CzechMEP | crowdfunding kampaň

CzechMEP

Pomozte nám dát českým studentům šanci si vyzkoušet, jaké to je být součástí Evropského parlamentu a debatovat o globálních problémech dnešního světa.

Ostatní

CzechMEP

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Český model Evropského parlamentu (CzechMEP) je jedinečnou politickou simulací s cílem spojit různorodou skupinu mladých lidí z celé Evropy a pomoci jim se prosadit a vyjádřit ke globálním problémům prostřednictvím alternativních vzdělávacích metod. CzechMEP je propojen s obdobnými akcemi po celé Evropě a je možnost z něj postoupit na iMEP (mezinárodní kolo).

Pro podrobnější informace prosím navštivte naše stránky: http://czechmep.cz/

Jak to probíhá?

Akce se koná 7. - 10. června 2018 v Praze.

Akce je simulací Evropského parlamentu a celá probíhá v angličtiněStudenti jsou rozděleni mezi jednotlivé členské státy EU a dále pak do komisí, které řeší daný problém. Může se jednat o bezpečnost, zaměstnanost, zahraniční vztahy apod.  Práci v komisích řídí CPs (Committee Presidents), kteří jsou neutrální a nevnáší do debaty svůj názor. O slovo v debatě se studenti hlásí zvednutím plakátku s vlajkou svého státu a mluví až po vyzvání CP. Postupně v komisi vzniká rezoluce, kterou pak komise prezentuje a obhajuje na GA (General Assembly). Tam se sejdou všechny komise, probíhá debata a hlasuje se o navržených rezolucích. 

Studenti zároveň rozviíjejí shopnosti jako jsou zodpovědný a otevřený postoj vůči sobě a okolí  a především schopnost konstruktivního myšlení a týmové spolupráce. Zároveň rozšiřují spektrum svých znalostí o světových otázkách a fungování EU. 

DSC08635-min.jpg

Na co půjdou Vaše peníze?

Vaše finance nám  pomohou zaplatit místa konání, občerstvení pro účastníky atd. Více peněz umožní, aby přijelo víc lidí. Vyšší účast znamená, že se otevře více komisí a bude se debatovat o více problémech. Také budeme moci snížit náklady do budoucna. Místo papírových plakátků s vlajkami, které se hned zničí, je budeme moci zalaminovat. Budeme si moci dovolit půjčit (koupit) spolehlivější techniku (projektor, mikrofon, reproduktor atd.). Celý proces se tím zjednodšší a zážitek pro účastníky bude o to hodnotnější.

DSC08712-min.jpg

Kdo jsme?

Jsme skupina mladých lidí, tak trochu bláznů do politiky. Snažíme se politiku přiblížit dalším mladým lidem, protože věříme, že na ní záleží a má cenu se o ni zajímat. Prostřednictvím sítě organizací se sídlem ve všech 28 členských státech EU, stejně jako v kandidátních zemích, se setkáváme na národních i mezinárodních akcích, kde se studenti vypořádávají s globálními problémy prostřednictvím organizované debaty a týmové práce.

MIK_7343-min (1).jpg 

Jak dosáheme toho všeho?

CzechMEP je akce organizovaná mladými lidmi pro mladé lidi. Nabízíme našim dobrovolníkům a účastníkům příležitost nalézt svou roli v naší organizaci a ať už jako delegát, předseda výboru, pořadatel nebo člen mediálního týmu se rozvíjet a pomáhat k rozvoji ostatním.

 

 

S Vaší pomocí a naší odhodlaností a nasazením to zvládneme!

 

Co si o tomto projektu myslíte?

  • Splněno 500 Kč (3 %)
  • 3 %
  • 15 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 0 Startérů

Autor projektu

Prokop Martínek - obrázek
  • projekt od Prokop Martínek
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

100 Kč

Odznáček

Dostanete od nás odznáček CzechMEP, který můžete hrdě nosit úplně pořád, protože se hodí ke každému outfitu!

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
300 Kč

Taška CzechMEP

Pošleme Vám tašku s naším logem a poděkováním!

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
500 Kč

Veřejné poděkování

Na General Assembley Vás přečteme jako jednoho ze sponzorů a samozřejmě se dostaví poděkování doprovázené velkým potleskem!

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
1 500 Kč

Delegát s veřejným poděkováním na konci

Pokud jste středoškolský student, nebo znáte někoho, kdo chodí na střední školu pak je tato odměna přesně pro vás! Zajistěte si svou účast na řešení jednoho z problémů! Na Genral Assembley Vám pak osobně poděkujeme!

Počet dostupných odměn: 5/5

Nelze podpořit
2 500 Kč

Pozorovatel s veřejným poděkováním

Budete mít možnost přijet a celou akci sledovat - jak její průběh tak dění za zákulisým. Na General Assembley Vám osobně poděkujeme a určitě se dostaví i ohromný potlesk.

Počet dostupných odměn: 3/3

Nelze podpořit
6 000 Kč

Taška CzechMEP s Vaším logem

Zašlete nám vlastní logo, a my ho vytiskneme na tašku CzechMEP a zašleme Vám ji i s poděkováním!

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
10 000 Kč

Officiální sponzor

Dáme Vaše logo na každý plakát CzechMEP, každý kousek naší merchandise. Budete všude vedeni jako oficiální sponzor, budete napsáni i na našich stránkách a na General Assmebley Vám bude veřejně poděkováno!

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit