Czech It - DEBUTOVÉ ALBUM | crowdfunding kampaň

Czech It - DEBUTOVÉ ALBUM

Pomožte kapele Czech It dokončit nahrávání dlouho slibovaného prvního CD!

Hudba

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Ahoj všichni!

Jsme česká pop-rocková kapela založená v Benešově u Prahy. Na hudební scéně působíme od února roku 2011. Naši hudbu bychom přiřadili k alternativnímu pop-rocku. Hrajeme pouze vlastní písničky, které jsou především v angličtině. V únoru letošního roku jsme zveřejnili náš první videoklip s názvem „Secrets“.

 

Mezi své dosavadní úspěchy řadíme hlavně vítězství v pražské soutěži, díky které se nám poštěstilo zahrát si na královéhradeckém festivalu Rock For People v roce 2011. Další soutěž, které jsme se zúčastnili byla ProRock, kde jsme získali od poroty „Divokou kartu“. Ta nás dostala na Vánoční fest, který se uskutečnil v Retro Music Hall. 

V tuto chvíli dokončujeme nahrávání našeho prvního dlouho očekávaného CDčka. Jelikož jsme všichni studenti žijící z brigád a milosrdných darů, nemáme finance na jeho dokončení. Tímto Vás žádáme o pomoc. Budeme vděční za zakoupení jakéhokoli balíčku. Věříme, že na jaře tohoto roku CDčko dokončíme a naše hudba zaujme. Toto léto chystáme spoustu koncertů, na kterých se s mnohými z Vás určitě uvidíme!

 

204515_207185049309531_151158388245531_725242_6634850_o(2).jpg

                                                                                                

Tady je pár střípků z našeho krátkého kapelního života.

V prvním roce pro nás bylo všechno úplně nové. Na náš první koncert, na který jsme se neskutečně připravovali, přišlo všehovšudy tak 30 lidí. Nakonec to bylo super a my zjistili, že nás to fakt baví a celá atmosféra koncertů nás prostě bere :-). V tu dobu jsme trávili spoustu času v naší zkušebně v Benešově, kde jsme mimo hraní pravidelně jedli chleba a pili kolu. Občas, když někdo z nás dostal kapesné, tak i na salám bylo. Někdy se zkušebna i stala naším útočištěm před školou. Hodně jsme se snažili koncertovat, získat si základnu fanoušků v Benešově a pořádně se sehrát. Fotili jsme první promo fotky a plánovali nahrávání desky (v tu dobu jsme ani netušili, že se k tomu dostaneme až za téměř 3 roky). Zanedlouho jsme slavili první narozeniny, které jsme slavili v Benešově společně s věrnými fanoušky. 

startovaxc.jpeg

 

2 holky, 2 kluci 

Často, a to musíme přiznat, se umíme pořádně pohádat. Rozdělíme se na dvě skupinky a může se zdát, že hádání nemá konce. Většinou se jedná o pozdní příchody na zkoušku, špatně smotaný kabel, nebo neinformování zbytku kapely o skutečnostech nutných pro přežití. Na druhou stranu jsme rádi, že jsme seskupeni právě takto. Je mezi námi přátelské pouto, máme oporu jeden v druhém a užijeme si i spousty legrace. Když hrajeme, tak se nehádáme. Když se vybírá písnička, co se bude hrát, kluci z holčičích pomalých slaďáren kroutí očima. 

Nejsilnější koncert

O koncertě, který se nám všem zapsal do kůže, a na který snad nikdy nezapomeneme, Vám rádi povíme. Bylo to hned v prvním roce našeho působení, když jsme se zúčastnili jedné soutěže. Ten den jsme dopoledne hodně zkoušeli, aby vše bylo prestižní a super. Byli jsme relativně spokojení s připraveností...nicméně. Překážky vždycky přijdou tam, kde je nejméně čekáme. Silnice do Prahy jsme projeli hladce, tam na nás žádné překážky nečíhaly, ale Lucy hlasivky už to tak hladce neviděly. Těsně před koncertem úplně ztratila hlas. Zkusilo se snad všechno. Cucat bonbony, kloktat slivovici, pít po hektolitrech vincentku nebo kloktat žloutky (fuj!). Nic nezabíralo. Nakonec jsme se rozhodli pro poslední možnost, co nás napadla. Chytli jsme se za ruce a pomodlili se. Čekali jsme rychlý zázrak, ale ten na nás počkal až s příchodem na podium. Luca začala zpívat. Nikdo z nás nevěřil vlastním očím, nebo spíše uším, bylo to něco úžasného. Hlas nezněl úplně perfektně, ale odzpíval všechno, co musel. Rúťa s Romčou zpívali mnohem víc než obvykle. Najednou jsme věděli, že dohromady, když jeden nemůže, tak ho podrží ostatní. Byl to pro nás hodně silný zážitek. Byli jsme rádi, že jsme to dali. Přišla však další třešnička na dort. Soutěž jsme vyhráli a dostala nás na festival Rock for People. 

