075-Propped-6x9-Paperback-Book-Mockup-Prevcisty hrbet ctverec.png

DARUMI Knihy

Ráda bych s vaší pomocí vydala Fantasy-LGBT knihu Darumi, ve které se prolíná snový svět a realita.

075-Propped-6x9-Paperback-Book-Mockup-Prevcisty hrbet.png

Vybráno16 800 Kč(112 %)

112 %
15 000 Kčpožadováno
43startérů
Podpořit projektZobrazit odměny

,,KDYŽ MIZÍ HRANICE MEZI REÁLNÝM A SNOVÝM SVĚTEM, PAK JE MOŽNÉ COKOLI. A KDYŽ SE ROZHODNEME NÁSLEDOVAT SVÉ SNY, NEBUDEME SE STAČIT DIVIT, KAM NÁS ZAVEDOU."

 

O čem kniha je?

Darumi žije docela klidný a obyčejný život, do té doby, než se rozhodne podniknout výpravu do hor. Tato výprava byla jedním z jejích dávných snů.

Dívka se v průběhu cesty ztratí v lese. Začíná se stmívat, a z dálky se ozývají hromy blížící se bouřky. Nebe začínají křižovat blesky. Co teď? Díky prvnímu přicházejícímu znamení objeví úkryt - záchranu před nepříznivým horským počasím. Alespoň si to myslela. První kontakt s postavou v kápi, která jí otevře dveře, ji pořádně vyděsí. Ještě ten večer Darumi zjistí, že jejím zachráncem je mladá dívka. Je šťastná, že je alespoň pro dnešek v bezpečí.

Přestože jí dívka přijde zvláštní a nepředvídatelná, vyhledává její přítomnost a rychle se spolu sblíží. Darumi začne k Ikai cítit víc.   Vyčítá si to a je z toho nešťastná. Ráda by zůstala, ale rozhodne se, že bude lepší, když odejde. Jedině tak se vyhne dalšímu milostnému zklamání.  To ale ještě netuší, že ji takové rozhodnutí možná bude stát život.

 

Jak jsem našla ilustrátorku

ppict0278upr doostreno 10cm.jpg

Už jsem měla napsanou polovinu příběhu a věděla jsem, že vydat knihu bez ilustrace by byl hřích. A tak jsem začala  hledat někoho, jehož díla by se trefila do mé představy. Dobře jsem si uvědomovala, že dobrá ilustrace pozvedne kvalitu knihy. Hledání však končilo nezdarem. Zkrátka to nebylo ono. Hledala jsem někoho, kdo do knihy vytvoří skicy, ideálně tužkou, a hledala jsem dlouho. Až mě napadlo podívat se na fler.cz. Tam přeci může každý nabídnout svou práci.

A taky jsem našla. Po najetí kurzorem na profil uživatele Adea (Andrea Frídová) se mi konečně rozzářily oči. To je přesně to, co hledám. Měla tam krásné skicy z přírody. Okamžitě jsem jí napsala, zda skicuje i postavy (což by bylo pro knihu), a poslala jsem na ukázku část rukopisu. Není to jen o tom najít dobrého ilustrátora. Šlo mi především o to, zda je autor  schopný vcítit se do děje a vidět před sebou obrazy scén, jakoby vystupovaly z příběhu. Příběh Adee sedl a tak jsme navázaly spolupráci. 

 

Jak kniha vznikala?

Po úspěšném vydání autobiografie v roce 2016 mě napadlo, že bych mohla zůstat u psaní a pro tentokrát napsat příběh. V té době mě ale nenapadalo, o čem bych vlastně psala. Po nějakém čase mi v hlavě vyvstal obraz jedné scény a na základě něj jsem začala psát. Následovaly čtyři dny intenzivního psaní. Když jsem začala zvěřejňovat první kapitoly na svém webu, zaznamenala jsem z mnoha stran neočekávaný úspěch.

