Bujabéza: Chtěj Marsej! - crowfunding kampaň

Novinky - Bujabéza: Chtěj Marsej!

Originální průvodce přístavem Marseille, který se z doupěte gangů mění i v doupě zajímavých kulturních a občanských iniciativ. Jak? Uvidíš v knize!

Knihy
Romantické drama Pan Banán a Nána Banána sleduje příběh dvou banánů, kteří utíkají z marockého tržiště, aby neskončily v džusu žíznivých turistů. Má to ale jeden háčkovaný háček – jejich příběh někdo po cestě zpřeházel. Dokážete ho poskládat zpátky dohromady? Mějte to na háčku! nová literární hra pro děti i dospělé Pan Banán a Nána Banána Obrázek

Milí čtenáři,

přicházíme s novým projektem, tentokrát pro děti a dospělé. Pan Banán a Nána Banána je interaktivní literární hra v krabičce, kterou dvě sestřenice původně připravily jako knížku pro svou neteř. Rozhodly se, že by ji ostatním dětem rády zpestřily originální hravou formou, kdy musí správně poskládat kartičky s textem a háčkovanými ilustracemi po sobě, aby daly dohromady celý banánový příběh.

Pokud byste nás rádi podpořili v tomto novém dobrodružství, můžete tak udělat tady: https://www.startovac.cz/projekty/pan-banan-a/

Mockrát děkujeme za podporu!

 

 

 

 

11. 6. od 18h30 v Avoid Gallery v Praze Křest knihy Bez práce nejsou bagety aneb Jak žijí Češi ve Francii Obrázek

Milí čtenáři,

už si to možná ani nepamatujete, ale kdysi jste klikli na Startovač a podpořili naši knížku o Marseille. Z vašeho pohledu to bylo možná malé, bezvýznamné gesto, věřte, že pro nás ale hodně znamenalo. Nejen díky němu totiž teď vydáváme další a trochu jinou knížku Bez práce nejsou bagety aneb Jak žijí Češi ve Francii.

Přijďte ji s námi pokřtít 11. 6. v 18h30 na Avoid Gallery v Praze.

FB událost zde.

Autorka Magdaléna Rejžková žijící v Marseille během své soukromé roční Tour de France navštívila dvě desítky Čechů, kteří do Francie přišli po roce 1989. Vypravila se za nimi do Alp, do Paříže i na Riviéru. A objevila nečekanou škálu profesí – hokejistu, kuchaře, legionáře, tanečnici, vědkyni, muzikanty, vysokou úřednici i spoustu dalších. Bez práce nejsou bagety je kniha nečekaných příběhů, dojemných osudů i vtipných postřehů krajanů, kteří alespoň po nějakou dobu svého života zkoušejí, jaké to je žít ve Francii. Barvité rozhovory doplňují originální portréty ilustrátorky Aleny Brunhildy Oswaldové.

Těšíme se na vás!

Magdaléna Rejžková

www.bujabeza.com

Alena Oswaldová

www.brunhilda.cz

Nakladatelství Garamond

www.e-garamond.cz

 

 

13. 6. od 18 hodin ve Francouzském institutu v Praze Už zase chtěj křtít Chtěj Marsej Obrázek

Milí čtenáři,

už si to možná ani nepamatujete, ale kdysi jste klikli na Startovač a podpořili naši knížku o Marseille. Z vašeho pohledu to bylo možná malé, bezvýznamné gesto, věřte, že pro nás ale hodně znamenalo. Nejenom že jsme díky němu mohly knížku vůbec vyrobit, ale taky prodat všem zájemcům o dění v Marseille a okolí. A díky tomu jsme pak dostaly příležitost dotisknout nové a rozšířené vydání u nakladatelství Garamond.

A právě to bysme vám rády představily 13. června od 18 hodin ve Francouzském institutu v Praze. Budeme moc rády, když se přijdete podívat.

FB událost zde.

A protože jsme starší a otrlejší, pozvaly jsme tentokrát i opravdický celebrity.

Knížku pokřtí marseilleská rodačka Chantal Poullain!

Těšíme se na vás, neváhejte informaci šířit dál!

Bujabéza & Brunhilda & Garamond & Lógr