Cloud-Live-Studio - crowfunding kampaň

Cloud-Live-Studio

Kompletní profesionální workflow pro přímé přenosy, nebo záznamy v cloudu jako služba. Bez nutnosti kupovat vlastní výkonný a drahý HW a SW.

Ostatní
Cloud-Live-Studio

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Jak to začalo...

Každý víkend, kdy jsme jeli vysílat přímé přenosy z ragby, fotbalu, florbalu nebo jiných sportů, jsme museli kromě kamer nainstalovat i mobilní střižnu. Rychlé reportáže jsme dělali mobilním telefonem, bez možnosti použít profesionální kameru s kvalitním obrazem a zvukem.

Teď jsme přešli na zcela nový systém. Kameraman (nebo tři) na hřišti, tiskové konferenci, zajímavé události v regionu nebo demonstaraci... Se streamovacím enkodérem, nebo mobilním telefonem, a signálem v reálném čase s minimálním zpožděním (latence 100-200 milisekund), ale zároveň v broadcastové kvalitě, přímo do CLOUDU, kde je k dispozici kompletní profesionální SW pro střih, opakované zpomalené záběry,  vkládanou grafiku, předem připravená videa... Zkrátka vše, co v televizním studiu potřebujete.

S nástupem nového přenosového protokolu pro video - SRT (přenos videa ve vysoké kvalitě s nízkou latencí, nízkým datovým tokem a korekcí chyb) tato služba dostává zcela nový rozměr. 

Co je náším cílem?

Ne každý má k dispozici profesionální program pro živý střih a odbavení videa na internet. Ale víme že každý chce mít ve svém videu svoje logo, mít možnost vkládat reklamy, titulky, živé komentáře z Facebooku... Propojovat do streamu různá místa... Mít plnou kontrolu nad svým živým vysíláním. Chceme tuto možnost dát všem zájemcům. Službou pronájmu "virtuálního" videostudia v CLOUDU. Nepotřebujete vysoce výkonný počítač. Přes vzdálenou správu se pomocí internetu připojíte do plně vybaveného a výkonného počítače se všemi potřebnými programy a vysokou konektivitou. 

Hlavní výhody naší služby

Chcete při stříhání živého přenosu sedět v klidu doma? Potřebujete propojit několik živých vysílání z různých míst? Váš komentátor dnes nemůže na stadion a potřeboval by komentovat z domu? Chcete vaše živá vysílání mít vždy první ale zároveň vyžadujete profesionální vzhled s překryvnou grafikou a titulky? Potřebujete do přenosu vkládat reklamy? Toto vše Vám naše naše služba umožní.

- odbavení přenosu z cloudového studia s doplněním o grafiku a titulky na zadané streamovací služby (FB, YouTube, libovolný RTMP server) a ve Vámi zvoleném termínu a čase.

-možnost využití našeho studia pro odbavení přenosu pomocí ovládání přes vzdálenou plochu 24 hodin denně

-pronájem studia dle Vašich potřeb

-možnost uložení Vašich videí na našem NAS úložišti (jak vstupu, tak výstupu)

-propojení několika různých vstupů z různých míst do jednoho výsledného streamu

-vše na bázi SRT protokolu v téměř reálném čase (možnost použít i RTMP a NDI) 

Díky naší službě budou mít Vaše živé přenosy profesionální úroveň a to s výrazně nižšími náklady pro Vás.

... a ještě něco navíc

Pro využití naší služby můžete také zakoupit potřebnou techniku v našem e-shopu, specializovaném na produkty IP videa - od NDI® až po h265 enkodéry pro RTMP a SRT. 

Kdo jsme?

Naše společnost, se zabývá realizací přímých přenosů na internet a vývojem nízkonákladových profesionálních HW a SW řešení pro distribuci, zpracování, střih, záznam a live-stream videa ve vysoké kvalitě. 

Naše společnost patří mezi světovou špičku v implementaci komplexního řešení transportu IP videa v broadcastové kvalitě v lokálních sítích i po internetu. I proto jsme se stali prvním oficiálním členem celosvětové  SRT Alliance z České republiky. V našich řešeních kombinujeme protokoly NDI, SRT, RTMP a RTSP – podle potřeb zákazníka a s dosažením maximálního výkonu, kvality a nízké ceny.

Zabýváme se také streamováním sportovních a společenských akcí.  

Reference:

Česká rugbyová unie, Rugby Europe TV, HC Škoda Plzeň, HaDivadlo, MotoSurf WorldCup a mnoho dalších.

Proč patříme ke světové špičce?

  • první multifunční enkoder NDI s integrovanou funkcí transportu NDI po internetu nebo WiFi a dvěma vstupy HDMI
  • první PPV vysílání hokejových zápasů v ČR
  • první přímý přenos z demonstrace v ČR (pochodu) plně řízený ze vzdáleného studia s využitím několika mobilních kamer
  • první systém videorozhodčího pro hokejovou extraligu plně založený na IP kamerách v ČR

Proč to děláme?

Chceme, aby i nízkonákladové produkce a lokální televizní a zpravodajská studia měla možnost kdykoliv a odkudkoliv realizovat živé vysílání ve vysoké kvalitě s profesionálním vzhledem. Chceme všem uživatelům nabídnout možnost vyzkoušet námi nabízené produkty a poradit jim s návrhem komplexního řešení. Chceme, abyste nezůstávali pozadu za světovými trendy streamování videa. 

Co si o tomto projektu myslíte?