Daniel Minster - DO USA ZA ARNOLDEM A MR. OLYMPIA - crowfunding kampaň

Daniel Minster - DO USA ZA ARNOLDEM A MR. OLYMPIA

Má velký cíl - stát se jedním z nejlepších handicapovaných kulturistů na světě. Pomozme mu reprezentovat ČR na nejprestižnějších soutěžích v USA.

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

 

Tento projekt jsme vytvořili proto, abychom finančně podpořili našeho nejúspěšnějšího handicapovaného kulturistu ČR Daniela Minstera.

Muže, který na letošním Arnold Sports Festivalu, v americkém Columbus získal neuvěřitelné 3. místo a stal se vůbec prvním českým kulturistou - vozíčkářem, který se představil na pódiu Arnold Classic.

Arnold web.jpeg

 

Finanční prostředky, bychom použili k realizaci Danielovy účasti na  třech nejprestižnějších soutěžích planety:

První z nich bude prestižní Arnold Classic                   1.- 4.3. 2018 ve městě Columbus - Ohio

druhá 2018 Toronto Pro SuperShow                       10.- 12.5..2018

a  třetí soutěží bude 2018 Dallas Europa Games    16.- 17.6. 2018

Na tyto soutěže se Daniel již poctivě a tvrdě připravuje pod vedením státního trenéra kulturistiky mužů a profesionálním závodníkem v jedné osobě Tomášem Burešem. 

 

spolupráce s Tomem web.jpg

 

Pro rok 2018 se navíc jedná o otevření kategorie kulturista vozíčkář v tomto sportu vůbec nejvyšší soutěži -  MR. Olympia v Las Vegas, která se bude konat v září 2018.

Pokud k tomu dojde, bylo by velkou ctí pro celý český národ, vidět na pódiu této nejvyšší soutěže na světě i reprezentanta České republiky.

Jako účastník těchto soutěží si musí Daniel sám financovat letenky a ubytování po dobu 5 dnů a to jak pro sebe tak i pro doprovod, který je u handicapovaných kulturistů povinný. Dále je to roční poplatek, strava a mnoho dalších položek nezbytných pro realizaci účasti na těchto soutěžích.

A právě z těchto důvodu bychom Vás chtěli poprosit o pomoc s financováním Danielovy sportovní sezóny 2018. Pojďte do toho s námi a staňte se součástí úžasného cíle, kterého chce Daniel dosáhnout.

 

 

 Kulturistika je pro mě cestou jak žít naplno

 Před několika lety měl Daniel těžkou autonehodu, kvůli níž je upoutaný na vozík. Přesto to nevzdal a rozhodl se začít sportovat. Úplně prvotní impuls k cvičení mu dala neustále se zvyšující váha, díky chybějící pohybové aktivitě na invalidním vozíku.

Rozhodl se něco s tím udělat a začal se díky předchozím zkušenostem věnovat kulturistice. Postupem času zjistil, že cvičením se mu lépe daří zvládat držení těla, čímž se mu zlepšila stabilita při jízdě na vozíku. To u tak těžkého poranění míchy je dost zásadní a pozitivní faktor. Hodně pak cvičení a výdrž ocenil, když se rozhodl vyzkoušet ještě sledge hokej, kde jako brankář odehrál 4 sezony v dresu HC SLEDGE STUDÉNKA. Ovšem kulturistika zvítězila a stála se nástrojem ke splnění jeho velkého snu a vlastně i cíle. Žít dále naplno tak, jako by nikdy postižený nebyl.

 

Dan2.jpg

 

Danielovy sportovní úspěchy

Přestože má těžké postižení, srší optimismem a je příkladem pro ostatní. V kulturistice má za sebou již řadu velkých úspěchů.  Je průkopníkem soutěžní kulturistiky vozíčkářů v České republice, pravidelně se účastní mistrovství České republiky, jeho exhibiční vystoupení zdobí řadu domácích kulturistických soutěží - představení, kde se snoubí pohyb, síla a handicap.

Od svého prvního soutěžního startu v roce 2011 získal Daniel zlato, stříbro a bronz na evropských šampionátech a i s pomocí státního trenéra Tomáše Bureše se mílovými kroky posouval vpřed. Několikrát se představil na mistrovství ČR mužů kde se prezentoval impozantními svalovými objemy i soutěžní připraveností. Je trojnásobný mistr republiky a majitel kompletní medailové sbírky z mistrovství Evropy.

