CYKLISTICKÉ MASO V ČESKÉ KOTLINĚ - crowfunding kampaň

CYKLISTICKÉ MASO V ČESKÉ KOTLINĚ

Pomozte mi vydat knihu o nejdelších, nejdobrodružnějších a možná nejúchylnějších cyklistických akcích na území ČR. Rád bych se podělil o zážitky.

Knihy

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Motto: "Nežiju proto, abych jezdil na kole. Jezdím na kole proto, abych žil."

Na vlastní kůži jsem jízdou v sedle kola či pěší chůzí po jeho boku (občas i šplhem s kolem na zádech) protrpěl zřejmě nejdelší, možná nejnáročnější, ale určitě nejúžasnější cyklistická dobrodružtví konaná na území naší vlasti. Všechny akce z kategorie extrem, ultra, magor :-)

V připravované knize bych se rád podělil o hluboké, krásné, bolestivé a především nezapomenutelné zážitky z trasy. Co kapitola, to jiná akce. Roční období nerozhoduje. Cyklistika je celoroční dobrodružství. Na své si, doufám, přijde odvážný biker, zarputilý cyklista i víkendový kolař. Nudit se snad nebude nikdo. Kniha například pojednává o nonstop závodě kolem celé republiky, o zimním měření sil bikerů proti psím spřežením, o strastiplné cestě za vytvořením jednoho českého cyklistického rekordu a o dalších třinácti cyklistických vylomeninách dosti za hranou běžného cyklistického pošušňáníčka.

V minulosti jsem již tři úspěšné knihy s cyklistickou tématikou napsal. Vyšly pod názvy: Každý kopec má své NEJ, Každý kopec stojí za To, Každý kopec se zvedá VÝŠ. První z nich byla dokonce vyhlášena jedním z nejúspěšnějších cestopisů roku 2010.

Jestliže předchozí tři knihy byly úspěšné, o této chystané čtvrté bych rád (s vrozenou skromností samozřejmě) směle prohlásil, že to bude skutečná pecka. Celobarevná, v pevné vazbě s velkým množsvím nejen akčních fotografií. Počet stránek zaplněných dobrodružstvím se bude šplhat někam k číslu 230. Velikost formátu B5 167 x 230 mm.

Luxusnější provedení knihy sebou přináší i zvýšené náklady na její vydání. Jde to ruku v ruce. I to je důvod, proč jsem se prostřednictvím Startovače rozhodl oslovit všechny cyklisty i necyklisty, kterým osud knihy není lhostejný. Obracím se ted na Vás, dobrodružné nadšence, nadšené dobrodruhy i dobrosrdečné laskavce, zda-li byste mohli svou troškou k vydání knihy dopomoci.

Kniha možná inspiruje ty, kteří váhají. Možná odradí ty, kteří pochybují. A možná jen potěší všechny ostatní. Vždyž ani to není málo. Děkuji Vám. 

Co si o tomto projektu myslíte?