Kniha původně obsahovala pouze 14 kapitol. Když mi moji blízcí sdělili, že by bylo dobré příběh vydat, na jednu stranu se mi ta myšlenka zalíbila, na druhou stranu jsem věděla, že je kniha příliš tenká. Chtěla jsem tedy psát dál... ale nepřicházela žádná inspirace. Dlouho. Až jednoho dne. Šla jsem na autobusovou zastávku cestou, kudy chodím denně. Najednou jsem si všimla dutého pařezu vedle schodů. V tu chvíli se mi začaly v hlavě rojit další nápady a já jsem věděla, jak pokračovat. Když jsem byla s příběhem téměř u konce, vše se mi zase zavřelo. Chtěla jsem už mít knihu hotovou (chyběly poslední kapitoly), ale byla jsem bez kapky fantazie. A pak přišla inspirace do třetice a já jsem příběh zdárně dopsala.

 

Proč chci knihu vydat a do jakého žánru ji řadím?

Jednoduše proto, že chci, aby se příběh dostal k co nejvíce lidem. Zároveň si troufám říct, že tento typ literatury u nás velmi chybí. Nejedná se pouze o téma snového světa, ale také LGBT literaturu. Kromě pár knih ze zahraničí jsem se nesetkala s nikým, kdo by se věnoval podobnému stylu psaní. Původně jsem knihu řadila do kategorie fantasy, ale ono to až tak fantasy není. Fantasy je něco nereálného, vymyšleného. Něco, co není možné. A v případě této knihy bych si nebyla tak úplně jistá.

Kdybych měla styl knihy k něčemu připodobnit, byly by to tyto 3 autorky:

  • Merilyn Tunneshende (Úsvit jazyka starých Nagualů)
  • Florinda Donner (Bytí ve snění)
  • Taisha Abelar (Přechod čarodějů). 

Možná jste to už někdy zažili. Třeba při čtení sci-fi literatury nebo sledování filmů, během kterých cítíte, že nic není tak nepravděpodobné, aby se to skutečně nemohlo stát.

 

Proč chci knihu vydat na vlastní náklady?

Nedávno jsem měla schůzku s majitelem jednoho velkého nakladatelství a vydavatelství. Chtěli jsme společně probrat, jak postupovat v případě vydání mé knihy. Ukázala jsem mu rukopis a víte, co mi řekl? ,,Vy nepotřebujete nakladatele, vydavatele ani distributora. Vy ty knihy můžete prodávat sama."  A měl pravdu. Mým cílem je mít knihu zcela ve svých rukou a poskytnout ji těm, kdo hledají tento typ literatury.

Faktem je, že chci v psaní určitě pokračovat dál. Zároveň nechci čekat, až bude mít kniha 500 stran, a teprve pak ji vydat. Cítím, že není čas nechávat si svou tvorbu v šuplíku dalších pár let. Je potřeba pustit ven to, co je hotové, aby mohlo přijít něco dalšího.

K vydání knihy vlastním nákladem jsou nezbytné vstupní finance (pokud nepočítám psaní samotné), které pokryjí honorář za ilustrace, korekturu a sazbu, dále ISBN, a nakonec tisk včetně distribuce. A proto vznikl tento projekt.

 

Kdy kniha vyjde a co bude obsahovat?

Plánované datum vydání je září-říjen 2017. Kniha je nyní kompletně napsaná, korektura hotová. Ilustrace budou hotové na konci srpna. Pak už zbývá jen sazba, poslední úpravy a kniha může jít do tisku.

Kniha DARUMI je formátu A6 (takže se pohodlně vejde do každé kapsy) a obsahuje 27 kapitol (přibližně 160 stran), které doplňují černobílé ilustrace.

 

Úryvky z první části knihy Darumi.

Otevřela jsem oči a viděla nad sebou krásnou oblohu plnou hvězd. Pak jsem si všimla, že ke mně přichází nádherná bytost. Byla to mladá žena. Zářila z ní čistá energie. Usmívala se a pomalu šla ke mně, jako by se vznášela. Položila svíčku na zem vedle mě a beze slova si ke mně klekla. Dívala jsem se na ni a nemohla z ní spustit oči.

