Delirium - studentský film - crowfunding kampaň

Delirium - studentský film

Pomozte nám dotáhnout náš studentský film do konce a dostat Delirium s Mirou Noskem na plátno kina Bio Oko. Nebudete litovat.

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Vysvětlím vám, proč potřebujeme peníze. Jako produkční je to moje starost, tak se na vás s prosbou obracím za celý štáb filmu já.

Ve zkratce: Točíme studenstký film, který sice bude vypadat skvěle, ale stojí i bohužel dost peněz... Což musím jako produkční řešit, a proto jsem založil tento projekt na Startovači.

Chcete slyšet jak vznikal náš film? Upřímně, bylo to šílenství. Stálo to za to, ale bylo to šílenství.

Samozřejmě jsme věděli, že na film máme nulový rozpočet. Myslel jsem si, že to ví všichni. Kluci přišli s tím, že mají příběh o beznaději a zlomené duši. Intimní atmosféra. Ideální! Na lámání duše stačí jedna místnost. Intimní atmosféra zase znamená jednoho, až dva herce. Navíc duše by se dala lámat u babičky na chatě nebo u kámoše v bytě - lokace za nula, herec nějak dopadne.

No a pak to přišlo: “Potřebujeme vypolstrovanou místnost, takovou tu, co mají v blázinci. Ne, bez ní to nejde, stojí na tom celej film.Jenže takovou místnost mají... jenom v blázinci. Obvoláváte psychiatry, jestli by vám nepůjčili takovou místnost. Zadarmo. Jasně, že nepůjčili. A natáčení se blíží. Panika roste, všechny psychiatrie už znáte (bude se hodit) a místnost není. Tak ji postavíme. A místo psychiatrů sháníte stavaře. Zadarmo. Protože jste super produkční, najdete člověka, který to udělá. Zadarmo. Jste vlastně nejlepší produkční. Zadarmo.

Zatímco řešíte každý šroubek a prkno, aby místnost držela, stěny se daly odklápět a světla fungovala, kluci se plácají po zádech. Nejhorší je za náma. No jasně, už jen stačí prostor, kam se vejde třímetrová místnost. Chybí nám herci. Jsou nakonec tři. Nevadí, seženeme někoho, kdo rád stojí na place šest dní. A sehnali jsme. Dokonce jsme sehnali profesionální herce jako Mira Nosek (toho všichni musíte znát z Účastníků zajezdu nebo Románu pro ženy) a pak taky Ivanu Wojtylovou, která je taky známá divadelní herečka. Zapůjčení techniky - světla, kamera, zvuk. Rekvizity a kostýmy. Zkuste to zadarmo…

Co si budeme povídat - nešlo to zadarmo. Jako super produkční jsem sehnal, co šlo, aby vzniknul film, na který budeme hrdí. Film, který si zaslouží promítnout na plátno v kině a splnit víc než jen zápis v indexu. Čeká nás ještě dlouhá cesta, než film budou moct vidět běžní diváci a oceníme každou pomoc, aby naše Delirium došlo zdárného konce.

Ještě vás asi na samotný závěr překvapí fakt, že nejsme studenti FAMU ani Písku, ale jsme studenti VŠE konkrétně oboru Multimédia v ekonomické praxi. Většina z vás ani nevěděla, že nějakej takovej obor existuje co? Nevadí, tak teď to víte a dokonce můžete podpořit jeho studenty. 

Pevně věřím, že nám pomůžete náš film dotáhnout do zdárného konce.

Matyáš Bar
Produkční filmu Delirium

Co si o tomto projektu myslíte?