Czech It - DEBUTOVÉ ALBUM - crowfunding kampaň

Czech It - DEBUTOVÉ ALBUM

Pomožte kapele Czech It dokončit nahrávání dlouho slibovaného prvního CD!

Hudba

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Ahoj všichni!

Jsme česká pop-rocková kapela založená v Benešově u Prahy. Na hudební scéně působíme od února roku 2011. Naši hudbu bychom přiřadili k alternativnímu pop-rocku. Hrajeme pouze vlastní písničky, které jsou především v angličtině. V únoru letošního roku jsme zveřejnili náš první videoklip s názvem „Secrets“.

 

Mezi své dosavadní úspěchy řadíme hlavně vítězství v pražské soutěži, díky které se nám poštěstilo zahrát si na královéhradeckém festivalu Rock For People v roce 2011. Další soutěž, které jsme se zúčastnili byla ProRock, kde jsme získali od poroty „Divokou kartu“. Ta nás dostala na Vánoční fest, který se uskutečnil v Retro Music Hall. 

V tuto chvíli dokončujeme nahrávání našeho prvního dlouho očekávaného CDčka. Jelikož jsme všichni studenti žijící z brigád a milosrdných darů, nemáme finance na jeho dokončení. Tímto Vás žádáme o pomoc. Budeme vděční za zakoupení jakéhokoli balíčku. Věříme, že na jaře tohoto roku CDčko dokončíme a naše hudba zaujme. Toto léto chystáme spoustu koncertů, na kterých se s mnohými z Vás určitě uvidíme!

 

204515_207185049309531_151158388245531_725242_6634850_o(2).jpg

                                                                                                

Tady je pár střípků z našeho krátkého kapelního života.

V prvním roce pro nás bylo všechno úplně nové. Na náš první koncert, na který jsme se neskutečně připravovali, přišlo všehovšudy tak 30 lidí. Nakonec to bylo super a my zjistili, že nás to fakt baví a celá atmosféra koncertů nás prostě bere :-). V tu dobu jsme trávili spoustu času v naší zkušebně v Benešově, kde jsme mimo hraní pravidelně jedli chleba a pili kolu. Občas, když někdo z nás dostal kapesné, tak i na salám bylo. Někdy se zkušebna i stala naším útočištěm před školou. Hodně jsme se snažili koncertovat, získat si základnu fanoušků v Benešově a pořádně se sehrát. Fotili jsme první promo fotky a plánovali nahrávání desky (v tu dobu jsme ani netušili, že se k tomu dostaneme až za téměř 3 roky). Zanedlouho jsme slavili první narozeniny, které jsme slavili v Benešově společně s věrnými fanoušky. 

startovaxc.jpeg

 

2 holky, 2 kluci 

Často, a to musíme přiznat, se umíme pořádně pohádat. Rozdělíme se na dvě skupinky a může se zdát, že hádání nemá konce. Většinou se jedná o pozdní příchody na zkoušku, špatně smotaný kabel, nebo neinformování zbytku kapely o skutečnostech nutných pro přežití. Na druhou stranu jsme rádi, že jsme seskupeni právě takto. Je mezi námi přátelské pouto, máme oporu jeden v druhém a užijeme si i spousty legrace. Když hrajeme, tak se nehádáme. Když se vybírá písnička, co se bude hrát, kluci z holčičích pomalých slaďáren kroutí očima. 

Nejsilnější koncert

O koncertě, který se nám všem zapsal do kůže, a na který snad nikdy nezapomeneme, Vám rádi povíme. Bylo to hned v prvním roce našeho působení, když jsme se zúčastnili jedné soutěže. Ten den jsme dopoledne hodně zkoušeli, aby vše bylo prestižní a super. Byli jsme relativně spokojení s připraveností...nicméně. Překážky vždycky přijdou tam, kde je nejméně čekáme. Silnice do Prahy jsme projeli hladce, tam na nás žádné překážky nečíhaly, ale Lucy hlasivky už to tak hladce neviděly. Těsně před koncertem úplně ztratila hlas. Zkusilo se snad všechno. Cucat bonbony, kloktat slivovici, pít po hektolitrech vincentku nebo kloktat žloutky (fuj!). Nic nezabíralo. Nakonec jsme se rozhodli pro poslední možnost, co nás napadla. Chytli jsme se za ruce a pomodlili se. Čekali jsme rychlý zázrak, ale ten na nás počkal až s příchodem na podium. Luca začala zpívat. Nikdo z nás nevěřil vlastním očím, nebo spíše uším, bylo to něco úžasného. Hlas nezněl úplně perfektně, ale odzpíval všechno, co musel. Rúťa s Romčou zpívali mnohem víc než obvykle. Najednou jsme věděli, že dohromady, když jeden nemůže, tak ho podrží ostatní. Byl to pro nás hodně silný zážitek. Byli jsme rádi, že jsme to dali. Přišla však další třešnička na dort. Soutěž jsme vyhráli a dostala nás na festival Rock for People. 

 

start.jpg

Naše hudba

Naše hudba by se dala zařadit do kategorie alternativního pop-rocku. Nástrojové obsazení máme vcelku běžné, až na několik výjimek. Basa, bicí, kytara, občas i druhá kytara, druhý zpěv a ještě housle a piano. Proč zrovna alternativní ? Snažíme se vytvářet různé aranžé, které je něčím specifické, rádi si měníme nástroje, využíváme houslové dynamiky nebo jemnosti piana. Než u nás vznikne song, většinou přijde někdo s byť jen nepatrným nápadem, který rozvijíme až k naším představám. Občas si jen tak jamujeme a vznikne z toho něco úplně nového. Luca skládá většinu textů, avšak i ostatní z kapely někdy přijdou s něčím novým. U zkoušení a tvoření nové hudby se většinou shodneme. Hrajeme pouze vlastní tvorbu a zpíváme jenom anglicky (až na výjimku zhudebněné básně Dopis, kterou si občas na koncertě neodpustíme).

 

 

Jsme rádi, že můžeme dělat to, co nás baví. Děkujeme za veškerou podporu, kterou od Vás máme. Jsme za ni nesmírně vděční! Věříme, že se nám podaří CDčko toto jaro dokončit a vydat, a že se budeme moci podělit o to, co tak rádi děláme.

 

SMějte se hezky :-) Czech It

210729_207185119309524_2314139_o.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Co si o tomto projektu myslíte?