CESTA ZA SNY NAŠICH DĚTÍ - crowfunding kampaň

CESTA ZA SNY NAŠICH DĚTÍ

Film o 2000 km dlouhé cestě vozíčkáře ke splnění osmnácti snů dětí s handicapem. Síla, odhodlání a opravdové hrdinství. Film plný emocí a energie!

Film & Video

Líbí? Dejte to vědět ostatním.

1 UNIKÁTNÍ CESTA

18 DĚTSKÝCH SNŮ

ŽIVOTNÍ PŘÍBĚHY, KTERÉ MAJÍ SÍLU MĚNIT POHLED NA ŽIVOT

DOKUMENTÁRNÍ FILM "CESTA ZA SNY NAŠICH DĚTÍ"

STAŇTE SE SOUČÁSTÍ ...

 

cesta_banner.jpg

Na filmu pracuje už více než 14 měsíců parta nadšenců pod hlavičkou o.s. Cesta za snem. Loni v létě jsme uspořádali cestu vozíčkáře Heřmana Volfa na sever, na nejvyšší horu jižního Norska Gaustatoppen. Splnil si tak svůj sen, zdolal 2076 km dlouhou cestu na kole s ručním pohonem. Nejel ale sám za sebe. 18 etap cesty věnoval 18 handicapovaným dětem z celé ČR. Podařilo se nám díky projektu najít sponzory a splnit dětské sny v hodnotě 600 000Kč. Ve finále jsme obdarovali dětí hned dvadvacet.

Děti nás pustily do svých rodin a my natáčeli o jejich životech. To, co jsme si odnesli, nám změnilo pohled na život. Proč řešíme mnohdy nicotné problémy, proč veškerou energii věnujeme pomíjivým věcem, proč odkládáme vlastní sny na jindy, trápíme se, užíráme .. aniž by to věděly, děti nám nastavily zrcadlo. Zastyděli jsme se. Snažíme se žít jinak. I proto je dobré vidět tento film, i proto tak moc chceme, aby konečně vzniknul ..

STAŇTE SE SOUČÁSTÍ NAŠEHO TÝMU, NECHTE SVÉ JMÉNO ZAPSAT DO ZÁVĚREČNÝCH TITULKŮ FILMU!

Film CESTA ZA SNY NAŠICH DĚTÍ je téměř dokončený. Zbývají postprodukční práce, zvukový mix, obrazové korekce, titulky, grafika, výroba DVD. Je pravda, že většinu práce nám zabírá shánění peněz, abychom se následně mohli kousek pohnout. Jsme rádi, že už jsme skoro v cíli. Pomůžete nám?

ZÁKLADNÍ DĚJOVÁ LINIE - dokument je postaven na pozadí úžasné cyklistické výpravy vozíčkáře, otce od rodiny, amaterského sportovce Heřmana Volfa. V popředí jsou postaveny tři dětské příběhy. Honzík a Adélka jsou dvojčata z Tábora. Vyrůstají jen s matkou, otec je opustil jako kojence. Nechtěl vychovávat postižené děti. Rebelují Dan z Prahy stojí před závažnou operací, která ho možná postaví na nohy. Zvažuje, zda do toho jít a sní o samostatnosti, životě se svou holkou a vlastní firmě. Vtipně a ostře glosuje život člověka na vozíku, rapuje vlastní texty a dává všem okolo jasně najevo, že nemůže chodit, ale mozek mu funguje velmi dobře. Poslední je příběh dvanáctileté Natálky. Narodila se předčasně. Doktoři ji zachránili, ale zbytek je na rodičích. Holčička je velmi těžce postižená, je slepá, nemůže se pohybovat, trpí epilepsií, přišla o střeva .. přesto si rodiče život bez ní nedovedou představit!

„NECHCEME VZBUZOVAT LÍTOST NEBO SMUTEK. PRÁVĚ NAOPAK. CHCEME UKÁZAT, ŽE I S POSTIŽENÍM SE DÁ ŽÍT S ÚSMĚVEM A ŽE TO, CO MÁME, BYCHOM SI MĚLI VÁŽIT. DĚTI, KTERÉ JSME POZNALI JSOU ORPAVDOVÍ HRDINOVÉ, NE CHUDÁČCI, KTERÉ JE TŘEBA LITOVAT. OTEVŘELY NÁM OČI A UKÁZALY, O ČEM ŽIVOT OPRAVDU JE, ANIŽ BY SI TO UVĚDOMOVALY, ZMĚNILY NÁŠ POHLED NA SVĚT.“  

obr.akce_02.jpg

ROZPOČET A FINANCOVÁNÍ FILMU

Celkový rozpočet je 580 000 Kč.
Za sebou máme přípravné práce, kompletní natáčení (35 dnů, z toho 22 dnů v zahraničí)
a střih včetně produkčních nákladů.
 
