Denis trosečníkem - crowfunding kampaň

Denis trosečníkem

Snad každé dítě si někdy položilo otázku, jaké by to bylo zůstat sám na pustém ostrově. Dejte mu možnost prožít toto dobrodružství z pohodlí domova.

Knihy
Denis trosečníkem

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

 

CO PROŽIJETE?

Jak se dozvíte v knize psané ich formou, Denis, hlavní protagonista, se velmi nečekaně objeví na tropickém ostrově sice porostlém širokou škálou vegetace a obklopen nádhernými plážemi, ale prozatím nic nenasvědčuje tomu, že by mohl narazit na nějakého živočicha. Nebo se snad plete?

Jelikož bylo jeho snem zažít podobné dobrodružství, okamžitě se pustí do průzkumu svého nového domova a snaží se jej přizpůsobit svým potřebám.

 Jak se vypořádá s přírodními živly a ztrátou potravy? A co stavba přístřeší? Pustí se do lovu?

 

HLAVNÍ HRDINA

Denis je pro popis velmi jednoduchý človíček, jedná se totiž o normálního puberťáka, ve kterém se najde každý mladší náctiletý. A vlastně možná i ti starší.

Ve svých třinácti letech navštěvuje sedmou třídu základní školy v nevelkém městečku, rád sleduje filmy se superhrdiny a spoustu času také tráví ve skautském oddílu, protože si je sakra jistý, že své zálesácké dovednosti jednou zužitkuje. A taky že ano ..

 

IMG_1114ed.jpg

 

ČÍM JE KNIHA JEDINEČNÁ?

Pro co nejosobnější zážitek z příběhu jsem se rozhodl si pro čtenáře připravit dvě různá zakončení příběhu, obě naprosto odlišná. Při čtení se tak dostanete do fáze, kdy budete muset za protagonistu učinit důležité, ale zároveň velmi jednoduché rozhodnutí, kterým ovlivníte zbytek knihy. Neřeknu vám, jestli je jedno dobré a druhé špatné, obě volby mohou skončit naprosto nečekaně. 

A to není vše! V případě úspěchu na oblíbenější konec naváže plnohodnotné pokračování.

Pro dokončení knihy nepožaduji nijak vysokou částku, protože chci, aby se dostala mezi mladé čtenáře bez ohledu na finanční úspěch, o kterém se v případě literární tvorby dá uvažovat až při prodeji 10 000+ výtisků.

 

ÚRYVEK 

 Níže můžete vidět kopii stránky pdf verze knihy sloužící čitě pro představu přibližného výsledného formátu. Jazyk se může do vydání nepatrně změnit. 

 

Kniha_ořez.jpg

 

PARAMETRY

Rozměry knihy činí 20 x 15 cm

Vazba: měkká lepená

Při psaní jsem se držel své představy a potenciálním čtenáři. Z průzkumu na základních školách jsem zjistil, že školáci preferují kratší knihy, které, jak se říká, odsýpají. 

Nejedná se tak o několikaset stránkový román psaný drobným písmem, kde průměrně dvě třetiny stránky pokryje jen pouhý popis prostoru okolo postavy, jelikož to může působit zejména pro mladšího čtenáře příliš suše.

Formát výsledné knihy by se neměl lišit od výše a níže vložených úryvků a svým rozsahem lehce nad 10 000 slov se řadí mezi dle definice mezi povídku.

Přepočítáno na stránky, ve výsledku bych chtěl překročit hranici 111 stran (zbývá mi dopsat 14 stran, abych dosáhl tohoto limitu, což nebude problém).

 

IMG_1112ed.jpg

 

VARIABILITA

Vezměte si knihu s sebou kamkoliv půjdete ať už v papírové či elektronické podobě:

      Epub - Apple zařízení

      Mobi - Amazon Kindle

      Pdf - Formát zobrazovatelný na téměř každém zařízení 

Po přispění na balíček obsahující elektronickou verzi knihy obdržíte tyto 3 verze, pokud Vám však formát nevyhovuje, rád se s Vámi domluvím na jiném :)

 

KAŽDÝ MÁ NĚJAKÝ CÍL..

Nechci se zastavit jen u knihy, pomozte mi Denisův příběh posunout dál :)

 

Cíle.png

  

ODEZVA

Máte nové nápady na odměny, technické dotazy či cokoliv další? Ani vteřinku neváhejte a napište mi, ať už zde nebo například na Instagramu ( www.instagram.com/denis_trosecnikem ), rád s Vámi prodebatuju každou myšlenku :)

 

 

 

Co si o tomto projektu myslíte?