Jan Řepka & Leah Abramson - Malá letní cyklotúra 2014 - crowfunding kampaň

Novinky - Jan Řepka & Leah Abramson - Malá letní cyklotúra 2014

10 dní / 7 koncertů / 350 km. Dvě kytary a dobro. A to vše na bicyklech. Podpořte výjimečnou česko-kanadskou písničkářskou spolujízdu.

Hudba
Komentovaná fotogalerie. Videoreportáž. Resumé.

Jak se sluší a patří, jsme tu s krátkou zprávou o průběhu naší cesty. Děkujeme vám ještě jednou za podporu, bez níž by byl náš výlet víceméně prodělečný. Doufáme, že jste všichni dostali své odměny, a máme teď na mysli především pohlednice a muziku.

Audiozáznam jsme v průběhu turné nepořídili, zato se hned druhý den objevila místní televize, která udělala velmi pěknou 11minutovou reportáž, a také nás po cestě zachytilo docela dost různých objektivů, čehož jsme náležitě využili a připravili komentovanou fotogalerii. Obsahuje 75 fotek z celé cesty a ze všech koncertů, abyste neřekli, že jsme si celou tu pohádku vymysleli: 

DSC08489_LR4.jpg


Resumé.

Doba: 10 dní
Celková délka: 350 km

Počet koncertů: 7
Počet diváků: cca 300
Počet prodaných CD/vinylů: 26

Defekty: 3x Leah1x Patrick
Prasklý drát: 1x Jan

Nejtěžší etapa: Šebáňovice - Nové Podlesí (62 km, 36 °C)
Nejlepší koupačka: Sázava v Nespekách

Počet muzikantů, s kterými jsme sdíleli scénu: 14
Počet cyklistů, kteří nás kus cesty doprovázeli: 5
Počet posluchaček, které viděly 6 ze 7 koncertů turné: 2

Hotel: 2x
Kemp: 1x
Domácí ubytování: 6x

Náklady.

Před startem 15 593 Kč

 • 4 500 - tisk plakátů a letáků
 • 1 476 - poštovné, balné, pohledy, známky
 • 1 500 - půjčovné kola
 • 4 500 - lap steel kytara
 • 1 272 - výlet do Prostějova pro lap steel (Jan & Patrick)
 • 846 - struny, trsátka
 • 758 - cyklodoplňky

Během cesty 8 784 Kč

 • 2 600 - ubytování (Praha 600, Brejlov 2000)
 • 5 399 - jídlo
 • 459 - duše, pláště, kabely, lanka
 • 90 - koupaliště Cholín
 • 236 - vlak Zadní Třebaň - Praha (4x)

Celkem 24 377 Kč

Půl ceny havajské kytary (2250) si Patrick po skončení zaplatil ze svého. Jinak považujeme tenhle jolanový výlet za součást turné. Do nákladů nepočítáme cestu Ley a Patricka do Evropy a nepočítáme do něj čas strávený přípravou, který by si to ovšem zasloužil.

Kdybychom se měli spolehnout jen na vybrané vstupné z jednotlivých koncertů, poplatili bychom výše uvedené náklady sotva z poloviny. O to více vám ještě jednou děkujeme za váš podíl.

Poslouchejte hudbu, která si na nic nehraje. A nemusí být naše. Sledujte Open Mic a další nezávislé místní scény a nehleďte dvakrát na to, co servírují větší média. Podporujte dál své obecní oblíbence, jezděte na kole a buďte zdrávi.

Čím pomaleji, tím rychleji!

Jan & Leah & Patrick

www.janrepka.cz
www.leahabramson.com

 

KRESBA_Dorota_Startovac.jpg

Včera po jedné skončila naše předstartovní sbírka. Ručička se zastavila na 24 021 Kč a 28 přispěvatelích. S takovou vzpruhou v zádech se nám pošlape docela jinak. Něco o tom napovídá už Patrickův včerejší americký úsměv: Děkujeme // Thank you! Obrázek

Foto je pořízeno včera po čtvrté hodině u Vltavy na stezce mezi Zámky a Trojou. Po stejné cestě - jen s trochu větší náloží - pojedeme hned během první etapy směrem na Mělník. Už předchozí podvečer ale zahájíme celé turné koncertem v Galerii U Trojského koně v Praze.

Přijďte nás v sobotu podpořit osobně, sami na místě zůstaneme, přespíme v sousedním vodáckém kempu a v neděli ráno vyrazíme na sever. Podrobnosti zde.

Přípravy vrcholí.

