DESENATO. DETEKTIVKA O TOM, ŽE MÁTE KLIKU. | crowdfunding kampaň

DESENATO. DETEKTIVKA O TOM, ŽE MÁTE KLIKU.

Děkuju všem, co podpořili detektivku DESENATO. Jaké to je, když máte kliku? Byla to zkušenost. Startovač nyní bude peníze vracet.

Knihy

DESENATO. DETEKTIVKA O TOM, ŽE MÁTE KLIKU.

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Dělal jsem co jsem moh, a moje žena Stáňa taky. Děkuju Ti moc.

A díky Vám, kteří jste DESENATO podpořili. Nebuďte smutný, je konec, ale ne s psaním. Startovač peníze vrací.

Jaký to bylo? To je pod tím, a taky v Novinkách je vidět vývoj. Bojovali jsme. Poučně.

***********************************

Podpořte literární zločin roku!

Buď to máte v krvi, že jste dobrodinec, a nebo jste zločinec. A nebo se to ještě neprojevilo. Dáte si dohromady dvě a dvě, a najednou to začne. Kdo se nedívá, jen neví, že vidí všechno. I to, co jste vidět nechtěli ani náhodou. Tak to uděláte. Desenato!

Plán zločinu je tenhle:

Máme jasno, co uděláme. Uděláme bestseller. To zmáknem. Na začátku prosince rozkopneme dvéře u tiskárny. Musíme si projít seznam akcí. A kdo co sežene.

Potřebujem to vošéfovat: 

 • Podmáznout první korektorku, veme si 3000,-
 • Chlapi co vohlídaj redakci, ty chtěj 9000,-
 • Samolepící pásky na hubu aby nikdo neřval 2000,-
 • Prachy bokem pro ranaře ze Startovačova gangu, bez nich do toho nemůžem jít 6000,-
 • Krmivo pro elektronický čtečky 10000,-
 • Řidiči, kurýři a pošťák co rozveze zboží 6000,-
 • 300 průraznejch náplní do tiskárny, 28000,-
 • Kdyby se něco káklo 2000,-

Takže aby se to rozjelo, musí bejt v prasátku 66 litrů baj voko. Kolik máme? Z minulý rány zbyla doma sedmička, tu do toho dáme sami. Teď seženem ten zbytek. 59000,- a bude vymalováno.

Kdo co udělá:

Je potřeba po celou dobu, než tam vletíme, kouřovka. Počítejte s tim, že po nás, jak se to provalí, pudou fouňové z Magnézky, to by nám nezbylo ani na vodu z bublinama, když se necháme vomejt. Pokusej se nám to vygumovat i řezníci z Litery. Bude to rána roku. Propaganda na to pojede na webech, co máme pod kontrolou, a na sockách taky. Medmasáž jak brko. Startéři to musej prát pod tlakem, hned jak to vyjukne. Nemůžem přede dveřma smrdět dlouho, to je vo hubu. Jak se to zadrhne, dem všichni namáčet. Na jak dlouho? No na furt přece. Nepochybuju, že to pošérujete kde se dá! Asi kolem toho bude čurbes, ale přesně tohle potřebujeme. Každý voko bude dobrý. Jakmile daj ze Startovačova gangu echo, že je zboží na cestě, přesunem se k tiskárně.

Jakmile budem uvnitř:

Nečůrněte si do kalhot, když bude v banku víc. Je taky možný, že se sejdou vejplaty. Dejte do toho všechno! Startovači to jistěj, ale potom bacha:

 • Když tam bude 90000,- tak nešetřete municí, sežere to zhruba 300 dalších průraznejch kousků navíc. Nelitujte, palte! To bude žrádlo.
 • No, jestli by se splašilo koště a nametlo 110 litrů na hromadu, tak budou v tiskárně na ten fofr jenom čubrnět. A to si pište, že nám kriminálka za ten bestseller bouchne hezký video z akce ve zprávách.
 • Taky je možný, že když už budem za dveřma uvnitř, tak tam z ničeho nic přikodrcá stopadesát papírů. Takovou nálož odpálíme jako fík taky, ale s rozumem. Nezbyde nic jinýho, než udělat ten bestseller eště jednou, tak nejpozdějc do jara napřezrok. Připravený na to jsme už teď.