---

Vnímala jsem vnitřním zrakem, že ke mně letí zářivá bytost. Viděla jsem její obrovská křídla. Byl to anděl nebo světelná bytost s podobou anděla. Celé mé tělo potřel od hlavy až k patě zářivým světlem. Cítila jsem, jak mě léčí a hojí rány.

---

,,Tento strom je Strom Moudrosti. Můžeš z něj čerpat mnoho informací. Může být také tvým rádcem. Ovšem pouze za předpokladu, že se vzájemně dokážete propojit. V opačném případě budeš jeho moudrá slova slyšet jen jako šustění listí ve větru." Naslouchala jsem tiše jejímu vyprávění.

---

,,Věříš mi?" Zeptala se ještě. ,,Věřím," přikývla jsem. ,,Pojď blíž a opři se o mě svými zády." Srdce mi začalo bít, když jsem slyšela ta slova. Přisunula jsem se k ní. Opřela jsem se o její hruď a položila jsem si hlavu na její rameno. ,,A teď se úplně uvolni a dovol si jen být," dodala Ikai, jako by vůbec o nic nešlo. Měla jsem pocit, že tlukot mého srdce musí být slyšet široko daleko. Tajil se mi dech. Bylo mi u ní tak krásně. Něžně mě objala a zahřívala. 

---

,,Víš, spřízněné duše mohou dostat jen jednu jedinou šanci. Pokud se minou, už se nemusí znovu potkat. Alespoň ne v tomto životě. Udělám pro tebe všechno, ačkoli vím, že nastane čas, kdy budeš chtít jít dál a já s tím nic nenadělám. Nebudu ti stát v cestě," řekla nakonec Ikai. Podívala jsem se na ni a pak sklopila oči. Představa odloučení mě začala tížit hluboko v srdci. 

---

,,Nechápu, proč si lidé uvědomí, co chtějí až na prahu své smrti. Proč marní své životy a touží vše napravit tehdy, když už je pozdě?" Rozhodila rukama. ,,Málokdo umí skutečně žít, natož pak využít svůj potenciál."

 

Jak knihu podpořit?

To je jen na vás. Můžete si vybrat z různých odměn dle výše vašeho příspěvku. Vybraná částka bude použita na kompletní náklady související s vydáním knihy.

Kromě výtisku DARUMI můžete získat  tuto knihu jako Ebook ve formátu PDF, který můžete pohodlně číst i na mobilu nebo tabletu. Dále je možné dostat mou autobiografii První setkání se sny a jejich význam v mém životě, též jako Ebook.

9878small na bilem kopie.png

iPad-Mock-up-ebook1 kopie.png

Vybráno16 800 Kč(112 %)

112 %
15 000 Kčpožadováno
43startérů
Podpořit projekt

zakladatel projektuKatie

Odměny

100 KčSto kaček je supr

Pokud tento typ literatury není váš šálek kávy, ale přesto se rozhodnete přispět, na oplátku nabízím poděkování na svých webových stránkách a na facebooku.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

150 Kč1x Ebook Darumi

Máte radši všechny knihy pěkně pohromadě ve své čtečce? Není problém. Za tento příspěvek dostanete knihu Darumi jako Ebook. Ebook ve formátu pdf odesílám ihned po dokončení.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

200 Kč1x výtisk Darumi je váš

V hodnotě 200 Kč si předobjednáváte 1x výtisk knihy DARUMI s věnováním. Podepsaný výtisk odesílám do 1 týdne od vydání . Poštovné a balné je v ceně :)

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

250 KčEbook DARUMI + Ebook Autobiografie

Za příspěvek 250 Kč vám zašlu 1x Ebook DARUMI a 1x Ebook První setkání se sny a jejich význam v mém životě. Ebooky odesílám ihned po finálních úpravách.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

