Cykloběh 2017 - crowfunding kampaň

Cykloběh 2017

Pomozte nám odradit tisíce dětí od užívání drog a vytvořte pro ně bezpečné prostředí. Podpořte Cyklo-běh za ČR bez drog 2017!

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

CYKLO-BĚH ZA ČESKOU REPUBLIKU BEZ DROG 2017

Co je Cyklo-běh

Cyklo-běh je 12 denní akce, na které se podílí více jak 30 dobrovolníků z řad rodičů, studentů, podnikatelů a dalších lidí, kterým není lhostejná alarmující drogová situace mezi dětmi a dospívajícími.

České mládeži ve věku 15 - 16 let, patří smutné prvenství mezi 35 státy EU v užívání alkoholu a konopných látek.
Česká mládež tak převyšuje Evrospký průměr v užívání drog o 20%! V České republice měl téměř každý druhý mladiství, ve věku 15-16 let, již zkušenost s marihuanou! 

Věková hranice prvního kontaktu s drogami se snížila k 10 letům věku dítěte!

Zdá se vám to nereálné? Vítejte v realitě.

                             CB_logo-do-mailu-bile_2017_300x300.jpg

Cyklo-běžci na kolech urazí během 10 pracovních dnů vzdálenost více jak 1250km a vedet přes 38 měst Čech a Moravy. Na trase tým cyklo-běžců navštěvuje radnice měst a jejich zástupitele a hovoří s nimi o problematice drog mezi dětmi a jejím řešení.

Lektoři protidrogového vzdělávání dodávají ZDARMA pro více jak 6000 dětí přednášky o drogách na základních a středních školách. V rámci akce ZDARMA rozdáme více jak 80.000 protidrogových brožur a letáků dětem na školách a do ulic měst veřejnosti. Do akce zapojujeme jak národní, tak regionální i lokální média, aby o akci informovali širokou veřejnost.

Cyklo-běh je velmi organizačně i finančně náročná akce, její přípravy trvají okolo 6 měsíců a samotná realizace akce zabere 12 dní. Jak řekl jeden z našich kamarádů: "Cyklo-běh, to je organizovaný chaos nebo masakr." :-)

Cyklo-běh je složen z několika týmů:

 • cyklisté
 • lektoři protidrogového vzdělávání
 • tisk a média
 • distributoři protidrogových brožur a letáků
 • servisní a technické zajištění, catering

Foto_vsech_teamu.jpg

Všichni účastníci týmu Cykloběhu jedou tuto akci VE SVÉM VOLNÉM ČASE A BEROU SI NA NI DOVOLENOU. VŠICHNI TO DĚLÁME ZDARMA A NIKDO Z NÁS Z TĚCHTO PŘÍSPĚVKŮ NEMÁ ŽÁDNÝ PROFIT. 

Proč Cyklo-běh

Cyklo-běh chce výrazně upozornit na DLOUHODOBĚ ZANEDBANÉ VZDĚLÁVÁNÍ na poli drogové prevence u nás v ČR a na alarmující situaci mezi českou mládeží. Jelikož výrobci a distributoři drog jsou stále rafinovanější a zneužívají dětskou naivitu a neznalost toho, co drogy skutečně jsou, co drogy způsobují, zneužívají neznalost této problematiky, lhostejnost rodičů a různých institucí k osobnímu profitu. To, že drogy dětem zničí životy, jejich rodinu, apod. už nikoho z těchto propagátorů drog nezajímá.

Cyklo-běh dává příkladnou naději, že AKTIVNÍ OSVĚTA a VZDĚLÁVÁNÍ O DROGÁCH, proměňuje jedinou šanci, jak dramaticky snížit zneužívání drog, kterou drogami zasažená společnost má.

Města se mohou připojit k iniciativě DEN BEZ DROG v den průjezdu městem a jeho návštěvy a spolupořádat či uspořádat vlastní akci k posílení primární prevence. V prevenci je důležitý postoj, a proto bychom chtěli, aby se představitelé měst připojili k myšlence Cyklo-běhu tím, že se rozhodnou stát „Městem bez drog“.