 

start.jpg

Naše hudba

Naše hudba by se dala zařadit do kategorie alternativního pop-rocku. Nástrojové obsazení máme vcelku běžné, až na několik výjimek. Basa, bicí, kytara, občas i druhá kytara, druhý zpěv a ještě housle a piano. Proč zrovna alternativní ? Snažíme se vytvářet různé aranžé, které je něčím specifické, rádi si měníme nástroje, využíváme houslové dynamiky nebo jemnosti piana. Než u nás vznikne song, většinou přijde někdo s byť jen nepatrným nápadem, který rozvijíme až k naším představám. Občas si jen tak jamujeme a vznikne z toho něco úplně nového. Luca skládá většinu textů, avšak i ostatní z kapely někdy přijdou s něčím novým. U zkoušení a tvoření nové hudby se většinou shodneme. Hrajeme pouze vlastní tvorbu a zpíváme jenom anglicky (až na výjimku zhudebněné básně Dopis, kterou si občas na koncertě neodpustíme).

 

 

Jsme rádi, že můžeme dělat to, co nás baví. Děkujeme za veškerou podporu, kterou od Vás máme. Jsme za ni nesmírně vděční! Věříme, že se nám podaří CDčko toto jaro dokončit a vydat, a že se budeme moci podělit o to, co tak rádi děláme.

 

SMějte se hezky :-) Czech It

210729_207185119309524_2314139_o.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Co si o tomto projektu myslíte?

  • Splněno 12 002 Kč (26 %)
  • 26 %
  • 45 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 0 Startérů

Autor projektu

Czech It - obrázek
  • projekt od Czech It
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

99 Kč

Digi CD

Chcete slyšet kompletní album dříve než ostatní? S tímto balíčkem máte možnost mít naše CD ,,Find your way" již 14 dní před oficiálním vydáním!

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
120 Kč

Trsátko + Placka

Kytarové trsátko (nejen pro začínající kytaristy) doplněné o placku.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
190 Kč

Plátěná taška s logem + Trsátko

Ručně šitá a logem malovaná taška doplněná o exkluzivní placku. Pokud chcete být "cool", tohle vám zaručeně pomůže.

Počet dostupných odměn: 20/20

Nelze podpořit
202 Kč

Videopřání od nás s písní LIVE

Natočíme srdcervoucí video, kde zahrajeme a zazpíváme písničku s poděkováním jenom pro Vás!

Počet dostupných odměn: 16/20

Nelze podpořit
249 Kč

Rúti miniknížka s vtipama + Taška

To nejlepší z Rúti nepovedených i méně povedených vtipů v jedné miniknížce, zabalené do plátěné tašky. Kdo bude vlastnit jednu ze čtyř unikátních kousků?

Počet dostupných odměn: 3/4

Nelze podpořit
250 Kč

Sestřih z živáků + Unikátní nahrávka Find Your Way

Naše začátky jsou tajně skryty v hárdiscích všemožných kompjůtrů. Nejednou jsme je zczechli a vždycky se u nich nasmáli. Chcete je vidět taky? Přidáme naši první oficiální domácí nahrávku Find Your Way!

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
250 Kč

CD

Exkluzivní debutové CDčko ,,Find your way"

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
300 Kč

TRIČKO (+trsátko+placka)

Bombový balíček pro fanoušky i zatím nefanoušky :-)

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
399 Kč

2 VIP vstupenky na křest Cédéčka

Uvidíte možná více než chcete. Zažijete s námi interní náladu našeho velkolepě očekáváného křtu. Nervy, nadšení, předkoncertové rituály a kdo ví, co ještě.. :-)
Vstupenka pro 2 osoby do zákulisí na křtu našeho debutového CDčka.

Odměna vyprodána: 0/5

Nelze podpořit
450 Kč

Podepsané CD + Tričko

Podepsané CD s originálním přebalem, kde najdete texty písní i fotky kapely a k tomu ještě tričko! (samozřejmě súpaúpahustý)

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
900 Kč

Jméno v bookletu + Podepsané CD + Tričko + Koncert

Exkluzivní balíček, který zajistí, že vaše jméno bude v bookletu našeho CD, které dostanete podepsané. Ještě přihodíme tričko a aby toho nebylo málo, vstup na náš koncert!

Počet dostupných odměn: 43/45

Nelze podpořit
1 500 Kč

Sjezd Sázavy z Týnce do Pikovic pro 2 osoby

Výlet krásnou posázavskou přírodou na ještě hezčím raftu s fyzicky zdatnou (ne)pádlující kapelou. Bude to stát stoprocentně zato! Počasí předobjednáno na JASNO!

Počet dostupných odměn: 4/4

Nelze podpořit
2 999 Kč

Party s PŘEKVAPENÍM

Chcete zažít party s námi plnou zábavy, čaje a prostě srandy? Překvapení je více než zajímavé a pokud znáte naši pánskou polovičku, víte, že je na co se těšit!

Počet dostupných odměn: 2/2

Nelze podpořit
3 999 Kč

KONCERT (akustický)

Chcete nás spolu s našima písničkama rovnou do obýváků? Teď je ta nejlepší možnost! (do 100km od Prahy)

Počet dostupných odměn: 5/5

Nelze podpořit
10 000 Kč

Sponzoring

Umístíme vaše logo na naše stránky, obal CDčka a plakáty. Prozatím vrámci podpory našeho prvního CD (později možné spolupráce).

Počet dostupných odměn: 2/2

Nelze podpořit