Dětská hřiště na pražských dvorcích - crowfunding kampaň

Dětská hřiště na pražských dvorcích

Snažíme se pro děti vytvořit bezpečná místa na hraní, která jsou jim nejblíže – tedy na dvorcích pražských domů, a to i v samotném srdci města.

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Místo, kde by si mohly děti bezpečně hrát a trávit čas se svými kamarády, je přání všech rodičů, prarodičů, chův i samotných nejmenších. My se jim snažíme takový prostor vytvořit na místech, která jsou jim nejblíže – tedy na dvorcích pražských domů, a to i v centru města.

3I4A3592.jpg

Děti by měly trávit co nejvíce času venku, kde se mohou vyřádit se svými vrstevníky. Mohou zde rozvíjet své dovednosti, hrát si a učit se překonávat  nejrůznější překážky. Bábovičky se přece nejlépe dělají z písku, honěná jde jen v místě, kde je dostatek prostoru, a zdolávání prolézaček je velká zábava!

I vy si jistě pamatujete na svoji oblíbenou činnost na dětském hřišti. Jenže v centru města není vždy snadné najít vhodný prostor v takové blízkosti, aby tam parta v pořádku došla došel. Navíc pohyb skupiny po rušných ulicích není úplně ideální, proto jsme hledali dvorky ve vnitroblocích pražských domů, jež nejsou aktivně využívané a rádi bychom je proměnili pro místo plné dětských her a radosti.

janbranc.com-3399.jpg

Jsme nezisková organizace Prostor pro rodinu a již 10 let děláme vše pro to, aby rodiče s lehkostí zvládli sladit svou práci a péči o rodinu. Jsme tu pro vaše děti, vás i vašeho zaměstnavatele. Nyní provozujeme tři dětské skupiny (dvě v Praze a jednu v Berouně) a dvoje mikrojesle v hlavním městě. V těchto pěti místech se s láskou a individuální péčí staráme o nejmenší od půl roku do začátku školní docházky.

Právě pro děti v našich pražských dětských skupinách a z domů v okolí bychom rádi vybudovali hřiště na dvorcích v těsné blízkosti. Kromě pískoviště, domečků a prolézaček, zde budou také truhlíky, kde budou moci děti zahradničit a pěstovat drobnou zeleninu a kytičky pro radost.

3I4A3636.jpg

Jedno z hřišť už má svou základnu, ale k jeho dokončení potřebujeme vaši pomoc. Návrh pro nás připravila přední česká výtvarnice, akademická sochařka Lenka Klodová. Vtiskla mu svůj osobitý design a hravost s mnoha zajímavými detaily, které děti baví objevovat. Druhé se začíná rýsovat.

nákres hřiště.jpg

Máte-li velké srdce a chuť pomoci nám vytvořit pro děti místo v centru města, kde si budou moci bezpečně hrát, a zároveň přetvořit nevyužívané vnitrobloky domů, přispějte nám. Slibujeme, že odměnou vám bude nejen úsměv v dětských tvářích, ale také vlastnoručně dětmi vytvořený dárek. Jelikož i ti nejmenší jsou tvořiví a rádi přidají ruku k dílu, aby bylo hřiště hotové.

Co si o tomto projektu myslíte?