Jdeme na to!

Podpora tady od gangsterů na Startovači pomůže, klapne elektronický rušení kódovejch čteček, a vyfuníme pořádně tiskárnu, všecičko komplet. Sfouknem ty redaktory, korektora, a vytáhnem to všecko, co poberem, ven. Už se těšte, jak si o tom počtete! Podíly na kořisti máte bokem na seznamu. Ale teď makat. Neflákejte se. Dole na hodinách je za 5 minut dvanáct. Protože mě to nenapadlo dřív, že ta tiskárna jde udělat takhle. Ale bacha, je to vostrý, musíte šlapat jak na vlastnim, sypat to z kapes hned, jinak žádný odměny nebudou, na to zapomeňte. Jak se to zacukne, tak bude akorát tak velký nazdar, a ne bestseller.

  Díky moc, lidi.

 Jirka Litrfree Vavřina

 

litrfree-crowdfunding-startovač-desenato-detektivka.jpg

Vochutnávka (hrubopis, dělám na tom):

Vstal a přešel ke sporáku. Na něm stál kastrol s čajem. Žádná konvice, ale kastrol. Nabral si hrnkem, a vypil čaj celý naráz. Hřbetem ruky si otřel kapičky z vousů. Vrátil se ke kupkám na stole. Jeho myšlenky se uspořádavaly. Cítil, jak ho z hromad všude kolem ohmatává to nejasné teplo.

   „Intuice je k ničemu“, vzdychl si.

    Intuice mu byla k ničemu, už když byl kluk.

   „Coufale*, matiku máš nejlepší ze všech, a hlavu máš zase kde?“, říkali mu. Často.

   Jenže on to tak nechtěl. Nechtěl nikomu nic vysvětlovat, nechtěl se ani dělit o názory. Do hlavy se mu draly emoce všech příběhů, které byly na papírech, ve vyhozených poznámkách, v kapsách v šatech, které našel v popelnicích. Řvaly v hlavě, křičely v štosech knih. Ze stránek, na kterých ulpěl pot usmátých čtenářů. Nebo pot čtenářů, kteří četli o životě. Aby na něj zapomněli. 

 

* Tak třeba Coufal se nebude jmenovat Coufal, záleží co si vyberete. Klikněte na odměny. Detektivka bude tlustá, bude mít tři sta stránek.

Když se nepodaří dosáhnout cílové částky projektu, peníze ze Startovače se vrací na účty odkud přišly. Taková jsou pravidla.

Co si o tomto projektu myslíte?

 • Splněno 18 203 Kč (30 %)
 • 30 %
 • 59 000 Kč požadováno
 • již skončilo
 • Nelze podpořit
 • Na tento projekt už přispělo 0 Startérů

Autor projektu

litrfree - obrázek
 • projekt od litrfree
 • Česká republika

Odměny (Rewards)

50 Kč

Na zalepení

Tohle je základní odměna, dostanete ji do deseti dnů po splnění cíle tady na Startovači, a slouží k okamžitému výlepu kde Vás napadne, neekluju se asi žádnýho reklamního prostoru. Je to samolepka, příjde poštou. Platí jen pro ČR. Takže už pojede, když projekt ještě taky pojede, když to dobře pude. A to by mělo. Mrkněte na to. Můžete pomoct, a moc děkuju! Jako bonus bude v obálce ještě jedna samolepka, punkový kapely kde hraju na basu.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
150 Kč

Platí i pro Brno!

Je to kuriozní a neobvyklé, ale pokud si to bude někdo přát, je možné dostat do děje i taková místa, jako je třeba Brno. Přidal jsem jednu úplně novou odměnu, pro budoucí nadšené čtenáře. Potěšte patrioty, rodáky, sousedy, náplavy. Potěšte svoje okoralá srdce, a budete mít krásnou památku na tuhle chvíli na věčné časy.

