David Pabiška znovu na Dakaru - crowfunding kampaň

David Pabiška znovu na Dakaru

Pokusím se prodloužit ještě jednou rekord v počtu dojetých Dakarů v řadě. Zatím mám na kontě deset úspěšných účastí a ta jedenáctá je přede mnou.

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Mým cílem je dostat se po jedenácté na Dakar rallye a prodloužit rekord v počtu dojetých závodů na této soutěži v řadě. 

Kdo jsem?

Jmenuji se David Pabiška, je mi 42 let, jsem hrdý Liberečák a posledních deset let života jsem zasvětil nejdelšímu etapovému závodu světa – rallye Dakar.

Co je za mnou?

Závodním na motocyklu od 14ti let. Třikrát jsem jel motocyklovou šestidenní, kde jsem s českou reprezentací získal tři stříbrné medaile. Jsem mezinárodní mistr ČR v enduru. S Dakarem jsem začal ještě v Africe v roce 2007 a byl jsem osmý nejrychlejší nováček toho ročníku. Dařilo se mi i po přesunu do Ameriky. Nejvíc jsem hrdý na výsledek z ročníku 2014, kdy jsem dojel na osmnáctém místě a byl jsem pátý mezi amatéry. Na Dakaru jsem startoval desetkrát a desetkrát jsem dojel až na cílovou rampu. To se ještě nikomu z českých závodníků nepovedlo a rád bych tento rekord ještě prodloužil. Věřím totiž, že mám ještě na to reprezentovat naší zemi na této soutěži a zajet tam slušný výsledek.

Zavazují mě i ceny fair play, které jsem za svou kariéru získal. V roce 2000 a 2013 to bylo od českého olympijského výboru. V roce 2000 jsem také získal světovou cenu Fair Play UNESCO za záchranu života. K dakarskému dobrodružství patří bohužel i nějaké to riziko. Jsou ale chvíle, kdy honbu za výsledem musíte rychle vystřídat za pomoc svým soupeřům. Nikdy jsem neváhal pomoci, protože nikdy nevíte, kdy budete na druhé straně v podobné situaci.

Proč projekt na Startovači?

Bohužel ani výše zmíněné úspěchy dnes nezaručují jistotu kvalitního zázemí pro přípravu a hladký průběh po materiální stránce.

Dakar je finančně velmi náročná akce. Nákladná je samotná příprava na soutěž, doprava techniky na druhou stranu zeměkoule, spotřeba materiálu při samotné rallye, startovné atd.. Velkou část prostředků (cca 80%) na další ročník mám pokrytou od sponzorů, ale část mi pořád schází. Bez nich bohužel nebude možné účastnit se dalšího ročníku a to je pro mě hrozná představa.

Proto mne zaujala možnost kampaně tady na Startovači. Líbí se mi ta možnost propojit získávání nutných prostředků se zábavou pro mé fanoušky. Vlastně se na tu kampaň těším. Připravil jsem si pro Vás celou řadu odměn. Počínaje věcnými, které budou připomínat, že jste podpořili – věřím, dobrou věc. Osobně se hodně těším na ty odměny, při kterých se osobně setkáme. Ale to všechno můžete vidět vpravo od tohoto textu. V případě, že budete mít k odměnám, nebo k mé účasti na Dakaru obecně jakékoliv dotazy, tak mne neváhejte kontaktovat. Rád Vám vše vysvětlím.

Co je rallye Dakar?

Dakar je nejslavnější dálkový závod na světě. Poprvé se jel už v roce 1979. Původně se tato soutěž jela na trase Paříž – Dakar. Variant bylo ale za ty roky spousty. Při mé první účasti se jelo například z Lisabonu do Dakaru. Od roku 2009 se soutěž jezdí v Americe. V lednu 2018 mě doufám čeká trasa Asunción – La Paz – Cordoba. Projedeme tedy Peru, Bolívii a Argentinu. Určitě se zase bude závodit v ukrutném vedru, v dunách, v extrémních výškách, v prachu a pojedou se šíleně dlouhé etapy. Možná si říkáte, proč tohle dobrovolně člověk podstoupí, ale to si prostě zamilujete. Závodíte hlavně sami se sebou, se svým tělem a se svou hlavou.

Dakar je u nás velmi sledovaná akce. Každý den se tomu věnují minimálně dva pořady na ČT sport, kde mě, doufám, v lednu zase uvidíte. :)

Návrh samolepky pro podporovatele tohoto projektu

finalDP (1).png

Návrh trička pro podporovatele tohoto projektu

finalDPtriko (1).png

Bonus

Spolu se svými kamarády mám připravený takový bonus. Pokud se nám podaří pokořit cílovou částku, tak se Vám otevře možnost vybrat si další odměnu. Bude to víkendový dakarský camp. V pátek se sejdeme, připravím Vám přednášku o Dakaru a brzo ráno vyrazíme na první etapu. Večer vstřebáme zážitky a v neděli si dáme další porci kilometrů. Na místě bude i můj speciál, takže není problém si ho osahat a třeba i krátce vyzkoušet. Plánujeme dva termíny. Jeden pro větší endura a jeden pro ty lehčí. Ať se navzájem nepleteme a můžeme to přizpůsobit vašim potřebám. Na tohle se hrozně moc těším. 

Fotky originálních odměn, které zažili Dakar

boty.jpg

pneu2017.jpg

roadbook.jpg

Co si o tomto projektu myslíte?