DEJ ŠEVČE GÓL! - crowfunding kampaň

DEJ ŠEVČE GÓL!

Při unikátním výročí sta let Zlínského fotbalu (1919 - 2019) vyjde v dubnu dokumentární film. Pomozte nám dokoupit co nejvíce archivních záběrů.

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Fotbalový klub Zlín a Bumerang film připravují ve spolupráci s Českou televizí dokumentární film Dej ševče gól, který vyjde v průběhu dubna letošního roku, kdy budou probíhat oslavy sta let Zlínského fotbalu. S dokumentem vyjde také kniha od SK Baťa po současnost, která podrobně mapuje celou historii zlínské kopané.

Film je téměr celý zafincován, ale v rámci právě finalizující postprodukce bychom rádi do dokumentu umístili co nejvíce vzácných archivních záběrů z Národního filmového archivu a Krátkého filmu, abyste viděli, jak město Zlín a kopaná vůbec, vypadala třeba před 50ti lety. Ale to stojí peníze. A s tím bychom od Vás potřebovali pomoct. Zároveň si za Váš příspěvek do projektu můžete vybrat zajímavé odměny. A kdybychom vybrali více, než kolik žádáme? Můžeme mít v dokumentu více archivních materiálů, než se nám jen snilo a zároveň můžeme mít v dokumentu například vlastní hudbu. Za Váš příspěvek můžete mít nejen dobrý pocit, že jste přispěli na tuto historickou událost, ale taky dostanete odměny, které Vás určitě nakopnou.

Podpořte toto vyjímečné výročí i Vy!


Námět:

Dej ševče gól!

100 let fotbalu ve Zlíně! Už 100 let se tady zlíňáci honí za mičudou a mají z toho radost. Co vše se za těch 100 let stalo, to nejde vypovědět. Ale přesto se pokusíme v našem dokumentu zachytit chvíle a především lidi, kteří kopané dali celý svůj život, zažili u toho chvíle šťastné i tvrdé, zažili historky, které se vyplatí si poslechnout. Fotbal jim změnil život, ale také oni sami změnili tvář fotbalu ve Zlíně a mnohdy i ve světě. Nevěříte? Tak třeba takový Svatopluk Pluskal je například označován za praotce oblíbeného skluzu. Nebo Zdeňkové Grygera a Nehoda, Rudolfové Kučera a Baťa jsou fotbalovým fanouškům známí nejen u nás.

           Dokument bude náš, zlínský a to mimo jiné díky tomu, že se v něm budou objevovat animace a animovaný film je pro Zlín typický. Průvodcem bude„valašský ministr všeho“ (jak jej pasoval Bolek Polívka), zlíňák Pavel Zedníček, prostě Čmaňa.

           Dokument si ale nenecháme jen pro sebe, vypustíme jej i do České televize, která na dokumentu spolupracuje, aby celá republika věděla, že ve Zlíně fotbal byl a jaký! A že je a bude!

Režie: Jonáš Vacek

Scénář: Jonáš Vacek, Arnošt Hošek

Vypravěč/průvodce: Pavel Zedníček

Účinkují: Zdeněk Nehoda, Zdeněk Grygera, David Hubáček, Petr Klhůfek, Svatopluk Pluskal, Rudolf Kučera, David Hubáček a mnozí další

Kamera: Jan Perout

Zvuk: Ilelyzaveta Nazarenko

Střih: Juraj Ondruš

Animace: Kateřina Pražáková

Grafika: Luděk Ovesný

Vyrábí: Bumerang.film

Stopáž: 52 minut

Profil na ČSFD: https://1url.cz/JMpL0

MOLCUP_screen_03.jpg

Co si o tomto projektu myslíte?