŠ

Dobrý pocit, placka, recept na koláček, tričko, DVD všechno najednou a Vaše jméno na DVD, zvláštní poděkování na všech příštích představeních atd.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit