Chorvatsko NA KOLE 2015 | crowdfunding kampaň

Chorvatsko NA KOLE 2015

Pomozte pěti "bláznivým" kamarádům vydat cestopis o úžasných zážitcích ze sedla STARÝCH kol po Chorvatsku.

Knihy

Chorvatsko NA KOLE 2015

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

CHNK2015.jpg

31.7.2015 - 8.8.2015

Pětice "bláznivých" kamarádů v sedle STARÝCH kol po Chorvatsku!

Pepa + Kuba + Mirek + Ivo + Michal = Chorvatsko NA KOLE 2015

Cíl naší cesty je jednoduchý, napsat skvělý, dobrodružný a inspirující cestopis!

Takový, který Vám přinese vzrušení, napětí, radost do Vašich srdcí a štěstí do Vašich životů. Takový, který Vám ukáže, že jakékoliv dobrodružství je důležité!

STAŇTE SE JEDNÍM Z NÁS!

I malý dar je pro nás VELKÝ a vše má smysl, pokud je pro to dobrý DŮVOD!

KNIHA.jpg

Plánovaný cestopis chystáme vydat do 20. prosince 2015, tak aby byl u Vás pod vánočním stromečkem. V přibližném rozsahu 30-ti stran, velikosti B4, s ručně dělanou vazbou. Doplněný jediněčnou fotoknihou, autentickými postřehy a detaily, které nikde jinde nenajdete! 

BUDE TO STÁT ZA TO!

DSC_1117.jpg

PROC.jpg

Člověk je od pradávna zvídavý tvor. Zažívá různá dobrodružství, sám život je toho příkladem. Každý má svůj příběh jiný. Kdo by nechtěl být na chvíli dobrodruhem, cestovatelem, velkým a slavným objevitelem, o kterém by se naše děti učily v dějepise? Každý z nás má v srdci, čas od času, pár vysněných věcí a plánů.

Jasně, okolnosti nám nedovolují většinu věcí uskutečnit, někdo nemá nadbytečné finanční prostředky, někdo má mnoho povinností a někdo prostě strach. Naštěstí existuje mnoho možností jak jinak "cestovat". Existují cestopisné pořady, přednášky, prezentace a knihy. Člověk tak má, aspoň na chvíli, možnost vcítit se do role cestovatele, který zažívá svá dobrodružství na nejrůznějších místech světa. Takový dobrodruh zažívá vzrušení, pocit výjimečnosti a něco, co mu nikdo nevezme. Vždyť o tom to je! Celý život je o pocitech a zážitcích, které člověk prožije, ať už doma nebo jinde ve světě.

I my chceme vytvořit takový cestopis, a proto se pětice "bláznivých" kamarádů, zapálených cyklistů, sdílející společné nadšení pro Chorvatsko, rozhodli přinést netradiční pohled na chorvatskou zemi z pohledu starého cyklistického sedla. Cílem naší cesty není pouze poukázat na místní přírodní krásy, ale upozornit i na úskalí života zdejších obyvatel.

DOBRODRUŽSTVÍ jsou pro každého z nás velmi důležitá, tady je proto to naše!

CHORVATSKO 2014!

KDO.jpg

TEAM.jpg

Pepík Vyhnálek

Nejstarší člen skupiny, již v předdůchodovém věku. Novinář. Citlivý člověk, se srdcem na pravém místě. Zodpovědný a přímý chlap, s vysokými morálními návyky a upřímným přístupem.

Jakub Vyhnálek

Nejmladší a zároveň nejvyšší člen výpravy. Díky tomu vidí, to co ostatní ne. Student, cyklista, sportovec a velký ospalec.

Mirek Bednařík

Vynikající profesionální fotograf s úžasnými nápady. Jeho umělecko-reportážní práce je pro nás všechny naprosto nepostradatelná. Člověk s duší malého chlapce a se srdcem otevřeným velkým věcem. Pro smysluplnou myšlenku je schopný udělal nemožné. Také má nejdelší vousy ve skupině.

Ivo Kotas

Fotograf, kterému prochází vše co vyfotí. Zatím ... :-) Nemá vlasy, za to skvělé nápady a má rád okamžik toho, kdy zmáčkne spoušť. Ten okamžik, který se nikdy nevrátí. Stejně jako jeho vlasy :-)

Michal Zapletal

V jeho hlavě se to celé zrodilo, myšlenka, že musí něco udělat, něco dokázat, něco zvládnout. Něco nového. Jinak učitel, student, fotograf, muzikant, astronom a snílek. Má velké srdce a nápady, občas až moc velké nápady.

NACEM.jpg

Kolo.jpg

Samozřejmě na kolech ... :-) A ne na obyčejných, to by bylo příliš jednoduché! Pojedeme na kolech z 30 let 20.století. Bez odpružení, bez možnosti přehazovat kolečka, bez pěkného sedla. Zatím vypadají velmi "šíleně". Rezavé, některé části chybí. Našli jsme je na jedné staré půdě a "zamilovali se" do nich. Musí ale projít výraznou obnovou a revizí. Je to pro nás velká výzva! Mirek a Ivo pak budou mít na starost doprovodné vozidlo, takže vlastně kolečka čtyři ... :-) Každý dvě ... :-)

Dres2015_final.jpg

JAK.jpg

Chorvatsko2015_mapa_sponzor.jpg

Slavnostní start je naplánovaný na 31. 7. 2015 z moravského města Olomouc. Nejdříve pojedeme s koly v autě, až do města Rijeky, kam dorazíme 1. 8. 2015. Poté nás čeká 600 km dlouhá cesta přes celé Chorvatsko. Cíl je ve městě Podaca u Drveníku. Pojedeme přes ostrovy Krk, Cres, Rab, Pag, Hvar, navštívíme města Zadar, Šibeník a Split. Nezapomeneme hledat poklad na stříbrném jezeře v Národním parku Krka. Hlavně ale budeme mluvit s místními lidmi o jejich životech, o manželství, o zajímavostech, které tvoří duši a krásu celé chorvatské země. Určitě nebude nouze o dramatické chvíle, o bolesti zad ze spaní ve stanu, o pocity vítězství nad strmými kopci nebo pocity beznaděje, když píchneme kolo již potřetí v řadě. Určitě to bude stát za to, sami se na to moc těšíme!

PRIDATSE.jpg

DSC_1094.jpg

Vše co můžeme, si financujeme úplně sami. Od kol, přes vybavení, jídlo až po celou cestu. Sponzoři, které již máme, jsou zejména mediální. Jedním z nich je i Cyrilometodějská teologická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci, která nám poskytne zázemí na chystané přednášky a výstavu. O tisk všeho potřebného se stará tiskárna Seritech. Jelikož jsme lidé, kteří se živí poctivou prací, a myslíme to upřímně, chceme v cestopise odvést kvalitní práci. A to bude něco stát! Na vytvoření, výrobu a vydání cestopisu bude potřeba částka 70.000,- Kč, částku 40.000,- Kč budeme hradit sami, zbývajících 30.000,- Kč bychom rádi vybrali. Z této částky bude placena práce grafika a podobné služby. Proto budeme velmi rádi, když se přidáte a stanete se tak jedním z nás. I malý dar má smysl a znamená pro nás moc! Vážíme si každého z Vás!

V případě, že se částka nevybere budou Vaše finanční příspěvky vráceny zpět a my i tak uděláme všechno proto, aby náš cíl byl 100% splněn!

Na veřejné stránce www.facebook.com/chorvatskonakole nás již můžete sledovat. Také připravujeme vlastní internetové stránky, kde bude možnost online sledování, budeme psát blog, krátké zážitky, dávat fotky apod.

Co si o tomto projektu myslíte?

  • Splněno 5 300 Kč (17 %)
  • 17 %
  • 30 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 0 Startérů

Autor projektu

Michal Zapletal - obrázek
  • projekt od Michal Zapletal
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

100 Kč

S námi na odznaku

I malý dar je pro nás velký. Za to dostanete velký odznak akce + 100 nejlepších fotografií v digitální podobě (Cena je včetně poštovného a balného).

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
200 Kč

S námi každé ráno

Krásných dvě stě korun a za to krásné tričko akce + velký odznak akce + 100 nejlepších fotografií v digitální podobě + hezký hrnek akce na ranní kafe (Cena je včetně poštovného a balného).

Počet dostupných odměn: 40/50

Nelze podpořit
500 Kč

S námi každé ráno II

Pět set korun, díky za podporu, za kterou dostanete krásné tričko akce + velký odznak akce + 100 nejlepších fotografií v digitální podobě + hezký hrnek akce na ranní kafe + 1 tištěná fotografie s originálním věnováním a podpisy cestovatelů (Cena je včetně poštovného a balného).

