Startovač - financování projektů

Debutové CD kapely DORYS - crowfunding kampaň

Debutové CD kapely DORYS

Právě teď můžete přispět ke vzniku našeho debutového CD nazvaného Prý to se stává s 13 písničkami. Pomozte nám pustit naši hudbu do světa!

Hudba

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Uplynuly tři roky od založení kapely Dorys. Z bývalého folkového dua se za tu dobu vyvinula pětičlenná rocková kapela, která má nastřádáno tolik autorských písní, že by to vydalo hned na 3 CD.

Proč tento projekt na vydání debutového CD? Protože potřebujeme dostat hudbu mezi lidi.

Důvodů, proč jsme se rozhodli k vydání debutového CD, je více. Jednak se na koncertech často setkáváme s dotazem "Máte nějaké CD?". Zájem o naši hudbu nás vždycky potěší a chceme vyjít vstříc všem, kteří si naše písničky chtějí užívat i mimo koncerty.

Druhým důležitým důvodem je, že bez CD má kapela (kterákoli, nejen ta naše) obrovský problém dostat se do podvědomí lidí a rozšířit řady příznivců. Navíc bychom rádi zvětšili svůj akční rádius a začali hrát i mimo menší kluby a mimo Prahu. Ale pro pořadatele festivalů a jiných akcí potřebujeme kvalitní nahrávku.

Kdy to vypukne?

Nahrávání vypukne už 1. prosince, hotové CD by mělo spatřit světlo světa během měsíce ledna. Takže do konce ledna by většina odměn – s výjimkou těch speciálních, u nichž se na termínu dohodneme – měla přistát u Vás doma ve schránce.

Část máme, část potřebujeme

Co si budeme povídat, vydání CD není levná věc - nahrávání, mix a mastering, výroba fyzického CD, grafický návrh a tisk přebalu a bookletu a tak dále. Část financí máme, zbývající část ještě potřebujeme shromáždit.

A právě s tím nám můžete pomoci. Předplaťte si některou z odměn – ať už to bude chystané CD, grilovačka s kapelou, tričko, jamík s kapelou nebo něco jiného, co Vás osloví – a pomozte nám shromáždit finanční částku, která nám ještě chybí. Prostě: pomozte nám vydat to cédéčko

Co najdete na chystaném CD Prý to se stává?

Prý to se stává, že láska vyprchává,

prý čemu se divím, spousta lidí to tak má,

a prý že jsi byla ještě moc mladá,

takže za to můžu vlastně já.

Její slova střílí jak popravčí četa

a v další chvíli jsem mrtvej, i když mám tep....

Kromě titulní písně Prý to se stává, z níž je tento kousek textu a podle níž bude CD pojmenováno, najdete na CD ještě dalších 12 songů:

Jsi

Noemova archa

Lucie

Je to dobrý, je to špatný

Titanic

Jeden statek jeden sen

Svítání

Démoni času

Ještě zapadá slunce nad Atlantidou

Stoupám

Sentimentální

Harlekýn

Součástí CD bude i booklet s texty, takže na koncertě spojeném s křtem už si budete moci zpívat s námi.

Jdete do toho s námi?

Pojďte! Tím, že nám pomůžete shromáždit finance na CD, dáte naší kapele ten nejhezčí vánoční dárek. Je to naše úplně první crowdfundingová kampaň, a my doufáme, že s Vaším přispěním bude úspěšná.

Předem všem moc děkujeme.

kapeladorys.cz   |  https://www.facebook.com/kapeladorys/

 

 

A tady je náhled našich kapelních triček, která si také můžete v rámci této kampaně předplatit:

 

 

Co si o tomto projektu myslíte?