300 KčKniha DARUMI 1x v výtisk + 1x Ebook

Držíte v ruce rádi tištěné knihy a zároveň jste majitelem čtečky? Není problém. Za tento příspěvek dostanete knihu Darumi 1x výtisk a 1x Ebook ve formátu pdf. Ebook zasílám ihned po dokončení finálních úprav, výtisk do 1 týdne od vydání. Poštovné a balné je v ceně :)

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

350 Kč2x výtisk knihy Darumi (pro sebe a pro někoho)

Máte zájem předobjednat si knihu pro sebe a zároveň víte, že o ni bude mít zájem váš kamarád či známý? Za příspěvek 350 Kč dostanete 2x výtisk knihy Darumi s věnováním. Podepsané výtisky odesílám do 1 týdne od vydání. Poštovné a balné je v ceně :)

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

450 Kč3x výtisk knihy Darumi

Pokud máte víc přátel či známých, kteří jsou na stejné vlně jako vy, můžete si za 450 Kč předobjednat 3 výtisky knihy Darumi (možné s věnováním). Výtisky odesílám do 1 týdne od vydání. Poštovné a balné je v ceně :)

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

500 KčChci především přispět

Pokud máte zájem pouze o jeden výtisk a chcete především podpořit tento projekt, 500 Kč je ideální volba. Na oplátku bude vaše jméno uvedeno na webových stránkách a na facebooku. Dostanete 1x výtisk knihy DARUMI s věnováním a 1x Ebook ve formátu pdf . K tomu vám pošlu autobiografii První setkání se sny a jejich význam v mém životě jako druhý Ebook. Ebook zasílám ihned po ukončení finálních úprav, podepsaný výtisk do 1 týdne od vydání knihy. Poštovné netřeba řešit :)

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

650 KčSkutečná odměna: 5x výtisk DARUMI pro vás+přátele

Tušíte, že tato kniha bude trhák a objednat 1 kus by byl hřích?Půjčujete rádi přátelům dobré knihy? Pak je 5 výtisků ideální volba. (Stejně vám nakonec seberou i ten poslední váš :) Knihy je možná zaslat s věnováním, nebo bez něj. Výtisky zasílám do 1 týdne od vydání. Poštovné a balné v ceně :)

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 000 KčSponzor projektu

Pokud sáhnete po této variantě, je jasné, že vám nejde primárně o odměnu, ale o skutečnou podporu tohoto projektu. Za tento příspěvek se jako poděkování dostanete na listinu Sponzorů jak na mých webových stránkách, tak na facebooku. Děkuji, že vidíte smysl v tom, co dělám. Kromě poděkování dostanete 1x výtisk s věnováním a 1x Ebook DARUMI . Ebook zasílám ihned po ukončení finálních úprav,výtisk do 1 týdne od vydání. Poštovné netřeba řešit :)

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

2 000 KčPatron projektu

Pokud byly veškeré dosavadní výše příspěvku nízké a vy se rozhodnete přispět částkou 2000 Kč, budete právoplatně nazván/a Patronem/kou projektu, což uvedu na svých webových stránkách, tak i na facebooku. Zároveň vás zmíním i v knize DARUMI v části poděkování. Děkuji, že vidíte smysl v tom, co dělám. Kromě poděkování dostanete 1x výtisk s věnováním a 1x Ebook DARUMI . Ebook zasílám ihned po ukončení finálních úprav,výtisk do 1 týdne od vydání. Poštovné netřeba řešit :)

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

5 000 KčDar, za který slova díků nestačí

Slova díků nestačí za tento obrovský finanční dar. Přispěním této částky se stáváte hlavním sponzorem knihy DARUMI. Na oplátku bude vaše vaše jméno uvedeno na webových stránkách a na facebooku. V části poděkování v knize budete zmíněn/a jako hlavní sponzor knihy. Samozřejmostí je 1x výtisk s věnováním a 1x Ebook knihy DARUMI. Ebook zasílám ihned po finálních úpravách, výtisk do 1 týdne od vydání. Poštovné netřeba řešit :)

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná