startovač cover 2.jpg

Bujabéza: Chtěj Marsej! Knihy

Originální průvodce přístavem Marseille, který se z doupěte gangů mění i v doupě zajímavých kulturních a občanských iniciativ. Jak? Uvidíš v knize!

Bujabéza: Chtěj Marsej!

Vybráno55 500 Kč(139 %)

139 %
40 000 Kčpožadováno
127startérů
Podpořit projektZobrazit odměny

----- voir en bas de page pour la version française -----

Chtěj Marsej - průvodce pro lidi, co chtěj! Netradiční průvodce po Marseille a Provence, který chce ukázat, že Francie není jen navoněná levandule, Paříž a víno. Dvě stě stránek origináních textů, fotek a ilustrací, které představí Francii i s jejími současnými problémy a s lidmi, co je chtějí řešit. Ale dojde i na turistiku a na srandy. Kromě obsahu si dáváme záležet i na provedení, takže Chtěj Marsej do svojí knihovny!

Francouzskou Marsejézu zná asi každý, ale co jinak víme o Marseille? Problém začíná už u výslovnosti. Marsej, nebo snad Marsejles?? Tohle město nemá nejlepší výslovnost, ani pověst. Sehnat drogy tu není problém, pražskou MHD nám můžou závidět, a když se zvedne pověstný vítr mistrál, říká se, že místňáci začínaj bláznit.

Ale pozor! Tohle město prochází proměnou. Protože jsou tu lidi, co Chtěj Marsej. Lepší. Čistší. Bezpečnější. Chtěj Marsej, která má co nabídnout. Cest k lepšímu městu je samozřejmě několik. Kultura, jídlo… nebo třeba takovej skate (ukázka).

ukazka1.png

 

ukazka2.png

 

V průvodci pro lidi, co chtěj, bych ti chtěla představit iniciativy i místa, které jsem poznala za svůj roční pobyt v Marseille a o kterých jsem průběžně psala na blog Bujabéza. Zavedu tě do nechvalně proslulých ghett Quartiers Nords (ukázka) i na hlavní kulturní místa Marseille. Do jednoho z nich, muzea MUCEM, jsem se infiltrovala jako kustodka a nevěřila svým očím (ukázka).

 

ukazka3.png

ukazka4.png

Oni Chtěj Marsej, ale i ty Chtěj Marsej. Protože tohle město má co nabídnout a já ti v knížce ráda ukážu, co kromě nejrůznějších bohulibých aktivit můžeš v Marseille vidět a dělat. Podíváme se i za hranice města, kde uvidíš, že v jižní Francii a Provence se dají zažít i větší dobrodružství než se vyfotit v levandulovém lánu (ukázka).

Je jasný, že knížka z jižní Francie, kolíbky mnoha pošahanejch umělců, se neobejde bez kvalitního obrazového doprovodu. O ten se postará kreslířka Brunhilda. A celou tuhle krásu podpořej sympaťáci z Backstage Books a časopisu Lógr. O knížce jsme taky vyprávěli na Rádiu 1 v pořadu Snack.

Pro většinu z nás je to první zkušenost s vydáváním knížky, budeme rádi, když náš podpoříš, pokud je to v tvých silách, a pokud ne, tak nám aspoň drž palce a třeba za pár let budeme vydávat tvoji knížku:) Děkujeme!

Bujabéza

V Praze novinářka a komunikátorka nejmenované automobilky přes vtipy a stroje. V Marseille exkustodka a exstážistka nejmenované evropské instituce, která zjistila, že se dají dělat i zábavnější věci než koukat do zdi a počítat tužky v parlamentních skladech. Blog Bujabéza a knížka jsou důkazem.

Brunhilda

Ve dne digitální stratég, v noci ilustrátorka. Kdysi dávno se na první pohled zamilovala do knih. Až loni zjistila, že zrovna tahle láska může bejt ta pravá. Víc na www.facebook.com/brunhildaillustration.

Martin Toman (Backstage Books)

Založil a přes čtyři roky vede knižní nakladatelství Backstage Books. Za tu dobu pomohl na svět několika desítkám tištěných a elektronických knih. Ve volném čase se věnuje vlastní literární tvorbě. Aktivně pořádá kulturní akce pro děti a seniory.

Lógr 

Časopis o kultuře, který mluví normálním jazykem a sleduje zajímavé události a trendy. Věnuje se literatuře, komiksu a popkultuře. Víc na www.logrmagazin.cz.

foto.jpg

---------

Vouloir Marseille (Chtěj Marsej) – un guide original sur Marseille qui, plutôt qu’un repaire de la drogue, devient un repaire d’initiatives culturelles et citoyennes. Comment? Tu le verras dans ce livre!

Tout le monde connait la Marseillaise, mais que sait-on sur Marseille? L´image de cette ville n´est pas bonne. Il est très facile de trouver de la drogue ici. Les Marseillais ont de quoi être jaloux des transports en commun de Prague, et quand le fameux Mistral se lève, on dit que les gens d´ici deviennent fous!

Mais attention! Cette ville est en train de changer. Parce qu´il y a des gens qui veulent Marseille plus agréable, plus propre, plus sûre. Je vais te montrer plusieurs chemins pour découvrir une ville meilleure. En passant par de la culture, du ramassage des déchets ou… du skateboard.

Dans mon livre, j´aimerais te présenter de lieux et d´initiatives que j´ai rencontrés pendant mon séjour à Marseille et à propos desquels j´ai reporté sur mon blog Bujabéza (La Bouillabaisse). Je vais te faire visiter les Quartiers Nords mais aussi les spots culturels les plus importants de Marseille.

Ces gens veulent Marseille, mais toi, tu dois aussi vouloir Marseille! Parce que cette ville à de quoi offrir. On se baladera aussi à l´extérieur de la ville et tu verras que le sud de la France et la Provence te proposent mieux que de prendre en photos des champs de lavande.

Il est clair qu´un livre sur le sud de la France ne peut se passer de dessins de qualité. C´est l´illustratrice tchèque Brunhilda qui s´en occupera. Et toute cette beauté est soutenue par les super gars de la maison d´édition Backstage Books et du magazine Logr.

Pour la plupart de nous, c´est la première expérience avec une édition d´un livre, merci pour ton soutien!

Bujabéza

A Prague : journaliste, traductrice et chargée de communication. A Marseille : employée du MUCEM et ex-stagiaire du Bureau d information du Parlement Européen de Marseille qui s´est rendu comptes que pendant son séjour elle pouvait faire aussi autre chose que de compter les stocks du stylos du Parlement. Ce livre en est la preuve.

Vybráno55 500 Kč(139 %)

139 %
40 000 Kčpožadováno
127startérů
Podpořit projekt

zakladatel projektubujabéza

Odměny

70 Kčromantická / romantique

O knížce si můžeš nechat zdát před spaním a navíc dostaneš pravý jihofrancouzský polibek a poděkování. [URL="https://www.youtube.com/watch?v=3fI5RcJd6E4"] merci [/URL] 2.5 EUR Tu peux seulement rêver de mon livre par contre tu auras un french kiss et un grand merci!

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

100 Kčvzdálená / éloignée

Po knížce tolik netoužíš, ale Marseille a jižní Francii máš rád, můžeš se proto těšit na pohled, který ti pošlu. [URL="http://www.laposte.fr/"] pošta pro tebe [/URL] 3.5 EUR Tu ne veux pas le livre mais tu aimes bien Marseille et le sud de la France. Je t' enverrai alors une carte postale d' ici!

Počet dostupných odměn: 28/30

Odměna nedostupná

200 Kčelektronická lógrová / électronique

Papír je pro tebe přežitek. Nevadí. Pošlu ti knížku elektronicky, k tomu placku Lógru a jako bonus elektronickou knížku Mademoiselle z nakladatelství Backstage Books. [URL="http://www.kosmas.cz/knihy/217916/mademoiselle"] kniha Mademoiselle[/URL] [URL="https://https://bujabeza.wordpress.com/kniha-chtej-marsej"] Lógr placky[/URL] 7 EUR - Tu es trop moderne pour lire les livres en papier. C' est pas grave. Je t' enverrai le livre en vérsion électronique, le badge du magazine ,,Logr" et un autre livre électronique Mademoiselle.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

300 Kčpravá rybinou vonící / à la vraie odeur du poisson

Krásná tištěná knížka a to jen pro tebe, co víc si přát! 10 EUR - super beau livre imprimé et uniquement pour toi!

