CONečně z kostek - crowfunding kampaň

CONečně z kostek

Unikátní projekt, který má za cíl oslovit nejen fanoušky Festivalu fantazie, ale i nadšence LEGO®. Pomozte nám vytvořit fantastickou stavbu!

Ostatní
CONečně z kostek

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

CONečně z kostek je projekt rozvíjející komunitu Festivalu fantazie, který je součástí kulturního dění ve městě Chotěboř již 25 let. Během této doby si festival získal mnoho fanoušků a pravidelných návštěvníků. Jde o nějvětší festival popkultury ze série FF, fanouškovských setkání sci-fi, fantasy a dalších žánrových témat. www.festivalfantazie.cz 

Slovo iniciátora : 

“Jsem fanoušek Festivalu fantazie i LEGO® stavebnice. A tenhle nápad ve mě docela dlouho uzrával. Jak dát ostatním najevo svoji zálibu v legu, když je tak malé a současně vytvořit něco, co se jen tak neokouká a nebude tu jenom pro jeden ročník? Napadlo mě proto postavit svoji oblíbenou akci z kostek a nabídnout fanouškům dostat do modelu svoji postavu v kostýmu.”

Ondřej Široký

 

Festival fantazie 2016

A co je tedy cílem našeho projektu?

První etapou bude stavba sokolovny, jednoho z míst festivalového dění. Budova bude postavena do nejmenšího detailu ze stavebnice LEGO® a umístěna do ní bude i nedílná součást - fanoušci. Jedná se o personalizaci figurek, které budou budou mít ručně malovaný obličej podle vaší fotky a možnost pořadatelského / festivalového trička či vlastního kostýmu (viz "Odměny"). Tato první crowdfundingová kampaň by měla pomoci uskutečnit stavbu modelu, který bude představen během Festivalu fantazie 2021.

Ve finále by se v průběhu čtyř následujících let měla pomocí dalších kampaní postavit celá festivalová ulice čítající, kromě sokolovny, také kino, kulturní dům a sportovní halu.

 

Průběh (na co půjdou vybrané peníze?) 

Díky vám se bude moci nakoupit materiál (LEGO® kostky, figurky a vitrína) a zaplatit práci umělců a profesionálů z oboru, kteří projekt stavby modelu sokolovny budou realizovat. Vybrané peníze nám také pomohou uhradit nutné provozní náklady. 

V následujících měsících po úspěšném ukončení kampaně se rozjede nákup kostek a stavba sokolovny, kreslení postaviček v kostýmu nebo tričku a podrobné informování o průběhu realizace.

Pojďme si hrát, fanoušci! 

 

                                           

Podhůří Železných hor

Co si o tomto projektu myslíte?