Chillská expedice - crowfunding kampaň

Chillská expedice

Někdy musíš hodně bojovat, aby si proměnil své sny ve skutečnost, ale když krůček po krůčku jdeš a nezastavuješ se, můžeš se na konci cesty usmívat.

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Presented by Henry Ong.jpg

My už jsme se rozhodli. JDEME DO TOHO!!! 

Nejnovější a zároveň jeden z nejdelších dálkových treků světa. 

Expediční výprava dlouhá cca 2800km od nejjižnějšího města světa (Puerto Williams), přes nedotčené uzemí Ohňové země, neznačené trasy Patagonie, 17 národních parků Chile a Argentíny, trvající déle než tři měsíce. 

Cestou, necestou ... Tam, kde některá místa ještě nemají své jméno. Tam, kde fouká silný arktický vítr. Tam, kde končí cesta světa. Přesně tam v Puerto Williams začíná Chillská expedice, neboli pěkně pikantní "procházka" dlouhá 2800 km a končící až v Puerto Montt. 

Co nás čeká? Nejjižnější město světa, nástrahy nejjižnějšího treku s názvem Dientes de Navarino, národní park Yendagaia, horský průsmyk Paso de las Lagunas, městečko Punta Arenas nebo Puerto Natales, jeden z nejhezčích treků na světě s název Tores de Paine, jezero Lago Argentino nebo třeba ledovec Upsala. Mohli bychom tady být ještě hodně dlouho, proto raději napíšeme a mnoho dalších, .... :). 

Možná si zrovna ťukáte na čelo a zdá se vám to více než šílené. Někdy musíš hodně bojovat, aby si proměnil své sny ve skutečnost, ale když krůček po krůčku jdeš a nezastavuješ se, můžeš se na konci cesty usmívat. 

"Co budeme dělat až se vrátíme z Ameriky (jedna z našich nejčastějších otázek)? ... Pojedeme do Kanady? Budeme pracovat v ČR? Vrátíme se zpátky na Nový Zéland? NEBO...."

53484805_363376057593630_6010513719493132288_o.jpg

Foto: Nový Zéland

Cílem cesty ... Pešky, na kole, lodí nebo taky stopem. Cílem cesty není “jenom“ dokončit, ale vytvořit zápisky z cest (knihu = e-book). Popsat každý den tak, aby se každý mohl vydat stejnou cestu, aby každý mohl aspoň na chvíli sdílet naši radost, aby každý mohl aspoň na chvíli zavřít oči a představit si ten skvělý pocit větru ve vlasech uprostřed nedotčené přírody.

 

JÁ & TY (očima toho druhého) 

Ty a já očima toho druhého.png

Není to naše první cesta .... Nejsme úplní začátečnící, ale také nejsme polárníci, ani profesionální cestovatelé. Za poslední dva roky, jsme stihli rok žít na Novém Zélandu, podniknout cestu na pacifické souostroví Vanuatu (cestovní průvodce najdete na www.damickanacestach.cz/blog/vanuatu-paradise), vrátit se domů přes Asii, žít tři měsíce v USA i navštívit karibský ostrov s názvem Kuba. 

53020279_352388715612663_3021315982984478720_n.jpg

Foto: Vanuatu Paradise

 

Proč přispět? Naše expedice začíná už 9.3.2019. Cesta plná dobrodružství, divokých koní, domorodých vesniček, nepříznivého počasí, neznačených cest i úseků bez tištěných map, trvající více než tři měsíce. Na expedici si vyděláváme, kde se dá, ale ani tak to pořád nestačí. Proto jsme dali na rady kamarádů a založili startovač, kde si můžete vybrat jednu z nabízených odměn a zároveň tak přispět na Chillskou expedici. 

Váš příspěvek nám pomůže pokrýt polovinu nákladů na jídlo, vstupy do národních parků, ubytování v kempech, teplou sprchu, půjčení kol, poplatky za trajekty i dokončení knihy (e-booku) z Chillské expedice. Mimo jiné se můžete těšit na pravidelné příspěvky i fotky během cesty. 

Na co nám můžeš přispět? Na druhou polovinu naší cesty, na velké odhodlání, na to, že výmluvy neexistují, na dokončení knihy (e-booku), na šílěně dobrou expedici, na 1/2 low - cost budget 20 000,-Kč / osoba / měsíc (zahrnující trajekty, jídlo, vstupy do národních parků, kempy, půjčení nejen kol, apod.) = 60 000,-Kč 

Pokud se nevybere požadovaná částka 60 000,-Kč, tak se vám vaše peníze vrátí a expedice bude muset být s největší pravděpodobností ukončena předčastně. Mimo to se z této částky platí náklady na odměny, poštovné i  poplatek za zprotředkování. 

 

Kalkulačka expedice

- Letenka do Ushuaia 12 000,-Kč/ osoba = 24 000,-Kč 

- Expediční vybavení (do extremních podmínek) = 50 000,-Kč.

- Elektronika (foťák, kamerka, nabíječky, externí disky, apod. ) = 50 000,-Kč.

- Low - cost budget 20 000,-Kč / osoba / měsíc (zahrnující trajekty, jídlo, vstupy do národních parků, kempy, půjčení nejen kol, apod.) = 120 000,-Kč 

- Celkové náklady expedice = 244 000,-Kč 

Celkové náklady expedice nepočítají s neočekavanými výdaji. Tyto výdaje nejsou dopředu známé, ale tak trošku se tuší, že můžou nastat. Pokud díky vám vybere více peněz, tak se investuji na návštěvu více míst, které budeme mít po cestě, popř. k prodloužení cesty. 

 

Buďte s námi v obraze .... 

Sledujte nás na facebooku či instagramu (www.facebook.com/chillskaexpedice, www.instagram.com/pikantni_prochazka) nebo koukněte na webové stránky www.chillskaexpedice.cz

Pro více dotazů... pište na chillskaexpedice@gmail.com rádi vám odpovíme.

Více o nás ... Kája (www.instagram.com/damickanacestach

                          Křiky (www.instagram.com/krikytom1

 

Odměny

odměny _).jpg

 

JSME TADY .... Máme za sebou zastávku v nejjižnějším městě světa (Ushuaia), nejjižnější trek na světě (Dientes de Navarino), prvních 100km, pár puchýřů, nejeden kopec bez jména, stažené půlky z místních toulavých psů i nevyčíslitelnou zásobu zážitků. Více na www.facebook.com/chillskaexpedice/

IMG_2650.jpg

IMG_2963.JPG

 

DĚKUJEME ... JDEME DÁLE .... Pojď do toho s NÁMI !!! 

Time to celebrate.jpg

POKRAČUJEME dále nebo spíše ŠLAPEME na kole ... Nekonečná cesta z Punta Arenas až k Torres del Paine, kde máme v plánu 130km po svým na okruhu O circle. 

54522907_1055078781343311_1690736368814129152_n.jpg

Co si o tomto projektu myslíte?