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

350 KčBrunhildová de luxe / Brunhilda de luxe

Vůbec ze všeho nejvíc fandíš Brunhildě. Za odměnu ti do knížky, kterou dostaneš, nakreslí obrázek jen pro tebe. [URL="https://www.facebook.com/brunhildaillustration"] Brunhilda k sežrání [/URL] 13 EUR - Tu adores Brunhilda. Ellle te dessinera une illustration dans ton livre uniquement pour toi.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

400 Kčpísmenková / aux lettres

Knížku si rád/a přečteš, možná ti v ní ale něco chybí. Nevadí, kromě knížky pro tebe napíšu článek na blog na téma, které vymyslíš. [URL="http://www.bujabeza.wordpress.com"] blog [/URL] 15 EUR - tu auras le livre et j'écrirai un article sur le sujet que tu choisiras sur le blog.

Počet dostupných odměn: 5/10

Odměna nedostupná

450 Kčpytlíková / en sachet

Bez knížky neuděláš ani krok. Mám pro tebe řešení, knížku ve stylový tašce časopisu Lógr! [URL="https://bujabeza.wordpress.com/kniha-chtej-marsej/"] taška Lógr [/URL] 16 EUR - Tu ne peux pas bouger sans le livre. J' ai une solution pour toi, le livre + le sac en tissu du magazine Logr.

Počet dostupných odměn: 25/30

Odměna nedostupná

500 Kčfanouškovská / pour les supporters

Knížky máš rád/a, ale fotbal ještě radši. Knížku ti proto podepíšu perem týmu Olympique Marseille, který navíc dostaneš jako dárek. [URL="https://bujabeza.wordpress.com/kniha-chtej-marsej/"] parádní propiska OM [/URL] 17 EUR - Tu aimes bien les livres mais le foot encore plus. Je te dédicacerai le livre avec un stylo de l'OM que tu récupéreras comme cadeau.

Počet dostupných odměn: 4/15

Odměna nedostupná

550 Kčdvojitá / en double

Bujabézu doslova žereš. Dvě jsou vždycky lepší než jedna, že jo. 18 EUR - tu adores la bouillabaisse. En avoir deux c´est toujours meilleur qu' un seul, n' est-ce pas?

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

600 Kčpastisová / au pastis

S alkoholem je čtení hned zábavnější. Knížku ti doručím nad sklenkou pastisu a naučim tě něco z marseillského nářečí. [URL="https://bujabeza.wordpress.com/kniha-chtej-marsej/"] sklenka pastisu [/URL] 20 EUR - C' est toujours plus amusant de lire avec un peu d' alcool. On ira se boire un verre de pastis, je te donnerai le livre et je t'apprendrai l´argo marseillais.

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

700 Kčkotel bujabézy / tonneau de bouillabaisse

Zvládneš trojitou porci? Tak se ukaž, a bacha na kosti! 26 EUR - Arrives-tu trois portions? Montres-toi et attention aux arrêtes!

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

1 000 Kčprdelačka / à mourir de rire

Sníš o tom, aby ti z knížky někdo předčítal před spaním. Teď už to není nemožné! Po domluvě uspořádám autorské čtení, kde budeš chtít. Pro tebe i tvoje kamarády. A to by mohla bejt celkem... sranda. 35 EUR - Tu rêves que je te lise le livre. C'est pas impossible! On organisera une lecture pour toi et tes copains! On va bien rigoler!

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná

2 000 Kčštědrá / généreuse

Sice už je po Vánocích, ale ty máš dobrý srdce celoročně. Anebo hodně peněz. Anebo máš prostě rád Brunhildu, Lógr, Backstage Books nebo Bujabézu. Teď máš jedinečnou šanci je podpořit. 70 EUR - Le Noël est passé mais tu as du coeur toute l'année. Ou tu as beaucoup d' argent. Ou tu aimes juste Brunhilda, Logr, Backstage Books ou Bujabeza. C´est l´occasion de les supporter!

Počet odměn není omezen

Odměna nedostupná