Počet dostupných odměn: 46/50

Nelze podpořit
1 000 Kč

S námi na cestě

Dva krát 500 je 1000, za to dostanete krásné tričko akce + velký odznak akce + 100 nejlepších fotografií v digitální podobě + 1 tištěná fotografie s originálním věnováním a podpisy cestovatelů + pohled odeslaný z Chorvatska na Vaši adresu s děkováním + 1 originální výtisk cestopisu s krásným věnováním a podpisy cestovatelů (Cena je včetně poštovného a balného).

Počet dostupných odměn: 25/25

Nelze podpořit
2 000 Kč

S námi na zdi

Dvojka na začátku a tři nuly na konci, za tuto částku máte od nás krásné tričko akce + velký odznak akce + 100 nejlepších fotografií v digitální podobě + 1 tištěná fotografie s originálním věnováním a podpisy cestovatelů + pohled odeslaný z Chorvatska na Vaši adresu s děkováním + 1 originální výtisk cestopisu s krásným věnováním a podpisy cestovatelů + 1 velkoformátová fotografie na plátně, dle vlastního výběru + Vaše logo nebo jméno na kapotě doprovodného vozidla na cestě dlouhé 2000 km (Cena je včetně poštovného a balného).

Počet dostupných odměn: 20/20

Nelze podpořit
3 000 Kč

S námi v knize

Za tento velký dar, máte od nás krásné tričko akce + velký odznak akce + 1 tištěná fotografie s originálním věnováním a podpisy cestovatelů + pohled odeslaný z Chorvatska na Vaši adresu s děkováním + 1 originální výtisk cestopisu s krásným věnováním a podpisy cestovatelů + 1 velká foto kniha s výběrem nejlepších fotografií s veršovaným věnováním a podpisy cestovatelů + Vaše logo nebo jméno na kapotě doprovodného vozidla na cestě dlouhé 2000 km (Cena je včetně poštovného a balného).

Počet dostupných odměn: 20/20

Nelze podpořit
5 000 Kč

S námi na zdi II

Skvělá odměna za bombastickou částku. Dáme Vám tři krásné trička akce + velký odznak akce + 100 nejlepších fotografií v digitální podobě + 1 tištěná fotografie s originálním věnováním a podpisy cestovatelů + pohled odeslaný z Chorvatska na Vaši adresu s děkováním + 1 originální výtisk cestopisu s krásným věnováním a podpisy cestovatelů + 1 velkoformátová fotografie na plátně, dle vlastního výběru + osobní předání u Vás doma s přednáškou a Vaše velké logo firmy na kolech, v cestopise, chystané výstavě, přednáškách a na doprovodném vozidle na cestě dlouhé 2000 km.

Počet dostupných odměn: 5/5

Nelze podpořit
8 000 Kč

S námi v knize II

Krásných osm tisíc, to je už pěkný dar. Díky. Za to obdržíte tři krásné trička akce + velký odznak akce + 1 tištěná fotografie s originálním věnováním a podpisy cestovatelů + pohled odeslaný z Chorvatska na Vaši adresu s děkováním + 1 originální výtisk cestopisu s krásným věnováním a podpisy cestovatelů + 1 velká foto kniha s výběrem nejlepších fotografií s veršovaným věnováním a podpisy cestovatelů + osobní předání u Vás doma s přednáškou a Vaše velké logo firmy na kolech, v cestopise, chystané výstavě a přednáškách a na doprovodném vozidle na cestě dlouhé 2000 km.

Počet dostupných odměn: 5/5

Nelze podpořit
10 000 Kč

S námi vždy a všude

Díky. Bomba. Za to tři krásné trička akce + velký odznak akce + 1 tištěná fotografie s originálním věnováním a podpisy + pohled odeslaný z Chorvatska na Vaši adresu s děkováním + 1 originální výtisk cestopisu s věnováním a podpisy + 1 velkoformátová fotografie na plátně, dle vlastního výběru + 1 velká foto kniha s výběrem nejlepších fotografií s veršovaným věnováním a podpisy + osobní předání u Vás doma s přednáškou a Vaše velké logo firmy na kolech, v cestopise, chystané výstavě, přednáškách a na doprovodném vozidle na cestě dlouhé 2000 km + originální cyklistické dresy s podpisy.

Počet dostupných odměn: 3/3

Nelze podpořit