Počet dostupných odměn: 49/50

Nelze podpořit
250 Kč

Holej fakt

Kniha, jen tak bez ničeho, včetně poštovného, jako obyč obálka, do schránky. Tohle je asi bežný poděkování, ale co lepšího si můžete přát, než mít tuhle knihu doma. Dostanete to DESENATO po celý ČR, poštou, zatim to pašovat ven nebudem. Je to zhruba tři sta stran, takže máte stránku za korunu, a moc děkujeme všem za odvahu podpořit tuhle detektivku.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
300 Kč

Podepsanej kousek

Jistěže podpíšu, a doručím výtisk poštou k Vašim nohám. Berte to tak, že takto z nich setřu prach, a políbím je. Cíl je na Mikuláše. Plus mínus jeden čert a druhej anděl. Vyberte si podepsaný výtisk. Platí v tuzemsku, skrz kontroly kontrabandu na poště. Tady to projde. Pošťákovi nic neplaťe. Vypadá to skutečně na 300 stránek.

Počet dostupných odměn: 154/160

Nelze podpořit
600 Kč

Přímo před zraky

Dovezu osobně, to dohodnem, před zraky podepíšu kousek, a dáme kafe. Určitě nás to bude bavit. Odměn je jak vočí, když to klapne. To datum je plovací, to pořešíme, jako dycky :-) Nejlíp Brno, Praha, přežiju i Plzeň a Olomouc, Pardubice a Hradec Králové taky. Dám včas přesněj termín, domluvíme to.

Počet dostupných odměn: 19/21

Nelze podpořit
880 Kč

Sám si ho tam dáš

Je Vám to jasný, že si do toho strčite sami uplně cugrunt vlastní jméno postavy? Citace rovnou v poznámkách k textu na stránce! Každýmu na to sjedou voči. Co s ní udělám je už na mě. Dobrý, ne? Potěšení bude na Vaší straně! Ovšem nechám si právo veta, když by to jméno bylo nepoužitelný. V tom případě Váš návrh zmíním v předmluvě, v zamítnutejch variantách, a dostanete k tomu promo samolepku knížky.

Počet dostupných odměn: 7/11

Nelze podpořit
1 100 Kč

Piš ho!

Máte na to tři věty. Popište děj. On tohle, Ona tohle, Tamto to. A já to tam někam inspirovaně bombasticky prásknu. Budete slavný! Odkážu na Vás přímo jako na pramen, v textu pod čarou na stránce. Ovšem nechám si právo veta, když by to bylo časově (epocha), věcně (blbý rekvizity) nebo místně (jinej okres) nepoužitelný. V tom případě Váš návrh zmíním v předmluvě, v zamítnutejch variantách, a dostanete k tomu promo samolepku knížky. Nejlepší na tomhle asi bude společně se probírat těma návrhama, to bude maso. A velká legrace.

Počet dostupných odměn: 7/9

Nelze podpořit
2 200 Kč

Černý na bílým

V děkovačce na Vás vzpomenu naprosto skvěle. Buďte tam, jako významný přítel, jehož štědrostí to mohlo vzniknout, to nemůžete propást. Tohle je přeci jedna z nejhezčích odměn, vhodná pro lidi, co mě znají, ale i zatím neznají. Díky předem za tohle, beru to jako ocenění, když se rozhodnete právě pro Černý na bílým.

Počet dostupných odměn: 9/11

Nelze podpořit
9 900 Kč

Můj bestseller

Pojmenujte to. Dvě, tři nebo čtyři slova, který se budou hodit na promo slogan knihy. Jelikož útržky budu v průběhu toho, jak to tu poběží, chrlit na sítě a webovky, tak se určitě rozhodnete bombensichr správně. Citace zaručena. Inspirací pro Vás by mohlo být DESENATO. Ono to má taky nějaký význam, i když jsem si s tím pohrál. :-) Nepochybuju, že přídete jako správný šmejdilové na to, kde sem to DESENATO sebral. Odpíchněte se od toho. Nečekejte na jistotu, že máte nápad, jelikož tahle odměna je jen pro dva lidi, pro dva kousky. A dohodneme to.

Počet dostupných odměn: 2/2

Nelze podpořit