Der Šenster Gob ve studiu i v minulosti =2 nová CD - crowfunding kampaň

Der Šenster Gob ve studiu i v minulosti =2 nová CD

Konečně CD z pořádného studia! Málo? Tak navíc ještě dosud neslýchaný a nově vydaný parádní živák z roku 2016 z brněnské Zastávky! Takže nekupto.

Hudba

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

For English see below ↓

OCHUTNÁVKY Z CD "DŽA MANGE HOP" ZDE!

OCHUTNÁVKY Z CD "ZASTÁVKA" ZDE!

Der Šenster Gob (to je taková ta čtyřčlenná pražská akustická kapela, která hraje romskou, židovskou a všelijakou jinou lidovou hudbu) byl poprvé v opravdickém studiu a nahrál jak se sluší a patří pořádnou studiovou desku! Jsou na ní speciální hosté na různé nástroje, jsou tam i písničky v sestavě původního tria s flétnistou Jiřím Bauerem, která fúzuje s novou sestavou i s hosty, jsou tam i neobvyklé nástroje v rukou obvyklých členů, čili jedním slovem, je tam všechno, co by tam mělo (alespoň pro tentokrát) být!

Koncert v Troyes, Francie

Aby toho však nebylo málo, po třech letech se na světlo světa dostává profesionálně smíchaná nahrávka jednoho z našich nejlepších koncertů, který proběhl ještě s původní houslitkou Anežkou, coby vůbec poslední koncert v naší přeoblíbené kavárně a pekařství Zastávce v Brně (tamtéž jako dřevně kultovní živák Der Šenster Gob z roku 2013). A i tam byl tehdy přítomen host, a to dokonce takový, který pro změnu nebyl nyní ve studiu.

Celkem vzato je to asi hodina a půl hudby neboli dvacet čtyři stop, které během čtyř let hraje devět hudebníků na dvanáct nástrojů (jsou-li perkuse počítány za jeden nástroj a hlas, tleskání, dupání a cinkání do lampy vůbec nepočítáme). To by docela šlo na průběžně maximálně čtyřčlennou kapelu, ne?

Obytňák

Obě cédéčka byla opečována láskyplnýma rukama zvukového mistra Kamila Dandy ve studiu Aluna v poetické roubence na Jičínsku a zmasterována v profi studiu 3bees v Praze proslulým Adamem Pakostou. A to jsme ještě málem zapomněli vzpomenout, že obaly jsme si tentokrát nedělali sami, aby to bylo levnější/protože jsme i graficky dost šikovní, ale každý z obou zpracovává (a jak!) tu- i cizozemské výtvarnictvo. Pro nás jsou totiž tato nová alba Der Šenster Gob velkou slavností a taky to stálo už beztak takových peněz (z nichž zde vybíráme jen zlomek), že těch pár potenciálních honorářů se v tom už ztratí.

Bigy fest

A protože teď nějak sedíme doma a nemáme co dělat, říkali jsme si, že třeba taky sedíte doma a nemáte co dělat, tak že by třeba mohl být zrovna ten ideální čas vám tohle potěšení a kulturní medicínu zprostředkovat. Bezkontaktně, bezhotovostně, vzduchem a po drátech a s optimistickým těchem na budoucí poveselení s umělohmotnými kulatými zázraky v papírových obalech a taky s námi na křtu a opravdických (nejenstreamovaných) koncertech, kde se na sebe kouká přímo a technicky vzato se dá i šahat a cítit. Navíc kdy jindy nás podpořit ve vydávání cédéčka, než tehdy, kdy nemůžeme hrát a podpořit se sami.

Urgob

Buďte s námi! Podpořte nás! Chtějte nás! Připravili jsme pro vás i několik zcela exklusivních lahůdek!

(A dokonce vám tu postupně odhalíme i všechny ty zmíněné zatím tajné hosty!)

LISTEN TO SAMPLES OF CD "DŽA MANGE HOP"

LISTEN TO SAMPLES OF CD "ZASTÁVKA"

Der Šenster Gob (a four-member band, playing Gipsy and Jewish and other East Europan folk music) finally went to a proper recording studio, and recorded a full studio album! The record includes special special guests, also songs from the band's original trio formation with Jiří Bauer on flute, many new songs, old songs with new arrangements, and much more.

And also, we are finally about to publish a professionally mixed live recording of one of our best concerts with our past violin player Anežka Konečná, played as a very last concert in our favourite café Zastávka in Brno. There is a special guest on that one too, and it is a different one than in the studio.

DSC05889.JPG

In total, it is approximately one-and-half hours of music, played by nine different musicians in the course of four years, using twelve instruments (when we count percussions as only one instrument and do not even cousider stomping, clapping and hitting the lamp..). Quite good for a usually four-member band, isn't it?

Both albums were very well taken care of by the master of sound Kamil Danda from Aluna studio, in a poetic wooden house in the Jičín region, and mastered in a professional studio 3bees in Prague by the famous Adam Pakosta. Packages for the CD's are being made by great artists from Czechia and abroad as well. Releasing these albums is a great event for us, so we don't mind spending a lot of money on it. (And we are now collecting only a part of the budget)

And because we are all sitting home now, unable to do anything, we thought that maybe now it is the right moment to give you all the opportunity to get this cultural medicine, completely safe and wireless, while looking forward to receiving our little round plastic miracles in paper packages. Also we can all look forward to meeting, seeing, hearing, smelling and touching each other at some point in the future when we meet at our release-party-concert. Plus, when would be a better moment to support us than now, when we can't play and support ourselves?

Kufr, co nás provází od počátku

Stay with us! Want us! Support us! We have also prepared some very exclusive surprises, and we are gonna gradually reveal the names of the special guests and so on.

Co si o tomto projektu myslíte?