Dějiny Ruské Revoluce | crowdfunding kampaň

Dějiny Ruské Revoluce

Nové vydání knihy Dějiny Ruské revoluce Lva Davidoviče Trockého doprovozené ilustracemi současných mladých českých umělců. Kulturní i politický skvost

Knihy

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Dvoudílný svazek Dějiny Ruské revoluce Lva Davidoviče Trockého vyšel ještě za První republiky v roce 1933 díky F. Peroutkovi (ano, tomu, co nenapsal to o tom gentelmanovi). Od té doby je toto rozsáhlé dílo, popisující zásadní události začátku 20. století (Ruské revoluce z let 1905 a 1917), prakticky nemožné sehnat, protože Trockij i jeho dílo byli vládci minulého režimu odsouzeni do zapomění. Historickou pravdu přeci měli oni.

Jenže se ukázalo, že pravdu měli ti, kdo proti minulému režimu protestovali. Trockého pohled na Ruskou revoluci patří k základním dílům politického směru, který patřil mezi ně. Proto jsme se v Nakladateltví Solidarita rozhodli Dějiny oprášit a vytisknout v nové, čtenářsky přívětivé formě. Jednotlivé kapitoly doplní ilustrace nejpřednějších českých současných umělkyň a umělců  (Martiny Smutné, Vasyla Artamonova, Marie Tučkové, Kateřiny Konvalinové, Jiřího Žáka a dalších)

Co si o tomto projektu myslíte?

  • Splněno 0 Kč (0 %)
  • 0 %
  • 40 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 0 Startérů

Autor projektu

Nakladatelství Solidarita - obrázek
  • projekt od Nakladatelství Solidarita
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

200 Kč

Rebelův průvodce Leninem

Kapesní Rebelův průvodce Leninem se snaží věcně představit komplexnost, jež stála za mužem, historiky tak často hanlivě označovaným. Ian Birchall provází čtenáře skrze úvodní analýzy Leninových zkušeností a úspěchů, jež dokazují metody, jichž využíval a snahu vytvořit svět, v němž by produkce sloužila lidské potřebě a nikoli zisku.
První z připravované série kapesních příruček “pro každého správného revolucionáře” si neklade si za cíl obsáhnout veškeré podrobnosti, ale vytyčit body nejdůležitější. Popsat v knize Leninova rozhodnutí tak, že z ní budete moct směle předčítat nevěřícím sousedům.

Počet dostupných odměn: 1000/1000

Nelze podpořit
200 Kč

Rebelčin (i rebelův) průvodce sexismem

Říkají nám, že ženy si jsou nyní s muži rovny a už nezbylo nic, za co bychom měli bojovat. Samozřejmě, životy žen prošly ve 20. století proměnou. Ale zatímco jen menšina žen dosahuje vysokopříjmových pozic, většina jich vydělává stále méně než muži a přitom na nich leží zodpovědnost za většinu práce v domácnosti. Komercializace sexismu dosahuje nových úrovní.
kniha

Počet dostupných odměn: 500/500

Nelze podpořit
300 Kč

Skutečná marxistická tradice

Kniha Johna Molyneuxe, je kvalitním vhledem do složité a rozvětvené teorie marxismu. Vysvětluje, jakým způsobem selhaly revoluční pokusy v Německu, hledá důvody, proč se ruská revoluce roku 1917 – velká naděje v emancipačním boji lidstva – zvrátila ve stalinistický teror, a hlavně ukazuje, že minulé systémy východního bloku nebyly socialistické, natož pak komunistické, přestože se tak nazývaly!
kniha

Počet dostupných odměn: 300/300

Nelze podpořit
500 Kč

Tričko Lenina s kočkou

Sítotisk návrhu Alexeye Klyuykova. Pro lepší představy a barevné možnosti více informací zde:

náhledy triček

Počet dostupných odměn: 200/200

Nelze podpořit
1 000 Kč

Čtyřčlenná edice rebelových průvodců

Rebelčini a rebelovy průvodci Eleanor Marxovou, Antoniem Gramscim, Leninem a Osvobozením žen pod jednou střechou. Malé knížky o revolučních tématech, které vydává Nakladatelství Solidarita.
stránky Nakladatelství Solidarita

Počet dostupných odměn: 500/500

Nelze podpořit
2 000 Kč

Dějiny Ruské Revoluce

Připravovaná reedice knihy, která v českém prostředí vyšla roku 1933. Doplněna o ilustrace současných českých umělkyň a umělců.

Počet dostupných odměn: 1000/1000

Nelze podpořit
10 000 Kč

Portrét na plakátu

Speciální cena pro speciální podporu. Pokud chcete více než je běžné podpořit náš projekt, zapíšeme vás do jeho historie. Po odeslání vaší pasové fotografie, Vás naši grafici vyobrazí jako jednoho z lidí v revolučním davu!

Počet dostupných odměn: 20/20

Nelze podpořit