Cykliste-na-ceste.jpg


Proč to vlastně děláme

Protože se neustále snižuje věková hranice, kdy se naše děti poprvé dostávají do kontaktu s drogami, ať je to alkohol, marihuana, cigarety, pervitin, extáze, apod. A tak jako občané, ale hlavně jako rodiče, cítíme zodpovědnost za budoucnost našich dětí. Přejeme si, aby vyrůstali v klidu a pohodě v rodinném prostředí a snažíme se omezit vliv "ulice" a "kamarádů" při formování náhledu na dospívání tím, že se našim dětem snažíme poskytnout co možná nejvíce informací a faktů o všech vlivech, které mohou narušit rodinné i společenské vazby.

Grafy-uzivani-marihuany---ESPAD-2015_obrazek.jpg

Na co prostředky na Cyklo-běhu použijeme

 • výroba a tisk 80.000 protidrogových brožur, které rozdáme ZDARMA
 • výroba a tisk 30.000 protidrogových letáků, které rozdáme ZDARMA
 • výroba a tisk triček "Cykloběh za ČR nez drog 2017"
 • výroba náramků "Rekni ne drogám – řekni ano životu"
 • zapůjčení vozidel na akci
 • technické zajištění akce, strava

tricko_2017.jpg

Kdo jsme

Jsme občanský spolek ŘEKNI NE DROGÁM – ŘEKNI ANO ŽIVOTU. Působíme v České republice od roku 2002. Jsme neziskovou organizací a skupinou dobrovolníků zabývajících se protidrogovým vzděláváním dětí a mládeže po celé ČR.

skupinova-fotka_CB_2016.jpg

Jaký je náš cíl

"UMOŽNIT  DĚTEM UČINIT INFORMOVANÉ ROZHODNUTÍ NEBRAT DROGY!"


Jak to děláme

Díky našim lektorům provádíme celoroční vzdělávání na základních a středních školách po celé České republice. Naši lektoři poskytují interaktivní přednášky se základními klíčovými informacemi, které by měli děti a dospívající vědět o drogách. Zaměřujeme se převážně na II. stupeň základních škol, ale přednášky dodáváme i pro střední školy.

Prednasky_Iveta.jpg

Proto se nezaměřujeme pouze na poskytování profesionálních a čtivých materiálů pro prevenci v oblasti zneužívání drog, které jsou na realitě dětí a dospívajících, ale již od roku 2004 působíme na základních a středních školách po celé ČR.

Na stovkách základních a středních škol po celé ČR
naši lektoři vyškolili přes 89.000 dětí.  

 Dotazníky po přednáškách nám poskytují důležitou zpětnou vazbu od dětí i ze škol samotných. 

Dotazniky-od-deti_3.jpg

Dotaznik_od_deti_3.jpg


Jednání s úřady 

Od samého počátku vzniku sdružení spolupracujeme s městskými úřady, zejména s manažery prevence. Městům sdružení poskytuje materiály o drogách a zároveň semináře a workshopy na téma drogová problematika.

urad.jpg


Jaké máme výsledky

Za dobu naší působnosti od roku 2002:

 • Počet vyškolených dětí a mládeže protidrogovými přednáškami:  89.000
 • Počet dodaných protidrogových přednášek dětem a mládeži:  1.900
 • Počet rozdaných protidrogových brožur:  440.000 ks
 • Počet rozdaných protidrogových letáků:  530.433 ks
 • Počet protidrogových akcí v ulicích měst a na školách:  5.720
 • Počet dodaných protidrogových DVD do škol:  8.721
 • Počet článků o našich protidrogových aktivitách:  1.134
 • Počet televizních reportáží o našich aktivitách:  115
 • Počet rádio rozhovorů o našich aktivitách:  73  

Co na naše přednášky říkají dětiVysledky_dotazniku_16000_deti_2.jpgVysledky_dotazniku_16000_deti_1.jpg

podrobnější informace o výsledcích dotazníků najdete zde
 

Další informace najdete na našem webu

www.rekninedrogam.cz

Co si o tomto projektu myslíte?