Četníci na Olomoucku a jejich osudy ve víru doby - crowfunding kampaň

Novinky - Četníci na Olomoucku a jejich osudy ve víru doby

Četnický sbor nebyly jen pátrací stanice řešící ty nejzajímavější případy. Byli to lidé a hlavně o nich bude tato publikace.

Knihy
Pokud jste ještě neobdrželi vaši odměnu, pravděpodobně leží na poště. Společně ji dohledáme!

Vážení přispěvatelé, již před Vánoci jsem posílal odměny tak, abyste je měli pod stromečkem. Několik z vás mi však psalo, že je doposud neobdrželo. Je to způsobeno tím, že Česká pošta neposkytuje svoje služby tak, jak bychom asi všichni očekávali, a vaše zásilky čekají na poště. Pokud patříte mezi ty, kdo na svoji odměnu stále čekají, ozvěte se mi (email jiri.vanecek@centrum.cz), podle podacího čísla zásilky najdeme, kde se nachází...

Děkuji a přeji klidný nový rok

Dnes ve 14 hodin byla ukončena sbírka na četnickou knížku, a to úspěšně! 4... 3... 2... 1... Konec sbírky! Obrázek

Přeskočit vysoko nastavenou laťku je snem každého atleta. Přeskočit ji ještě s velkou rezervou je pak ideálem všech skokanů. Obojí se nám podařilo se sbírkou na četnickou knihu a já si tohoto výsledku velmi vážím.

Kromě úžasného faktu, že se našlo přes 50 lidí, kteří jsou ochotni ze své kapsy uvolnit často i nemalý peníz na dobrou věc, mě těší i zjištění, že se jedná o lidi napříč generacemi: od přímých potomků četníků až po mladé zájemce o historii. Vám všem patří velký dík nejen za finanční prostředky, ale hlavně za důvěru, kterou jste tomuto projektu projevili!

Pan vrchní z naší stanice objednal stůl "U Bristolu" a oslavy jsou již v plném proudu... 

Čtyři dny před koncem sbírky se podařilo překonat hranici, kdy je sbírka úspěšná! Sbírka je úspěšná! Obrázek

Do konce sbírky zbývají ještě 4 dny, ale už teď víme, že dobrá věc se podařila a požadovaná částka byla vybrána. Posledních 24 hodin se stavem účtu výrazně zamávalo směrem nahoru, takže jsme se přehoupli přes hranici úspěšnosti.

Nesmírně si vážím podpory všech, kteří se do sbírky zapojili. Mezi přispívajícími vidím jména kamarádů, zájemců o historii naší republiky i rodinných příslušníků bývalých četníků: ti všichni společným úsilím dosáhli tohoto krásného úspěchu. Je pěkné vidět, že dobří lidé ještě existují.

Prostředky, které se vybraly nad požadovanou částku, využiji pro zkvalitnění knihy, pravděpodobně knihu zabalíme do pevné obálky.

Děkuji všem za podporu a pouštím se do práce, zatímco kolegové z pátračky jdou slavit (viz přiložená fotografie).