Zbývá dofinancovat zhruba 145 000 Kč - což představuje barevné korekce, hudbu, zvukový mix, anglické titulky a finalizaci. Rádi bychom vyrobili 500 ks DVD a připravili slavnostní premiéru, PR a propagaci projektu a zajistili distribuci na filmové festivaly
 
Pokud vybereme 20 000 Kč - zajistíme barevné korekce filmového materiálu

Pokud vybereme 30 000 Kč - Barevné korekce + Výsledný master (zvukový a obrazový mix)

Pokud vybereme 55 000 Kč - Barevné korekce, výsledný master + výroba 500 ks DVD

Pokud vybereme 75 000 Kč - Barevné korekce, master, DVD + zajištění distribuce na festivaly v ČR i v zahraničí, rehabilitační ústavy, speciální školy a centra atd.

Pokud vybereme 100 000 Kč - vše výše zmíněné + anglická verze (překlady, titulkování), filmová premiéra, PR a propagace ku příležitosti vzniku filmu

Pokud vybereme 145 000Kč - vše výše zmíněné + honoráře realizačnímu týmu ...
.

      Misa_vesely_s_kameramanem_k.varinskym.jpg


DO DNEŠNÍCH DNŮ PŘISPĚLI

Nadace Karla Janečka
Slevomat.cz
UNIQA pojišťovna
Nordic Chamber of Commerce
PPM Europe
European Leadership and Academic Institut
 
Jan Novák, Veronika Smutná s dětmi, Janina Jarešová, Radek Řehák, Helena Doležalová a Zbyněk Veselý, Jiří Podroužek, Michaela Sůvová, Markéta Kasičková, Petra Skálová, Petr Hirsch, Marie Skálová, Jakub Musial a další ...
 
DODÁNÍ BONUSŮ K VÁM

Předpokládaný termín premiéry je 5. prosinec 2013, Praha
 *Bonusy obdržíte, jakmile to bude možné.
Děkovný dopis ihned.
Odkaz ke stažení po uskutečnění premiéry filmu, nejpozději do konce roku 2013.
Vstupenky na premiéru filmu do poloviny listopadu.
DVD filmu jakmile bude vyrobeno.
Ostatní po osobní domluvě.

Děkujeme všem, kteří se rozhodnou zapojit do projektu a dopomoci vzniku filmu.
Věříme, že společně dokážeme dotáhnout tuto myšlenku do konce.
 
KDO JE TO O.S CESTA ZA SNEM?

Zakladatelem o.s. Cesta za snem jsou vozíčkář a aktivní sportovec Heřman Volf a producent a režisér Miloslav Doležal. Aktivity sdružení, které tvoří přes 30 členů, se zaměřují na propagaci a popularizaci aktivního života s handicapem, a to již od roku 2009.

Cílem našich projektu je motivovat handicapované, ale také zcela zdravé lidi, k aktivnímu a plnohodnotnému životu. Chceme ukázat možnosti, dodat naději těm, kteří ji ztrácejí. Život je třeba žít naplno, neodkládat plány na později, protože to co znáte, jak žijete, se může změnit během jediné sekundy. Kromě motivační části má projekt za cíl pomáhat také konkrétně. Vznikají sbírky, hledáme sponzory, plníme sny konkrétním osobám.

Hlavní náplní občanského sdružení je podpora a realizace vzdělávacích, sportovních a kulturních aktivit pro zdravotně a sociálně znevýhodněné osoby, realizace motivačních besed a spoluúčast na integračních programech pro osoby s tělesným nebo psychickým handicapem.

Spolupracujeme s nadačními fondy, občanskými sdruženími, neziskovými organizacemi. Například Česká abilympijská asociace, Centrum Paraple, Česká asociace paraplegiků, Nadační fond Cesta bezpečí, Mezinárodní nezisková organizace FIABA, Hlavní město Praha a další.

Více informací naleznete na www.cestazasnem.cz

Co si o tomto projektu myslíte?