 

Dan s trenérem.jpg

 

Toho všeho dosáhl tvrdou prací obrovskou vůlí a velkým odříkáním. Bojuje se soupeři, kteří jsou postižení i méně. Nemůže totiž, oproti své konkurenci, cvičit břišní svaly. O to těžší je dostat se na medailové pozice, neboť tato kategorie bohužel více nerozlišuje stupeň postižení kulturisty.

S ohledem na Danielovy neustále se zlepšující kulturistické kvality a chuť závodit tak přišla na řadu jediná logická volba - zažádat o profesionální kartu, aby se mohl dostat na ty nejprestižnější soutěže světa. Světová federace IFBB jeho žádost schválila a Daniel Minster se tak před rokem stal novým českým IFBB profesionálem.

Naposledy se představil na letošním Arnold Sports Festivalu, který se odehrál v americkém Columbusu.  Daniel Minster se v ní zapojil do náročného boje s 8 profesionálními borci a získal neuvěřitelné 3. místo. Svým startem na této soutěži se stal vůbec prvním českým kulturistou - vozíčkářem, který se představil nejenom na pódiu Arnold Classic, ale v profesionální divizi IFBB vůbec.

Soutěž.jpg

 

Jaký vlastně Daniel je?

Na povrchu tvrdá slupka, ale uvnitř o to citlivější, chápavější a vnímavý člověk. A není to jen tím, co si sám prožil a s čím po nehodě bojoval. Daniel je i přes svůj handicap člověk, který chce pomáhat dalším lidem zvládnout složitou a nelehkou situací, která v jejich životech nastala. Je optimista, miluje humor, a jak sám říká, rád si střílí ze sebe samotného.

 

Tažení Tatry.jpeg

 

 

Daniel je výjimečný člověk, který se rozhodl dosáhnout svého cíle přes všechny překážky, které mu jeho handicap neustále klade. To se mu skvěle daří díky pevné vůli, disciplíně a houževnatosti, ale taky díky velké podpoře své rodiny, která je pro Daniela vždy na prvním místě. A k tomu ještě práce mechanika, kterou dělá se stejným přístupem jako ke sportu a která ho živí. Díky rodině a práci může všechny své aktivity vykonávat tak, aby dosáhl toho, co řekl, když se rozhodl začít cvičit na vozíku:

Mám svůj sen, a to postavit se na pódium vedle profesionálů v USA, kde tento sport vznikl. Chtěl bych se účastnit soutěže kulturistů na vozíku a budu rád, když se mi podaří si jej splnit.“

Tento sen se mu již jednou splnil, ale jde dál a chce se stát jedním z nejlepších kulturistů na vozíku na světě. Pomozme mu tohoto cíle dosáhnout.  Jsme si jisti, že si to Dan zaslouží.

 

Jaké jsou jeho další cíle a na co peníze potřebuje?

V příštím roce se chce opět účastnit Arnold Sports Festivalu s úžasnou ambicí na zlatou medaili a to ho ještě čekají další náročné prestižní soutěže. Právě proto akceptoval nabídku profi karty, která je klíčem k přístupu k těmto soutěžím. Bohužel to však není způsob financování. Daniel je skromný člověk, pracuje jako mechanik ve strojírenské firmě, což je vzhledem k jeho handicapu obdivuhodné. Část peněz na soutěže našetřil sám, ale z jeho platu to na financování účasti na soutěžích zdaleka nemohlo a nemůže stačit. Naštěstí se mu vždy podařilo sehnat i podporu přátel a sponzorů.

10339524_10201055518549206_1788147664247226159_o.jpg

A i když to vypadá, že vstup na profesionální scénu rovná se odpovídající příjmy, opak je pravdou. Být IFBB profesionálem totiž neznamená, že je držitel této karty finančně zajištěn. Ba právě naopak finanční prémie pro handicapované jsou mnohem nižší než pro kulturisty bez handicapu a závazky z toho plynoucí mnohonásobně zvyšují potřebu financování. Bohužel to není jako v jiných sportech, kde si profesionálové vydělávají astronomické částky.  Ale o to Danovi nejde. Chce se jen účastnit těch nejprestižnějších soutěží a vyhrávat. Za to si zaslouží velké uznání a obdiv. Stává se velkým vzorem pro ostatní nejen tím, co ve sportu dokázal, ale i jako člověk, slušný, obětavý, svědomitý a plný optimismu.