Včera jsme jak vidno obstarali nákladní kolo pro Patricka, a to díky laskavé péči jistého pana Bláhy a jeho podniku Velorama. Dnes míříme prosím pěkně až do Prostějova pro jeden velmi unikátní a klasický hudební nástroj značky Jolana z roku 1953. Jmenuje se lap steel a znít by to mohlo nějak takhle.

Pak už nás čeká jenom zkoušení a balení. Ostrý start by měl být v sobotu 12/7 ve 12:07 z Michalské ulice 3. Následuje pomalá jízda přes Stromovku do Troje, příprava a od 17 hodin koncert a Open Mic. 

A co odměny?

Co se týče vašich odměn, ty digitální se pokusíme poslat ještě před startem, pohlednice pak samozřejmě přímo z cesty, měly by tedy dojít nejpozději 25. července. Ohledně rezervací na koncerty se vám ozveme individuálně do pátku. Zítra se na to ve vlaku vrhnem, všechno rozvrhnem a po návratu z Moravy celou tu slávu strhnem.

Pokud se nám přesto nepodaří navázat včas se všemi 58 startéry okamžitě kontakt, prosíme o shovívavost. Je to přeci jen poněkud větší zástup, než v jaký jsme doufali.

Ještě jednou vám všem děkujeme za citelné povzbuzení

Program turné.

Turné na Facebooku. 

Velorama.jpg

Nákladní párek. Ready to go.

---------------------------------------------------

Thank you in English!

Thank you for your contributions. Our campaign has been succesful: yesterday we achieved the goal at 160%. As you can see on the photos, we're in the middle of preparations. Start is planned for Saturday noon, Prague downtown.

We'll send you our digital music until the end of week and the postcards you shoud fin din your mail boxes on July 25th, latest.

You can follow our tour on facebook

Jan, Leah & Patrick

Přípravy vrcholí. Někteří z nás už mají i na čem jet. Leah nasedá. / Leah's tour bike borrowed. Obrázek

V pátek jsme konečně obstarali obstojný bicykl pro Leah Abramson. Vděčíme za něj jisté Aničce, t. č. na mateřské a ve Varech. Prvních deset kilometrů přežila ve zdraví, nosič (anglicky prý rattrap = past na krysy) byl fixován a posez poštelován. 

Teď zbývá už jen dlouhý vehikl pro Patricka, jdeme si pro něj v úterý do spřátelené prodejny Velorama. Ta se sice specializuje na skládačky, ale v zákulisí dsponuje taky jedním náklaďákem. A .. trošchu prostronější úložný prostor potřebovat budeme.

A propós, kdybyste nám někdo mohl půjčit Lap Steel kytaru, Reverb Pedal anebo kvalitní koš na řídítka, ozvěte se mi na jan@janrepka.cz. 

Sbírka finišuje. Pomozte nám najít padesátého startéra!

Kampaň, úspěšná již ze 140%, ještě 2 dny potrvá. Dosáhneme-li částky 25 000 Kč, pořídíme z vybraného koncertu profesionální nahrávku, kterou pak samozřejmě obdržíte jako první, ať už jste si dříve vybrali kteroukoli z odměn. 

Pomozte nám najít ještě 10 pomocníků, stačí přeposlat tento email s osobním doporučením třem čtyřem dobrým přátelům z kruhů cyklistických, hudebních nebo cojávím kanadských. Přímý odkaz je zde: http://www.startovac.cz/projekty/cyklotura2014

Jednou z nejobvyklejších odměn je pohlednice z cesty, za kterýmžto účelem jsme včera nakoupili krásné fotoreprodukce na výstavě Františka Dostála na Pražském hradě. Máte se nač těšit:

František_Dostál_z_cyklu_Letní_lidé_(1968-1990).jpg

František Dostál z cyklu Letní lidé (1968 - 1990) CC BY-SA 3.0

 

Děkujeme! 
Jan, Leah & Patrick

--

Thank you very much for all your contributions. Our campaign is already being succesful but there are still 2 days to go and our next goal is 25 000 CZK that allow us to produce a hq recording of some of the concerts on our tour. Final split-mp3-live-album will be added to all rewards you've already chosen. 

Please help us to spread the word (email, facebook, link to https://www.startovac.cz/projekty/cyklotura2014/) and thank you!

As you can see, Leah is already happy to ride her new mountain bike. The other photograph is a sample of postcards we're going to send to our backers. We've bought some nice and funny photo postcards yesterday at the Frantisek Dostal's exhibition called Summer People at the Prague castle. You're going to love them!