Chameleoní ZOO - ChamiZOO - crowfunding kampaň

Chameleoní ZOO - ChamiZOO

Vznikne v Brně chameleoní ZOO? Přispěj na náš dlouhodobý projekt a utvoř v ČR místo, kde se budou scházet všichni nadšenci chameleonů.

Ostatní

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Proč ChamiZOO

Chameleoni jsou naší velkou vášní, chceme přinést do ČR jedinečný projekt chameleoní jednodruhovou expozici pro veřejnost. Jsme z Brna a tady plánujeme minizoo otevřít.


Jaká je historie projektu

Nezisková organizace Spolek přátel ChamiZOO vznikla v roce 2016 a její hlavní náplní je založení minizoo. Navštívili jsme mateřské i základní školy s edukativními programy a pravidelně radíme začínajícím chovatelům nejen na facebooku. Otevření expozice ještě není zdaleka vrcholem celého projektu, můžete se těšit na další akce a novinky.


Jednorázové akce versus stálá expozice

Pořádané akce pro veřejnost nás přesvědčily, že to celé má smysl. Stále se nás ptáte, kde můžete naše chameleony vidět celoročně a teď máte příležitost to změnit. Možná jsme se viděli v parku u Šelepky nebo teprve nedávno v centru Brna, nedaleko Staré radnice. Pokaždé byla návštěvnost vysoká, někteří z vás s námi strávili celý den. Chceme, aby se ChamiZOO stalo opakovaně navštěvovaným místem.


Akce: Afrika v centru Brna


Akce: Chameleoni v parku u Šelepky


Nový prostor v části Brno Lesná

Prostor, který jsme našli je součástí areálu, jehož velkou část tvoří dětské centrum Duhový ráj. Dětí je celoročně plný dům. Rádi bychom využili v letních měsících i venkovnímu zalesněného prostoru. Tímto bychom rádi poděkovali kolektivu Duhového ráje za skvělý tip.


Zdroj: Google mapy


Jak se do nového prostoru dostanete

Součástí areálu je velké parkoviště, které má velkou kapacitu a když k nám přijede celá škola nebo školka, určitě mají kde zaparkovat. Zaujala nás dostupnost vlakem do železniční stanice Brno - Lesná. Můžete si tak naplánovat výlet na celý den.

  
Zdroj: Google mapy


Jak bude vypadat ChamiZOO a kdy otevřeme

Jedná se o menší prostor tvořený ze dvou místností. I na tak malém prostoru vám plánujeme již brzy ukázat různorodost těchto zvířat a zajímavosti ze života chameleonů. Chameleony máme již ve vlastním chovu, na výrobě profesionálních terárií jsme domluveni se sponzory. Pokud se cílová částka vybere, otevřeme již na přelomu roku 2018/2019. Vše se včas dozvíte na webu projektu www.chamizoo.cz.Děkujeme za podporu a těšíme se na vaší návštěvu :).


Zdroj: munimedia.cz + profilová fotka brno.idnes.cz

Co můžete za svůj příspěvek jako odměnu získat

Kromě vstupenek, veřejného poděkování nebo bližší spolupráce mnoho krásných věcí k projektu. Více info o jednotlivých produktech najdete na našem e-shopu.

Trička projektu, od velikosti 122 - XL, mikiny

  


Placky a sluneční brýle, hodiny

  

 

Kde jste o nás mohli už slyšet

Na samém začátku jsme projekt představili v Dobrém ránu s Českou televizí. Mezitím o nás napsalo spoustu novin a online magazínů, některé s mírně bulvárním nádechem. A máme v našem chovu skvělé herce, přátelský Karel hraje společně se psem Kvídem a Terkou v dětském pořadu. Společně s televizí Playtvak.cz jsme natočili krátký dokument.

 Pořad pro děti Terčin zvířecí svět na ČT Déčko

Vaše názory nás zajímají

Napište nám zde do diskuze, na náš facebook nebo přes kontaktní formulář na webu projektu.

Co si o tomto projektu myslíte?