Debrujáři opět na cestách - crowfunding kampaň

Debrujáři opět na cestách

Po úspěšné účasti na ESI 2017 v Brazílii a 2019 v Abu Dhabi jsme byli pozváni na Expo Sciences Asia 2020, která se však nakonec koná až v únoru 2022.

Technika
Debrujáři opět na cestách

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

V listopadu 2020 měla proběhnout v Dubaji v návaznosti na světové EXPO 2020 také vědecká výstava Expo sciences Asia 2020 pro děti a mládež. Covid však posunul všechny plány, ale věříme, že v únoru nám to již vyjde.

Po lúspěchu obou projektů na ESI 2019 v Abu Dhabi jsme nyní obdrželi pozvání představit naše aktuální celoroční projekty na Expo Sciences Asia 2022.

Výstavní hala Expo Sciences Asia 2020

Máme šanci vydat se na Expo Sciences Asia a představit zde nejen široké veřejnosti, ale i více než 2000 účastníkům z celého světa projekt maldších žáků "Fyzikální recyklohraní" a projekt starších studentů "Mezinárodní dny v pokusech".

A aby se náš sen stal skutečností, obracíme se na Vás - startéry. Při cestě za naším snem je pro nás důležitá Vaše podpora. Podpořte naše fyzikální projekty, abychom je mohli představit na Expo Sciences Asia 2020!

Expo Sciences Asia 2022 v číslech

My prostě máme ta čísla rádi a rádi se s vámi o ně podělíme, a to nyní i během výstavy :-).
více než 800 účastníků 
více než 300 STEM projektů
více než 30 účastnických zemí
7 vědeckých disciplín
6 dní vědeckého programu

Naše debrujárská činnost v roce 2019 - 2021

Zjistili jsme, že většinu našich startérů tvoří již stálí startéři, troufáme si po těch dvou zdařilých akcích říci i přátelé, které zajímá, jak si od minulé akce vedeme a už se nás ptají, zda letos opět plánujeme "výjezd za vědou" a zda "bude Startovač". Samozřejmě budeme rádi i za startéry nové.

Pro stávající i nové startéry jsme připravili krátký souhrn informací toho, co nám v roce 2019 až 2021 udělalo radost.

V březnu 2019 proběhl křest naší první knížky Experimentuj s nadhledem s nápojovými plechovkamiv nakladatelství FRAUS.

Knížka1Knížka 2

V březnu 2019 jsme se s projektem Optické iluze před a za zrcadlem zúčastnili jako dětští vystavovatelé Týdne mozku na Akademii věd České republiky v Praze.

V dubnu jsme vystavovali naše "recyklační experimenty" na festivalu kutilů a inovátorů Mini Maker Faire v plzeňském DEPO2015.

V červnu se mladší i starší tým zúčastnil mezinárodního finále olympiády přírodních věd Science Cup 2019 a oba týmy ve svých kategoriích zvítězily, což pro nás byla absolutní senzace. Mladší tým si ozvezl i absolutní vítězství a putovní pohár soutěže.

Science Cup 1

V září jsme jeden den ještě vystavovali na Dnech vědy a techniky v Plzni a druhý den odlétali na mezinárodní přehlídku dětských a mládežnických vědeckých projektů Expo Sciences International, byl to trochu fofr, ale stálo to za to.

ESI 2019ESI 2019

V říjnu jsme projekt Navštivte s námi slavné vědce a objevitele prezentovali na evropské přehlídce Science on Stage v Portuglsku, kde získal jedno z osmi ocenění "Highly commended projects".

SonSSonS

V listopadu se děvčata z mladšího týmu zúčastnila celostátního setkání talentovaných dětí a mlládeže na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, kde prezentovala svoji účast na Expo Sciences International a svůj prezentovaný projekt.

A v prosinci byly aktivity mladšího týmu oceněny na Krajském úřadu Plzeňského kraje v rámci akce Podpora nadání v Plzeňském kraji.

Ocenění PKOcenění PK

Myslíme si, že se nám rok 2019 povedl, co říkáte? 

Rok 2020 a 2021 byl ve znamení různých online aktivit a Zlatého oříšku. Na Nový rok jsme 1. 1. 2021 obdrželi v České televizi Brno Zlatý oříšek pro talentované děti České republiky. A v říjnu 2021 pak i Zlatý oříšek čtenářů časopisu ABC. Obě ceny jsou pro nás obrovsou radostí, ale i závazkem v další činnosti.

A jak to vypadá se dvěma projekty a dvěma týmy na Expo Sciences Asia 2022?

Projekty jsou připravené, kvalitní týmy také, takže už zbývá jen ... 

Vytištění posterů, návodů na experimenty a kalendářů v české a anglické verzi - 30 000 Kč - podpořilo město Stříbro, soukromí podnikatelé a firmy v regionu

Účastnické poplatky(startovné) - 450 USD na dětského účastníka - z části financováno z dotace MŠMT, Plz. kraje, NF Zlatý oříšek a města Stříbra, z části hradíme sami 

Letenky - 12 000 Kč na osobu - tady nás podpoří rodiče a my sami se podpoříme z brigád, a v část podpory věříme od vás, pokud se nám podaří získat více, než očekáváme :-)

Ubytování a stravování, pojištění, doprava a vstupy na místě, drobný materiál na workshopy a pomůcky na experimenty na stánky - 50 000 Kč - a na to už asi úplně nenašetříme, a proto se obracíme na vás - startéry. Věříme, že nám opět pomůžete a vyberete si některou z našich odměn a tím nás posunete.

Pomozte nám prezentovat naše projekty na přehlídce dětských a mládežnických vědeckých projektů Expo Sciences Asia 2022. 

Bez Vás to nepůjde! Děkujeme za podporu.

A protože jsou naše odměny trošku arabské, fyzikální, chemické a matematické, mrkněte na ně, ať víte, co "musíte mít" - kouzelná láhev, kobereček optický klam, chemické plecháčky, arabské mýdlo, káva s kardamonem a dřevěný hlavolam. 

A zde je první regulérně vydaná knížka našich experimentů, věříme, že do jara 2022 k plechovkám přibudou i PET láhve v podobném vydání. I tu si můžete jako "Hrdý podporovatel" nebo jako "Ten, kdo má debrujáry fakt rád" vybrat jako jednu ze svých odměn.

Nechceme Vás zahltit informacemi, ale pokud by vás zajímalo víc, postupně budeme přidávat informace a fotografie o akci a samozřejmě v únoru pak i přímo z akce zde: https://www.facebook.com/groups/290896188293006/

Co si o tomto projektu myslíte?