Velká mongolská výprava | crowdfunding kampaň

Velká mongolská výprava

Pomozte nám vykonat epickou pouť a napsat cestopis, který překoná Marca Pola

Knihy

Velká mongolská výprava

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

Pomozte nám vykonat epickou pouť a napsat cestopis, který překoná Marca Pola

10834954_456649144484210_2065317678891852215_o.jpg

Jsme tři, jsme (zatím) mladí, všichni jsme alespoň chvíli byli skauty a chtěli bychom něco dokázat. Na konci minulého léta jsme se rozhodli, že vykonáme cestu doslova přes půl světa. A čím jiným než lety osvědčeným českým výrobkem: Škodou Favorit. Naše cesta povede přes vyprahlé pouště i vysoká pohoří, pustinou i přelidněnými městy. Rozhodně to nebude jednoduché, ale my věříme, že je tato cesta proveditelná. V nejhorším případě nás čeká návrat Orient Expresem nebo nějaký ten čas v pustině. Nic na co by taková parta mladých skautů jako jsme my nedokázala.

_1070086.jpg

 Proč bych měl dávat těmhle lidem peníze?

Výborná otázka. První odpověď, která se nabízí, se samozřejmě nachází po pravé straně tohoto textu. Řekl bych, že naše cesta vyprodukuje mnoho fascinujících či zábavných historek a situací, které budou věrně zaneseny do našeho cestovního deníku, ze kterého posléze vytvoříme epos o třech cestovatelích protkaný dech beroucími fotografiemi. 

_1070041.jpg

Druhá odpověď je také velmi prostá. Je fakt, že jsme dva chudí studenti a jeden chudý začínající umělecký kovář. A i když byl náš expediční vůz levnější než jeho převod na jiného majitele, cesta na východ se prodraží. Víza jsou drahá a úplatky na hranicích jsou ještě dražší. Samozřejmě budeme vděční za jakoukoliv pomoc. Máte doma kanystr, který, nepoužíváte? Kola z Favorita, který už nemáte? Prosím, napište nám, rádi vás zbavíme těchto věcí.

_1070105.jpg

A pokud jste již netrpěliví tak pro vás máme první kapitolu našeho epického cestopisu od našeho vrchního písaře - Jakuba Šreina

Kapitola první: Zimní výprava

Můj den začal jako každý. Zaspal sem, a tedy když zbytek týmu přijel v našem nově pořízeném voze, zrovna jsem ve spěchu dokončoval svou snídani. Poté, co jsem byl oběma svými budoucími spolucestovateli, Vaškem i Oliverem, řádně pohaněn za svou nedochvilnost, jsme vyrazili na cestu do Českého Brodu. Jediné, co kazilo krásnou cestou po vedlejších silnicích zasněženou krajinou, byly strašlivé mechanické zvuky, které auto vydávalo. Nejzajímavější z těchto zvuků byl táhly, pískavý zvuk, které auto vydávalo, dokud motor nedosáhl 3000 otáček za minutu. Rychle jsme si tedy osvojili techniku protočení motoru na neutrál po každém rozjezdu. Cestou jsme se střídali v řízení, abychom si osvojili řízení auta bez posilovače řízení a s řadicí pákou, která se v zařazené rychlosti pohybuje podobně jako v neutrálu. Při jedné výměně řidičů a následném otáčení Vašek zjistil, že při zařazení zpátečky je nutné posunout páku někam mezi nohy spolujezdce. Až na tyto drobné závady bylo auto v pořádku a úspěšně jsme dojeli do dílny poblíž Českého Brodu. V dílně jsme se seznámili s Oliverovým známým mechanikem, který nám auto dokonce pochválil. Také objevil důvod pískání: velmi povolený řemen vedoucí k alternátoru. Tuto závadu rychle opravil a velmi ochotně s námi prošel nabídku tlumičů pro Škodu Favorit. Z tohoto průzkumu vyplynulo, že se budeme muset smířit s původními tlumiči, protože nové leží mimo naše poněkud omezené finanční možnosti.  

WP_20141223_002.jpg

 

Co si o tomto projektu myslíte?

  • Splněno 39 300 Kč (131 %)
  • 131 %
  • 30 000 Kč požadováno
  • již skončilo
  • Nelze podpořit
  • Na tento projekt už přispělo 34 Startérů

Autor projektu

Václav Liška - obrázek
  • projekt od Václav Liška
  • Česká republika

Odměny (Rewards)

100 Kč

Cestopis v elektronické formě

Za stovku od nás po návratu dostanete plánovaný epický cestopis v elektronické formě jak ve vydání s obrázky tak vydání bez nich pro přenosná zařízení

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
200 Kč

Jméno na autě

Za dvě stovky vejde vaše jméno do dějin na kapotě našeho vozu a hrdě ho provezeme Mongolskem. Samozřejmě dostanete také elektronickou podobu našeho budoucího cestopisu.

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
300 Kč

Pošleme vám pohled

Pokud od vás dostaneme tři sta korun, dostanete od nás fyzický důkaz z naší cesty, protože vám pošleme ručně psaný pohled z nějakého zajímavého místa. Zároveň povezeme vaše jméno na voze a po návratu vám samozřejmě pošleme elektronickou formu knihy.

Počet dostupných odměn: 190/200

Nelze podpořit
500 Kč

Kniha

Za tuto částku budeme schopni náš cestopis vydat ve fyzické formě. Tuto knihu od nás samozřejmě dostanete, nejspíše poštou. Zároveň povezme vaše jméno na prominentním místě, výrazné a velké na kapotě expedičního vozidla

Počet odměn není omezen

Nelze podpořit
600 Kč

Přivezeme vám něco z naší cesty

K fyzickému vydání našeho cestopisu od nás dostanete nějakou drobnost z cesty. Pokud budete mít konkrétní přání, tak se ho pokusíme naplnit. Pokud žádný požadavek mít nebudete, bude tento suvenýr pro vás překvapením. Můžeme vám přivézt například kámen z pouště, koňskou žíni nebo koblihu...

Počet dostupných odměn: 45/50

Nelze podpořit
700 Kč

Vezmeme vašeho plyšáka do Mongolska

Za tento štědrý příspěvek naší věci od nás kromě vydané knihy získáte exkluzivní místo pro vašeho plyšáka v našem expedičním automobilu. K této nabídce samozřejmě patří i mnoho fotek vašeho plyšáka na scénických místech, která cestou navštívíme.

Počet dostupných odměn: 9/10

Nelze podpořit
1 000 Kč

Všechno vám to převyprávíme

Za takto štědrý dar si zasloužíte nějakou osobní zkušenost. Proto po návratu přijedeme expedičním vozidlem do vaší oblíbené pražské kavárny či restaurace a promítneme vám fotky z cesty i s naším originálním komentářem a převyprávíme vám historky z cesty. Samozřejmě od nás také dostanete podepsaný vytisknutý cestopis.

Počet dostupných odměn: 7/10

Nelze podpořit
5 000 Kč

Přijedeme k vám

Za takovýto obnos byste si zasloužili jet s námi, bohužel expediční vozidlo je pouze třímístné. Abyste mohli zažít pocit z cesty, dojedeme k Vám domů a necháme vás projet. Promítneme vám fotografie, převyprávíme, co budete chtít, a v zásadě vám budeme zavázáni do konce našich životů. Výtisk cestopisu je samozřejmě zahrnut.

Počet dostupných odměn: 9/10

Nelze podpořit