A na co bychom tímto projektem Danovi přispěli?

Jelikož Daniel postoupil do divize profesionálních závodníků v kulturistice vozíčkářů, čekají ho soutěže především v USA. V roce 2018 se budou konat 3 výše uvedené nominační soutěže a pravděpodobně taky

MR. Olympia v Las Vegas v kategorii kulturista vozíčkář

v tomto sportu vůbec nejvyšší soutěži 

 

140 tisíc korun, je částka, která chybí pro  realizaci Danovy účasti na uvedených soutěžích a tím i uskutečnění jeho vysněných a hlavně dosažitelných cílů.

Jde o financování leteneky a ubytování po dobu 5 dnů a to jak pro sebe tak i pro doprovod, který je u hadicapovaných kulturistů povinný. Dále je to roční poplatek, strava a mnoho dalších položek nezbytných pro realizaci účasti na těchto soutěžích.

 

Daniel pomáhá ostatním

Účastní se různých přednášek na téma život bez barier a radí jak začít cvičit s handicapem. Přes sociální sítě radí tazatelům jak nastavit různé tréninkové plány a postupy a také jak přistupovat ke stravě v jednotlivých fázích přípravy na soutěže.

 

Pomoc jiným Dan3.jpeg

 

A co víc, osobně se věnuje jednomu podobně handicapovanému borci, kterému pomáhá s přípravou na nastávající soutěžní sezonu. 

 

18953109_10203046431277645_5043371418916704069_n.jpg

Daniel před lety řekl: „ Co bych vzkázal, a to nejen fanouškům, ale všem, že kulturistika je nádherný sport, i když s tím zařazením do sportu hodně bojuje. Je to styl života nebo spíše kultury těla. Kulturistika je o odříkání, disciplíně, zdokonalování sebe sama. Je to běh na dlouhou trať, kdo jednou okusil vzít činku do ruky, věřím, že už nebude chtít jinak. Odměnou mu bude dokonalá postava a pocit, že pro sebe něco udělal. Přeju všem, ať se jim podaří dosáhnout vysněných cílů“.

A my přejeme Danovi, aby se mu podařilo dosáhnout toho jeho cíle – být jedním z nejlepších kulturistů ve své kategorii na světě.

Pomozme mu v tom. Jsme si jisti, že si to Dan zaslouží a že si to zaslouží i spousta handicapovaných lidí (a nejen těch), kteří díky Danovi a jeho výsledkům získají obrovskou motivaci k tomu, aby se i jim vysněných cílů podařilo dosáhnout.

 

Pokud Vás Danův příběh zaujal a chtěli byste jeho projekt finančně podpořit, prosím přispějte jakoukoliv i symbolickou částkou. My Vám za ni společně s Danem moc děkujeme a víme, že se nám všem Dan odmění tím nejlepším výkonem, kterého je schopen.

 

Podpořte prosím velkou osobnost světa kulturistiky. Podpořte Daniela Minstera na nejvyšších soutěžích světa v USA.

                                                        Děkujeme za pomoc!

 

My do toho jdeme, velké díky!

Rodina a přátelé

 

Další důležité informace o Danielovi Minsterovi, články, fotografie a videa naleznete zde:

www.startovac.cz

YouTube: https://youtu.be/s2eeU3QS5n4

Sestříh Gejzír
https://www.facebook.com/daniel.minster/videos/vb.1711237031/10202710606682240/?type=2&video_source=user_video_tab

Tahání EVLS
https://www.facebook.com/daniel.minster/videos/vb.1711237031/10203488136279994/?type=2&video_source=user_video_tab

 Gejzír:
https://www.facebook.com/daniel.minster/videos/vb.1711237031/10202797516814939/?type=2&video_source=user_video_tab

Rekord, tahání Tatry:
https://www.youtube.com/watch?v=h9i2jWaascQ

Jedeme v tom spolu
https://www.youtube.com/watch?v=qmayHWvIYvs

 

Sociální sítě:
Facebook profil: 
https://www.facebook.com/daniel.minster 

Instagram

E-mail:  minsterdaniel@seznam.cz

 

Pokud máte k Danovi jakékoliv dotazy, neváhejte jej kontaktovat na jeho FC profilu nebo E- mailu.


Co si o tomto projektu myslíte?