Dějiny Ruské Revoluce - crowfunding kampaň

Dějiny Ruské Revoluce

Nové vydání knihy Dějiny Ruské revoluce Lva Davidoviče Trockého doprovozené ilustracemi současných mladých českých umělců. Kulturní i politický skvost

Knihy

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Dvoudílný svazek Dějiny Ruské revoluce Lva Davidoviče Trockého vyšel ještě za První republiky v roce 1933 díky F. Peroutkovi (ano, tomu, co nenapsal to o tom gentelmanovi). Od té doby je toto rozsáhlé dílo, popisující zásadní události začátku 20. století (Ruské revoluce z let 1905 a 1917), prakticky nemožné sehnat, protože Trockij i jeho dílo byli vládci minulého režimu odsouzeni do zapomění. Historickou pravdu přeci měli oni.

Jenže se ukázalo, že pravdu měli ti, kdo proti minulému režimu protestovali. Trockého pohled na Ruskou revoluci patří k základním dílům politického směru, který patřil mezi ně. Proto jsme se v Nakladateltví Solidarita rozhodli Dějiny oprášit a vytisknout v nové, čtenářsky přívětivé formě. Jednotlivé kapitoly doplní ilustrace nejpřednějších českých současných umělkyň a umělců  (Martiny Smutné, Vasyla Artamonova, Marie Tučkové, Kateřiny Konvalinové, Jiřího Žáka a dalších)

Co si o tomto projektu myslíte?